infa.lt

Lietuva Ukrainai dovanoja šaudmenų už 255 000 eurų

Lietuva Ukrainai dovanoja šaudmenų už 255 000 eurų

10 vasario
19:49 2019

Vasario 6 d. LR Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo Lietuva neatlygintinai Ukrainos gynybos ministerijai perduos trumpalaikį materialųjį turtą – šaudmenis. Bendra perduodamo turto vertė – 255 tūkst. eurų.

Jį sudaro Lietuvos kariuomenės nebenaudojami ir ateityje neplanuojami naudoti šaudmenys, skirti sovietinės gamybos lengviesiems šaulių ginklams – automatiniams šautuvams, kulkosvaidžiams.

„Turto perdavimas yra nuoseklios ir visapusės Lietuvos paramos Ukrainai jai stiprinant gynybinius pajėgumus dalis ir užtikrinant savo valstybės nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą“,  – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Lietuva jau ir anksčiau yra perdavusi Ukrainos kariuomenei materialinę paramą ir karinės ginkluotės elementų.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.

Tam pritaria ir Lietuvos gyventojai – praėjusių metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktos visuomenės apklausos duomenimis, 64 proc. respondentų teigiamai vertina Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimą.

Be to, kartu su sąjungininkais Lietuva padeda Ukrainai reformuoti, rengti ir mokyti jos karines pajėgas. Lietuvoje gydomi ir reabilituojami sužeisti Ukrainos kariai.

Teikdama karinę paramą Ukrainai, Lietuva laikosi visų tai reglamentuojančių tarptautinių susitarimų ir konvencijų, ES ir nacionalinių teisės aktų.

Lietuvos kariuomenės perduodamas turtas gali būti naudojamas tik Ukrainos gynybos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų šalies saugumui užtikrinti, krašto gynybai, dalyvavimui regioniniuose ir kolektyviniuose susitarimuose, Jungtinių Tautų Organizacijos Chartijos nuostatas atitinkančiai veiklai.


Žymos

komentarai 3

 1. anoniminis    -  2019-02-10, 19:57

  Juk tos kulkos smigs i tu paciu ukrainieciu kunus,kam zudyti zmones,tegul jie patys nors su lazdom kariauja,bet irgi ukrainietiskom.Prie ko cia mes.Ar jau duosim visiems,kas vienas kita zudo

  Atsakyti į šį komentarą
 2. b    -  2019-02-11, 09:00

  Visur rašo,kad „Lietuva“už ketvirtį milijono padovanojo šovinių.Čia prie tų ar iš tų 2,5% ginybai? Ir krašto apsaugos valdininkai niekur nerašo kiek tų šovinių ir kokio kalibro.Čia „auksinių šaukštų“didesnė sfera?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Myndė    -  2019-02-11, 09:06

  Aš tai manau, kad verslūs chocholai tą paramą greitai ir tyliai parduos kokiems nors aborigenams Afrikoje. Geriausiu atveju, su „partneriais“ iš LT pasidalins…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lietuva Ukrainai dovanoja šaudmenų už 255 000 eurų* - nuoroda: https://infa.lt/29418/lietuva-ukrainai-dovanoja-saudmenu-uz-255-000-euru/