infa.lt

Blaivybė ir saikingas vartojimas- du skirtingi požiūriai

Blaivybė ir saikingas vartojimas- du skirtingi požiūriai

08 sausio
06:51 2019

foto: sw250.files.wordpress.com

Panagrinėkime kaip mąsto blaivininkas iš idėjos ir saikingai išgeriančiu save laikantis žmogus.

Kodėl blaivininkas laikosi absoliučios blaivybės, o saikingai geriantis stengiasi nepadauginti:

Blaivininkas- laikosi absoliučios blaivybės, nes tai natūrali gamtos mums duota būsena, nes tik būdamas absoliučioje blaivybėje gali patirti aukščiausią laimę, nes tik būdamas visiškai blaivus gali pasiekti stiprų bendrumo pajutimą su visais supančiais žmonėmis ir absoliučiai visa gamta.

Saikingai vartojantis bando laikytis saiko, nes nenori būti panašus į degradavusį žmogų, bijo sutuoktinio reakcijos, bijo, kad iširs jo šeima, kad teks išeit į gatvę, nenori kitų pasekmių susijusių su padauginimu.

Atrodytų iš pirmo žvilgsnio visai panašūs žmonės- vienas visiškai nevartoja, kitas vartoja, bet nedaug. Tačiau šių dviejų žmonių pasaulėžiūra labai skiriasi. Blaivininkas orientuojasi į tai kaip paimti iš gamtos kuo daugiau to, kas jam priklauso (aiškaus mąstymo, galimybės kurti, aukštos laimės pojūčio ir kt.). Saikingai išgeriančiu save laikantis žmogus dažniausiai orientuojasi tik į tai, kaip išvengti su alkoholio vartojimu susijusių bėdų.

Štai čia vertėtų panagrinėti traukos dėsnį (Law of Attraction), kuris skelbia, kad ten, kur kreipiame savo mintis – tai ir pildosi. Vakaruose madinga skelbti įvairius karus: karas narkotikams, karas terorizmui. Kokie tokių karų rezultatai, – po karo su narkotikais paskelbimo JAV kasmet vis daugėja narkotikų srautai, po karo terorizmui paskelbimo, teroro (tikro ar sukurto) vis daugėja. Apie ką sukasi mintys tas ir pildosi.

Tuomet iškyla klausimas, jei saikingai išgeriantis bijo degraduoti, nusiristi, – tai kas jam pagal traukos dėsnį nutiks, – ogi jis vėliau ar anksčiau patirs tai ko bijojo. Štai kodėl sakoma, kad būti saikingai vartojančiu neįmanoma. Kai tuo tarpu blaivininkas iš idėjos, nuolat mąstydamas apie tai kiek kūrybinių galių, laisvės ir t.t., jis patirs būdamas blaivininku – tai ir pildosi – su lyg kiekviena diena jis patiria vis naujų blaivybės privalumų.

Saikingai geriantis jaučia būtinybę atsipalaiduoti alkoholio pagalba, jo mėgiama frazė – “padauginti negerai, bet retkarčiais išgerti- nieko tokio”.

O štai blaivininkas neįžvelgia elementariausios logikos alkoholio vartojime – ar tai būtų besaikis gėrimas, ar saikingas, jis tiesiog neįžvelgia prasmės tame, kodėl reikėtų, būtų būtinybė gerti alkoholį.

mūsų skaitytojas Vytautas

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 164

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Algirdas    -  2019-01-08, 14:02

    Puikiai!!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...