infa.lt

Britanijoje įgytos 7 profesinės kvalifikacijos Lietuvoje bus automatiškai pripažįstamos ir po „Brexit“

Britanijoje įgytos 7 profesinės kvalifikacijos Lietuvoje bus automatiškai pripažįstamos ir po „Brexit“

06 kovo
19:48 2019
Brexit

Brexit series for FT.

Iki „Brexit“ įgytas medicinos gydytojų, odontologų, bendrosios praktikos slaugytojų, akušerių, vaistininkų, veterinarijos gydytojų ir architektų profesines kvalifikacijas Lietuva automatiškai pripažins ir Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos.

Tai nustatantiems Ekonomikos ir inovacijų  ministerijos parengtiems Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pakeitimams trečiadienį pritarė Vyriausybė.

„Šios 7 profesijos Lietuvoje bus pripažįstamos automatiškai be jokio papildomo vertinimo, kadangi jų atstovų rengimui buvo keliami bendri išskirtiniai reikalavimai visoje Europos Sąjungoje. Likusių 30 reglamentuojamų profesijų, pavyzdžiui, mokytojų, socialinių darbuotojų, JK įgytų kvalifikacijų pripažinimo procedūra vyks pagal trečiosioms šalims taikomas taisykles“ , – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Profesinių kvalifikacijų pripažinimas reikalingas tik tuo atveju, kai profesija reglamentuojama (nustatyti specifiniai kvalifikaciniai reikalavimai) ir asmuo, siekiantis dirbti pagal tokią profesiją, privalo juos atitikti. Iš viso Lietuvoje yra 37 reglamentuojamos profesijos, o automatinis profesinis kvalifikacijų pripažinimo principas ES narėse galioja 7 reglamentuojamoms profesijoms.

Po „Brexit“ JK įgytos profesinės kvalifikacijos bus pripažįstamos ne automatiškai, kaip būdavo iki šiol, o kaip trečiojoje šalyje įgyta kvalifikacija – pagal trečiųjų šalių piliečių profesinių kvalifikacijų pripažinimo taisykles. Jeigu profesija nereglamentuojama, apie tinkamumą dirbti spręs darbdavys.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Britanijoje įgytos 7 profesinės kvalifikacijos Lietuvoje bus automatiškai pripažįstamos ir po „Brexit“* - nuoroda: https://infa.lt/30027/britanijoje-igytos-7-profesines-kvalifikacijos-lietuvoje-bus-automatiskai-pripazistamos-ir-po-brexit/