infa.lt

Gali būti jog jūs nebeturite pasirinkimo laisvės: kodėl Silicio Slėnio inžinieriai atsisako socialinių tinklų

Gali būti jog jūs nebeturite pasirinkimo laisvės: kodėl Silicio Slėnio inžinieriai atsisako socialinių tinklų

vasario 17
21:142019

Sukuriančios priklausomybę technologijos

Google, Twitter ir Facebook darbuotojai, prisidėję sukuriant sukeliančias priklausomybę technologijas atsijungia nuo interneto. The Guardian korespondentas Paul Lewis praneša apie šiuos atskilėlius iš Silicio Slėnio, susirūpinusius lenktynėmis dėl žmonių dėmesio.

Mes tiesiogine prasme „prilipę“ prie monitorių ir mūsų išmaniųjų telefonų ekranų. Atsirado pranešimas – reikia pažiūrėti kas gi ten, o papildomai peržiūrėti socialinio tinklo laiko – o gal ten atsirado kas nors įdomaus? Tokia priklausomybė nuo interneto ir socialinių tinklų ėmė kelti nerimą daugeliui Silicio Slėnio atstovų. Google, Twitter ir Facebook darbuotojai, dirbę su priklausomybę sukeliančiomis technologijomis, vienas po kito atsisako naudotis internetu. Kas vyksta ir kaip toli nuvedė korporacijų rungtyniavimas dėl naudotojo dėmesio?

34 metų amžiaus Justin Rosenstein, nustatė savo nešiojamą kompiuterį taip, kad uždraustų sau prieigą prie Reddit socialinio tinklo. Jis užblokavo save Snapchat (jo nuomone, jo priklausomybė nuo šio papildinio tolygi priklausomybei nuo heroino), o kai nusipirko iPhone telefoną, tai paprašė savo padėjėjo nustatyti ten tėvų kontrolę. Rosensteinas apribojo sau Facebook naudojimą, kad nepasiduotų pagundai pasinaudoti technologijomis iššaukiančiomis stiprų pripratimą.

Viena iš tokių technologijų – tai Like (Patinka) mygtukai Facebooke. Rosensteinas žino apie Like priklausomybę geriau už visus kitus, juk tai jis sukūrė šį mygtuką. Prieš 10 metų buvęs Facebook inžinierius dirbo ties prototipu funkcijos, kuri tada vadinosi „awesome“. Šiandien Rosensteinas yra nedidelės, bet augančios Silicio Slėnio grupės narys, kuri nepatenkinta taip vadinamos „dėmesio ekonomikos“ plėtra.

Įprastai tarp nepatenkintųjų nėra aukščiausių vadybininkų, pagrinde tai dizaineriai, inžinieriai ir produkto vadybininkai, kurie kažkada dirbo kurdami technologijas iššaukiančias pripratimą. „Labai dažnai būna taip, kad sukuri kažką kupinas geriausių norų, tačiau iškyla netikėtos neigiamos pasekmės“, – su kartėliu sako Rosensteinas.

Interneto gigantėsDabar Rosensteinas vadovauja kompanijai, užsiimančiai našumo gerinimu. Buvusį Facebook inžinierių neramina tas faktas, kad vidutiniškai žmonės su savo išmaniuoju telefonu per dieną atlieka 2617 aktyvių veiksmų. Technologijos ne tik iššaukia priklausomybę, bet ir sukelia „ilgalaikio dėmesio atitraukimo efektą“, kuris gerokai apriboja žmogaus sugebėjimą susikoncentruoti ir sumažina jo IQ (intelekto koeficientą). Neseniai vykęs tyrimas pademonstravo, jog vien tik išmaniojo telefono buvimas šalia pastebimai pablogina kognityvius gebėjimus net tuo atveju, jei įrenginys išjungtas. „Visi nuolat nukreipia dėmesį“, – pakomentavo Rosensteinas.

Facebook produkto vadybininkė Leah Pearlman, dirbusi Rosensteino komandoje su „Like“ mygtuku, taip pat bando atsikratyti priklausomybės nuo „Like“ ir kitų socialinių funkcijų. Ji įdiegė naršyklės plėtinį, kuris riboja jos naujienų juostą Facebooke ir nusamdė SMM vadybininką, kad pastarasis sektų jos puslapį socialiniame tinkle.

Gali būti jog mes esame paskutinioji karta, kuri atsimena, koks anksčiau buvo gyvenimas, kai telefonai buvo prijungti prie sienos“, – daro prielaidą Rosensteinas

Praėjusių metų balandį San Franciske įvyko konferencija apie manipuliavimo naudotojų dėmesiu technikas. Ją organizavo Nir Eyal, knygos „Ant kabliuko: kaip kurti produktus, formuojančius įpratimą“, autorius.

„Noras užsukti į YouTube, Facebook ar Twitter – neatsitiktinis, mano Nir Eyal. – Dizaineriai specialiai sukūrė savo produktą taip, kad mes norėtume juo pasinaudoti“. Konferencijoje jis papasakojo apie nepastebimus psichologinius triukus, kurie sukelia žmonėms atitinkamus norus ir eksploatuoja negatyvias emocijas, esančias „trigerių“ vaidmenyje.

O svarbiausia – Nir Eyal, paragino konferencijos svečius nepiktnaudžiauti šiais triukais ir pasidalino savo asmeniniais, kovos su kenksmingais interneto įpročiais, būdais. Pavyzdžiui, jis įdiegė Chrome plėtinį DF YouTube, kuris slepia daugybę išorinių trigerių. Pas save namuose jis nustatė specialų laikmatį, kuris atjungia maršrutizatorių po atitinkamo laiko tarpo. O papildomai Nir Eyal naudoja papildinį Pocket Points, kuriame galima gauto dovanas už tai, kad nekreipi dėmesio į išmanųjį telefoną, kai būtina susikoncentruoti darbui. „Mes galime kontroliuoti savo įpročius“, – įsitikinęs Nir Eyal.

Bet ar tai tiesa? Jeigu net patys priklausomybę iššaukiančių technologijų kūrėjai imasi tokių radikalių priemonių, – tai ar sugebės atgauti laisvę paprasti naudotojai?

Buvęs Google darbuotojas Tristan Harris įsitikinęs, jog ne. „Visi mes jau įstrigome sistemoje, – pasakė jis. – Mūsų protu jau gali manipuliuoti kiti. Mes turime tik menamą pasirinkimo laisvę“.

Dėmesio pritraukimo algoritmai, kuriuos naudoja stambios kompanijos, gali taikytis prie bet kurio žmogaus. Šiais metais į internetą pateko vidinė Facebook ataskaita, kurioje buvo sakoma, jog kompanija mato, kai jaunas naudotojas jaučiasi „nesaugiai“, „nereikalingas“ ir kada jam „reikalinga pakelti savivertę“. Pasak Tristan Harris, tampa visiškai aišku, „kokius mygtukus reikia paspausti norint manipuliuoti konkrečiu žmogumi“.

Tačiau Tristan Harris nemano, jog tame yra kažkokie negeri korporacijų kėslai – programuotojai ir kūrėjai tiesiog laikosi dėmesio ekonomikos reikalavimų.

Vienas iš Tristan Harris draugų, dirbęs Facebook, papasakojo, jog pradžioje pranešimų ženkliukai šiame socialiniame tinkle turėjo būti mėlynos spalvos. Jie tiko prie vizualaus Facebook stiliaus ir buvo neįkyrūs. „Bet į juos niekas nekreipė dėmesio, – pasakojo Harris. – Po to pranešimų ženkliukų spalva buvo pakeista į raudoną, ir jais visi iškart ėmė naudotis“.

Dabar raudonus pranešimų ženklelis galima rasti visur. Kai jūs ištraukiate savo išmanųjį telefoną, jūs nuolat matote ekrane raudonus taškus šalia įvairių papildinių. „Raudona – tai provokuojanti spalva, paaiškino Harris, – būtent todėl ji naudojama įspėjamuosiuose signaluose“.

Raudoni pranešimų ženkliukai papildiniuose sužadina žmogaus smalsumą – norisi sužinoti kas gi ten įvyko. Tokį patį mechanizmą naudoja naujienų juosta. Jums norisi patraukti ją žemyn ir atnaujinti, todėl, kad jūs žinote, jog pamatysite – galbūt, kažkokią gražią fotografiją, o, galbūt, tiesiog reklaminį įrašą. Lyg naudotumės žaidimo automatu.

Vienas iš šio mechanizmo kūrėjų Twitteryje Loren Brichter sutinka su šiuo palyginimu. Jį stebina, kad ši funkcija egzistuoja iki šiol, juk naršyklių versijose seniai veikia automatins juostos atnaujinimas. Pasirodo triukas tame, jog naudotojas turi atlikti fizinį veiksmą – kaip rodo tyrimai, žaidimų automatai, kuriuose žaidėjas turi savarankiškai patraukti svertą, iššaukia didelį pripratimą. „Aš dažnai galvoju apie tai, ar mano funkcija davė ką nors gero žmonijai“, – prisipažino Loren Brichter. Pats js pas save užblokavo kai kuriuos saitus, išjungė pranešimus ir naudojasi Telegram tik bendravimui su žmona ir dviem artimais draugais. Vakarais Loren Brichter išneša savo telefoną į virtuvę, palieka jį krauti ir nesiliečia prie jo iki sekančio ryto.

„Išmanieji telefonai naudingi, – pripažįsta jis. – Bet jie iššaukia priklausomybę. Funkcija „patraukite juostos atnaujinimui“ iššaukia pripratimą, kaip ir Twitter. Tai blogi dalykai. Kai aš dirbau juo skurdamas, aš buvau pernelyg jaunas, kad apie tai pagalvočiau. Dabar gi aš gailiuosi dėl pasekmių“.

Bet ne visi žmonės, dirbantys kuriant tokias technologijas, nusiteikę taip pesimistiškai. Apple inžinieriai Justin Santamaria ir Chris Marcellino tvirtina, jog pirmoje eilėje pranešimai buvo kuriami ne tam, kad iššauktų pripratimą, o kad padėtų žmonėms. „Nėra nieko blogo tame, kad žmonės grįžtų prie jūsų produktų, – mano Chris Marcellino. – Tai tiesiog verslas“.

Roger McNamee, vienas iš Google ir Facebook investuotojų su juo nesutinka. Jis įsitikinęs, kad šios kompanijos nukrypo nuo savo pradinės misijos, todėl, kad susigundė milijardais dolerių, kuriuos galima uždirbti iš reklamos. „Facebook ir Google su pasididžiavimu pareiškia, jog suteikia naudotojams tai, ko jie nori. Bet tą patį gali pasakyti ir prekeiviai narkotikais“, – pasakė Roger McNamee

James Williams išėjo iš Google pereitais metais, anksčiau jis buvo atsakingas už verslo plėtros strategiją.

„Kartą aš žvilgtelėjau į įmonės monitorių, kur buvo rodoma, kiek žmonių dėmesio kompanija nukreipia reklamos užsakovams, – prisimena James Williams. – Tada aš supratau, kad mes, tiesiogine prasme priverčiame milijonus žmonių daryti tai, ko jie nesiruošė“.

Williams ir Harris išėjo iš Google maždaug panašiu laiku. Kartu jie organizavo grupę Time Well Spent, kuri siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kaip korporacijos dizaino pagalba manipuliuoja žmonėmis.

„87% žmonių užmiega ir prabunda su išmaniaisiais, – sako James Williams. – Pasaulyje atsirado nauja prizmė, pro kurią jie mato politinius įvykius, ir man kelia nerimą tai, prie kokių pasekmių tai gali privesti“.

Panašiai į tai, kaip technologijų kūrėjai panaudoja trigerius (nuleistukus) dizaine, masinės informacijos priemonės (MIP) bando pritraukti mūsų dėmesį mūsų emocijų pagalba. Naujienos pateikiamos impulsyvia maniera, antraštės siekia iššaukti skaitytojų pasipiktinimą. Sensacinis pateikimas, paspaudimas – visa tai metodai, kuriais naudojasi kai kurie leidiniai, kad išgyventu dėmesio ekonomikos sąlygomis.

Šie būdai ne tik iškreipia faktus, bet ir keičia mūsų mąstymo būdą. Žmonės pradeda mąstyti mažiau racionaliai ir daugiau impulsyviai.

„Dėmesio ekonomikos dinamika sudaryta taip, kad nuslopintų žmogaus valią, – įsitikinęs James Williams. – Jeigu laikytume politiką žmogaus valios išraiška individualiame ir kolektyviniame lygmenyje, tai dėmesio ekonomika tiesiogiai griauna demokratijos pagrindus“.

Jeigu Apple, Facebook, Google, Twitter, Instagram ir Snapchat pamažu atima iš mūsų valios laisvę – ar neišnyks ji vieną kartą visiems laikams?

„Ar sugebėsime mes suprasti, kad tai įvyko? – užduoda klausimą James Williams.. – O jeigu ne, tai iš kur mums žinoti, galbūt mes jau nebeturime savo valios?“

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad Jono Noreikos - Generolo Vėtros atminimo lenta turėjo būti pašalinta?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Kiek kainuoja šeimai valstybės „Pagalbos planas“

Kiek kainuoja šeimai valstybės „Pagalbos planas“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Zigmas Vaišvila. Baltijos kelias – tai buvo reiškinys

Zigmas Vaišvila. Baltijos kelias – tai buvo reiškinys

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (4)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (4)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Atviras Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos laiškas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai

Atviras Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos laiškas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai

komentarų 12Skaityti visą įrašą
Dovilė Šakalienė. Mylėk savo artimą kaip save patį – o gal akmeniu į jį, akmeniu?

Dovilė Šakalienė. Mylėk savo artimą kaip save patį – o gal akmeniu į jį, akmeniu?

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Virtualių tinklų pagauti…

Virtualių tinklų pagauti…

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (3)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (3)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Manoma, kad Fake News užsiiminėja tik Rusija ir dar D.Trumpas. Tačiau Fake News jau senai yra pas mus namie

Manoma, kad Fake News užsiiminėja tik Rusija ir dar D.Trumpas. Tačiau Fake News jau senai yra pas mus namie

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Prezidentas tegali tik prašyti leidimo pas Teisėjų Tarybą, teikiant Seimui (prašymą?) atleisti susikompromitavusius teisėjus

Prezidentas tegali tik prašyti leidimo pas Teisėjų Tarybą, teikiant Seimui (prašymą?) atleisti susikompromitavusius teisėjus

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (2)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (2)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Visos sisteminės grupuotės, vadinančios save „tradicinėmis partijomis“, kaip velnias kryžiaus bijo savo piliečių

Algimantas Rusteika. Visos sisteminės grupuotės, vadinančios save „tradicinėmis partijomis“, kaip velnias kryžiaus bijo savo piliečių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į paminklų naikinimo mainus

Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į paminklų naikinimo mainus

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Laisvės niekas dykai nedalina

Algimantas Rusteika. Laisvės niekas dykai nedalina

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Regionai netenka darbo vietų – valstybinio sektoriaus darbuotojų kėlimas į Vilnių sparčiai auga

Regionai netenka darbo vietų – valstybinio sektoriaus darbuotojų kėlimas į Vilnių sparčiai auga

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vakarų nuosmukis – anaiptol, nėra atsitiktinumas

Vakarų nuosmukis – anaiptol, nėra atsitiktinumas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Dabartinis ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija, sielvartauja G. Landsbergis

Dabartinis ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija, sielvartauja G. Landsbergis

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Atviras Lino Kukuraičio laiškas dėl atstumtų vaikų ir neįgaliųjų: turime grąžinti dešimtmečių skolą

Atviras Lino Kukuraičio laiškas dėl atstumtų vaikų ir neįgaliųjų: turime grąžinti dešimtmečių skolą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Premjeras pareiškė, jog netoleruos tautinės neapykantos kurstymo, tik neįvardijo, kas ją kursto

Premjeras pareiškė, jog netoleruos tautinės neapykantos kurstymo, tik neįvardijo, kas ją kursto

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
K. Masiulis. Jokių naujų mokesčių, kol šalyje 40 tūkst. lengvatų

K. Masiulis. Jokių naujų mokesčių, kol šalyje 40 tūkst. lengvatų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Apie pasirinkimo laisvę

Apie pasirinkimo laisvę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Prezidentas: „Istorinė atmintis neturi būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis“

Prezidentas: „Istorinė atmintis neturi būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis“

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Seimo konservatorė apkaltino R. Karbauskį manant, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“

Seimo konservatorė apkaltino R. Karbauskį manant, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Seimo narys Vytautas Bakas: „Kiek dar mes galime toleruoti tokį teisingumą?“

Seimo narys Vytautas Bakas: „Kiek dar mes galime toleruoti tokį teisingumą?“

komentarai 3Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Taip prisvilusi prie lovio, kad net su peticijom jos negalima iš ten išprašyt....

Šita Šakalienė yra moralinė pabaisa. Aš pagal žmones sprendžiu pagal poelgius. Šakalienė kalba viena ,...

Manau, kad daugelis nejaučia simpatijų Trumpui, bet jeigu taip nutiktų, tai tada balsavimas netektų jokios...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

PRIES 30 METU DUKRELE(2-3 METUKAI) TROLEIBUSE PAKELE ISTERIJA.TIES RADIOGAMYKLA(KAUNAS-GRUODIS-TEVAI-BALINIAIS BATAIS-VYKOM I SVENTE),PILNAS TROLIKAS ZMONIU -ISLIPOM...

palaikau vienareikšmiškai...

Nebuk naivus Jonai,kad ka nors gali pats pakeisti?ir tuo labiau valdziazmogiai.LT prezidentas kiseninis.....

Tai yra šeimos persekiojimas ir noras įrodyti kad institucijos teisios tai p ilgai net ir...

Tai kaip ten su enzimais, kad jų organizmas negamina? Nuo 57min kalba visai kitaip: youtube.com/watch?v=pzi-MYXzb_U&list=LLRxUb2cfYGZEYbgo5Y2NS1g&index=2&t=0s...

Jei esate lenkas/kė tai pirmyn, pvz. man daug prasmingiau likti savo šalyje ir ją įtakoti/keisti....

Kraukites lagaminus ir į Lenkiją. Ten gimstamumas auga ne šiaip sau. Net iš norvegijos su...

Palaikau, nes tai didelė žala vaikams, kai taip elgiamasi su tėvais. Tik kai tėvai yra...

Dabar ir pamatysime, kokį prezidentą turime. Bet bet kuriuo atveju geriau nei transdženderį....

Tikiu šia brandžia šeima. Duokit jai galimybę pačiai rūpintis savo nuostabiais vaikais....

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą
Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

komentarų 11Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Gali būti jog jūs nebeturite pasirinkimo laisvės: kodėl Silicio Slėnio inžinieriai atsisako socialinių tinklų* - nuoroda: https://infa.lt/29635/gali-buti-jog-jus-nebeturite-pasirinkimo-laisves-kodel-silicio-slenio-inzinieriai-atsisako-socialiniu-tinklu/