• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Išvardinti pavojingi žmogaus sveikatai maisto produktai

Išvardinti pavojingi žmogaus sveikatai maisto produktai

26 kovo
07:35 2019

Kiaušiniai

JAV Šiaurės-Vakarų universiteto mokslininkai, analizuodami statistinius susirgimų duomenis, surinktus per 31 metus iš 29 615 šalies gyventojų, aptiko sąsajas tarp širdies-kraujagyslių sistemos susirgimų ir atitinkamų maisto produktų vartojimo.

Cholesterolis. Pasak tyrimo, kurio duomenys publikuoti Amerikos medicinos asociacijos tinklapyje, problemas su širdimi ir kraujagyslių sistema patyrė žmonės, dažnai vartoję kiaušinius ir kitus produktus turinčius aukštą maistinio cholesterolio lygį.

Iš viso tyrimo laikotarpiu tarp stebimų grupių buvo nustatyta apie 5,4 tūkst. širdies ir kraujagyslių patologijų.

Specialistai taip pat nustatė kiekybinę šių ligų atsiradimo tikimybę (koreliaciją). Taigi, kasdien vartojant produktus turinčius 300 mg maistinio cholesterolio, širdies ir kraujagyslių ligų rizika padidėja 17%, o ankstyvos mirties tikimybė – 18%.

Pažymėtina, kad šie faktai prieštarauja oficialiai JAV Sveikatos apsaugos departamento pozicijai, pagal kurią laikoma, kad ryšys tarp suvartoto maistinio cholesterolio kiekio ir susirgimų dažnio nėra įrodytas.

Taigi, remiantis Amerikos kardiologų asociacijos sveiko gyvenimo būdo instrukcijų Vadovo, paskelbto Jungtinėse Valstijose 2014 m., rekomendacijomis ir Rekomendacijomis dėl Amerikos mitybos principų, sočiųjų riebalų racione poveikis mažo tankio lipoproteinų cholesteroliui kelia daug didesnį pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei.

Naujausi tyrimai paneigia šią teoriją. Pasak duomenų, netgi 3-4 kiaušiniai suvalgyti per savaitę, padidina širdies-kraujagyslių susirgimų riziką 60%.

Ryšium su tuo dietologai rekomenduoja nepiktnaudžiauti produktais, kuriuose daug baltymų, ypač žmonės, vyresniems, nei 30-35 metų amžiaus.

Prie tokių produktų, neskaitant jau minėtų kiaušinių, priskirtini raudonieji ir juodieji ikrai, jautiena, kiauliena, triušiena, o taip pat vištų šlaunelės ir sparneliai, – visa tai, ką taip mėgsta lietuviai.

Santykinai nepavojingais laikomi kalakutiena, vištos krūtinėlė ir arkliena.


Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Eglė    -  2019-03-26, 08:34

  Cholesterolio subaubinimo istorija
  Aterosklerozė pirmiausia buvo pastebėta tuo metu pažangiausią pramonę turinčioje šalyje – JAV. Todėl pirmieji aterosklerozės tyrimai buvo pradėti būtent ten. Vėliau šie tyrimai ir JAV institucijų sprendimai formavo viso pasaulio, taip pat ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nuostatas į šią ligą. Gaila, kad tuometinės raganų medžioklės metu buvo rastas, apkaltintas, nuteistas ir iki šiol niekinamas ne tas nusikaltėlis – cholesterolis ir riebus maistas bendrai. Skaityti daugiau: zintis.lt/kuno-ligos/kas-sukelia-ateroskleroze

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


 • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
 • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
 • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Išvardinti pavojingi žmogaus sveikatai maisto produktai* - nuoroda: https://infa.lt/30487/isvardinti-pavojingi-zmogaus-sveikatai-maisto-produktai/