• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

JAV profesorė paprašė studentų kalbėti angliškai. Ją pažemino pareigose

JAV profesorė paprašė studentų kalbėti angliškai. Ją pažemino pareigose

29 sausio
19:38 2019

Biostatistikos kurso studentai (nuotraukoje) pasipiktino prašymu kalbėti angliškai | Duke University

Duke universiteto Jungtinėse Valstijose profesorė buvo pažeminta pareigose po to, kai paprašė studentų kalbėti angliškai. Jos laiškas, adresuotas studentams iš Kinijos sukėlė daug triukšmo socialiniuose tinkluose, rašo BBC.

Profesorė prarado biostatistikos mokomųjų programų kuratorės pareigas. Duke universitetas Šiaurės Karolinoje paskelbė oficialų atsiprašymą.

Megan Neely, biostatistikos kurso kuratorė savo laiške studentams užsiminė apie du besimokančius medicinos fakultete studentus, kurie garsiai kalbėjo kiniškai bendrose patalpose.

Neely laiške nebuvo rasistinių pasisakymų. Ji kalbėjo apie du savo kolegas, išgirdusius studentus ir norėjusius užsirašyti jų vardus, siekiant išvengti darbo su jais projektuose. Tokiu būdu nenoras kalbėti angliškai „gali turėti nenumatytas pasekmes jiems patiems“, parašė Neely.

Kalbėti kalba, kurią supranta ne visi fakulteto studentai – nemandagu, nes likusiems tai gali pasirodyti įžeidžiama, mano Neely. „Studentams – tarptautininkams, […] PRAŠOM, PRAŠOM, PRAŠOM, pasistenkite minimalizuoti šias nepageidaujamas pasekmes, kai nusprendžiate kalbėti šiame pastate kiniškai“, – parašė ji.

kalba

Kalbėkime savąja kalba

Pasak Neely, jos kolegos „buvo nusivylę tuo, kad šie studentai nepasinaudojo galimybe pagerinti savo anglų kalbą“. Aš kviečiu jus naudotis išimtinai anglų kalba, visą tą laiką, kai jūs randatės fakulteto pastate ar bet kurioje kitoje profesinėje erdvėje“, – parašė profesorė.

Neely laiško nuotrauka, pradžioje patekusi į studentų laikraštį, paplito kalbančių angliškai ir kiniškai socialiniuose tinkluose. Ji buvo apkaltinta nejautrumu, jos mintys įvertintos kaip rasizmas, o jos neįvardinti kolegos – išankstiniu nusistatymu prieš studentus iš Kinijos. Besimokančius labiausiai sujaudino pareiškimas, kad profesoriai gali rinktis studentus projektams jų elgesio pagrindu.

Grupė studentų išplatino peticiją su prašymu patikrinti profesorės pareiškimą. Iki sekmadienio šią peticiją pasirašė du tūkstančiai žmonių, įskaitant kitų universitetų studentus.

Kiniškame „Twitter“ analoge Weibo tuo metu plito „grotažymė“ „Duke universitete uždraudė anglų kalbą“. Naudotojai dalijasi Neely duomenimis, kaltindami ją rasizmu.

Tačiau daugelis universiteto studentų atvykusių į JAV iš Kinijos, pasakė korespondentui, jog jie palaiko Neely ir nelaiko jos rasiste.

Kai kurie sutinka su tuo, jog garsios kalbos kitomis kalbomis gali trukdyti angliškai kalbantiems studentams.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 178

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. :D:D:D oi... Prajuokino    -  2019-02-01, 13:37

  Po šiai dienai tie baltaodžiai nesupranta ką reiškia – outnumbered :D:D:D

  Fakto, kad pasaulyje yra tik 1 mlrd baltaodžių iš jau beveik 8 irgi nemato. Dar visai nesenai bu 1/7, greitai bus 0,5/9 ir t.t…

  Gerai buvo parašyta: ‘už multikulturizmą tik baltaodžių šalyse’.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...