infa.lt

JAV kongresas uždraudė Donaldui Trampui pasitraukti iš NATO

JAV kongresas uždraudė Donaldui Trampui pasitraukti iš NATO

23 sausio
20:02 2019

Žemutiniai JAV Kongreso atstovų rūmai balsų dauguma palaikė iniciatyvą, draudžiančią prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) išvesti šalį iš Šiaurės Atlanto aljanso – NATO. Kaip praneša „Defense News“ portalas už įstatymo projektą „Apginti NATO“ balsavo 357 atstovų Rūmų nariai, prieš – 22.

Dokumento autorius kongresmenas Jimmy Panetta pažymi, jog įstatymo projektas numato „bet kokių prezidento bandymų pasitraukti iš aljanso atmetimą ir uždraudžia panaudoti biudžeto lėšas tokio žingsnio įgyvendinimui“.

Be to, iniciatyva palaiko NATO narių siekį išleisti gynybai mažiausiai 2% BVP numato skirti nemažas lėšas taip vadinamai Europos atgrasymo iniciatyvai „stabdant Rusijos agresiją“.

Tam, kad tai taptų įstatymu, projektas turi praeiti balsavimą Senate, o po to jį turi pasirašyti prezidentas.

Įstatymo projektas buvo paduotas svarstymui Senate sausio 17 po „The New York Times“ publikacijos apie Donaldo Trampo ketinimus pasitraukti iš NATO, kadangi jo netenkina šios karinės organizacijos finansavimo disbalansas tarp JAV ir likusių narių. Pasak aukštų pareigūnų, kuriais remiasi laikraštis, JAV prezidentas ne kartą buvo pareiškęs, kad „nemato karinio aljanso prasmės“.

„The New York Times“pažymi, jog toks žingsnis bus naudingas tik Rusijai. Pasak buvusios JAV gynybos ministro pavaduotojos prie Barako Obamos, Michele Flournoy, – JAV pasitraukimas iš NATO nubrauks 70 metų darbą kuriant patį galingiausią ir naudingiausią susivienijimą istorijoje.

„Tai bus pasiutusi sėkmė, apie kurią Vladimiras Putinas negalėjo net svajoti“, – pareiškė ji.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *JAV kongresas uždraudė Donaldui Trampui pasitraukti iš NATO* - nuoroda: https://infa.lt/28749/jav-kongresas-uzdraude-donaldui-trampui-pasitraukti-is-nato/