infa.lt

Priešlaikinis lytinis brendimas – kiek prie to prisideda kosmetika?

Priešlaikinis lytinis brendimas – kiek prie to prisideda kosmetika?

15 sausio
09:50 2019

foto: IMAGO

Atskiri konservantai ir kvapai kremuose ar dekoratyvinėje kosmetikoje gali daryti įtaką vaiko vystymuisi dar esant embriono stadijoje, praneša Tagesspiegel.

„Jeigu moteris nėštumo metu naudojasi kosmetika kūnui su atitinkamais komponentais, tai, pasak tyrimo rezultatų, gali padaryti įtaką ankstesniam jos vaiko brendimui“, – rašoma straipsnyje.

„Mokslininkų komanda iš Kalifornijos universiteto Berklyje didelio masto tyrimo metu nustatė tarpusavio ryšį tarp tokių medžiagų kaip dietilftalatas ir triklozanas ir ankstesnio lytinio brendimo pas mergaites“. Apie tai mokslininkai pranešė specializuotame žurnale Human Reproduction.

„Ankstyvas lytinis brendimas (pubertatinis periodas) veda ne tik link psichinio pobūdžio problemų atsiradimo, bet ir padidina krūties vėžio ir kiaušidžių vėžio rizikos tikimybę“, – rašoma tyrimo išvadose. Įtarimą kelia ir tokie, esantys kosmetikos gaminiuose konservantai, kaip ftalatai, parabenai ir fenoliai

Ilgo tyrimo metu mokslininkai tyrė dietilftalato ir triklozano naudojimo pasekmes – su šiomis medžiagomis siejami hormoniniai pakitimai moterų organizmuose. „Jeigu triklozanas būdavo aptinkamas motinos šlapime, pas dukterį žymiai anksčiau (daugiausiai 5 mėnesiais) prasidėdavo menstruacijos. […] Jeigu šlapime būdavo fiksuojama padidinta monoetilftalato koncentracija, pas mergaites būdavo aptinkama ankstesnis (6 mėnesiais) gaktos plaukų atsiradimas“, – rašoma tyrimo medžiagoje.

Mokslininkai ėmė šlapimo pavyzdžius ir pas 338 dalyvavusius projekte vaikus. „Kuo aukštesnė parabenų koncentracija šlapime, tuo greičiau pas 179 mergaites vyko pieno liaukų formavimasis ir prasidėdavo menstruacijos“. Berniukams, kaip išsiaiškino mokslininkai, padidinta šios medžiagos koncentracija veda link ankstesnio lytinių organų brendimo.

Pasak tyrimo autorių, „reikia pravesti papildomus tyrimus, kad būtų galutinai įrodyta nustatytas tarpusavio ryšys, pašalinti išorinio poveikio faktorius ir tiksliau aprašyti mechanizmus“.

Kosmetika internetu – pigiau, tad rekomenduojame apsilankyti Garbane.lt el. parduotuvėje.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Priešlaikinis lytinis brendimas – kiek prie to prisideda kosmetika?* - nuoroda: https://infa.lt/28572/prieslaikinis-lytinis-brendimas-kiek-prie-to-prisideda-kosmetika/