• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

V. Mazuronis: Jei Lietuva atsisakys priimti pabėgėlius, mūsų EP parlamentarų sutikimu jai bus uždedamas 65 mln €u mokestis

V. Mazuronis: Jei Lietuva atsisakys priimti pabėgėlius, mūsų EP parlamentarų sutikimu jai bus uždedamas 65 mln €u mokestis

18 rugsėjo
10:25 2015

valentinas mazuronis

Balsavau PRIEŠ Europos Parlamente skubos tvarka pateiktą priemonę, kaip reiktų spręsti pabėgėlių problemą.

Pasiūlymas buvo daugiau nei nepriimtinas – jis labai labai žalingas. Tiesą sakant toks blogas, kad dar kartą supurtys visą Bendriją lygiai taip pat, kaip supurtė sprendimai laikinai vėl įvesti sienų apsaugą ir Vokietijos pagrasinimas taikyti finansines sankcijas toms šalims, kurios nenorės priimti per prievartą primetamų pabėgėlių skaičių.

Dabar gi visas Europos Parlamentas sutiko, kad reikia imtis finansinių bausmių ir dar tokio dydžio, kad šalys tiesiog negalėtų nepriimti pabėgėlių, nes kitaip jų biudžetams (kurie, kaip „tyčia“ šiuo metu ir planuojami) jos bus didelė našta.

372 balsais UŽ ir 124 PRIEŠ (53 susilaikė) EP nariai patvirtino priemonę, kurioje numatoma, kad:

– jeigu išskirtinėmis aplinkybėmis valstybė narė praneša, kad laikinai vienerių metų laikotarpiu negali visiškai ar iš dalies dalyvauti perkėlimo veikloje, – ji į ES biudžetą turėtų sumokėti 0,002 proc. BVP dydžio finansinį įnašą.

– dar gi, valstybės privalės reguliariai, bet ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius nurodyti, kiek asmenų gali būti greitai perkelti į jos teritoriją.

Taigi, EP nariai mielaširdingai sutiko, kad valstybės kas tris mėnesius turės priimti vis daugiau pabėgėlių arba kitaip turės mokėti milžiniškus pinigus.

0,002 proc. BVP skamba labai nedaug, tiesa? Tačiau Lietuvai tai sudarytų daugiau beveik 65 mln. eurų! (220 mln. litų). Tokia suma parklupdytų mūsų šalį.. Tai dabar teks sutikti su bet kuo, nes kitaip bankrutuosime?

Absurdas. Šis sprendimas turės labai didelių rimtų pasekmių jeigu bus toliau vystomas per Europos Komisiją.

Balsavau PRIEŠ.

Spėkite, kaip balsavo kiti Lietuvos europarlamentarai? Konservatorių, socialdemokratų ir liberalų sąjūdžio partijų nariai entuziastingai palaikė tokį siūlymą. Gal kas nors jiems kas paaiškins, kad jie ten deleguoti Lietuvos interesus atstovauti!

p.s. Tarp balsavusių už šią rezoliuciją buvo ir penki Lietuvoje išrinkti parlamentarai – socialdemokratai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, liberalai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga, konservatorius Algirdas Saudargas.

Balsavimas EP

komentarai 2

 1. Ra    -  2015-09-18, 18:19

  Ne, na bet čia jau viršūnė! Tai pats tikriausias tarpvalstybinis reketas. Ir net ne tarpvalstybinis, nes EK nėra jokia valstybė, kad primest kitoms valstybėms tokius dalykus. Įtarių, kad Lietuvai krantai pareina.. ir jau nebe užilgo. Ypač su tokiais politikais, kurie vieni po kitų, po truputį ardo mūsų valstybę. Ateina laikas apsispręs kaip mes gyvensime be jų ir be jų kišamų gyvenimo modelių. Konkrečiai.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. DAINIUS    -  2016-02-19, 20:58

  TAIGI geda šitiems tipo parlamentrams juos mokykloje skriaude tai net dabar bijo savo nuomone pareikšti

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *V. Mazuronis: Jei Lietuva atsisakys priimti pabėgėlius, mūsų EP parlamentarų sutikimu jai bus uždedamas 65 mln €u mokestis* - nuoroda: https://infa.lt/3169/v-mazuronis-jei-lietuva-atsisakys-priimti-pabegelius-jai-musu-ep-parlamentaru-sutikimu-bus-uzdedama-65-mln-eu-mokestis/