infa.lt

Kai „Bitlai“ valgė pas Elvį Preslį

Kai „Bitlai“ valgė pas Elvį Preslį

26 gruodžio
17:31 2018

DDP/ interTOPICS/ Globe Photos

Racklet or fondue? Tokio klausimo per 1870-ųjų Kalėdas Paryžiaus kavinėje Café Voisin niekas neužduodavo. Vietoje to, svečiams užkandai buvo paduodama farširuota asilo galva ir dramblio sriuba, po kurių sekė keptas kupranugaris, lokio pjausnys ir kengūros troškinys, o kulinarine kulminacija buvo katė ant žiurkių pagalvės“, – rašo vokiečių žurnalas Der Spiegel .

„1870 metų gruodžio 25 dieną Aleksandras Etjenas Koronas, prašmatnaus restorano Saint Honore gatvėje šefas virėjas, padavė svečiams ant stalo ištisą zoologijos sodą. Apie tai liudija išlikęs šventinis meniu“, praneša žurnalistė Katja Iken.

1870-ųjų metų, 132 dienas Prūsijos kariuomenės vykdytos Paryžiaus apgulties metu, pasak britų istoriko Allistero Horno, paryžiečiai suvalgė 65 tūkstančius arklių, 5 tūkstančius kačių ir 1,2 tūkstančio šunų. Kai visi prieinami keturkojai užsibaigė – teko valgyti ir gyvūnus iš zoologijos sodo, paaiškina leidinys.

„Turtingi „Titaniko“ keleiviai 1912 metų balandžio 14 dieną gardžiavosi keptu viščiuku su salotomis, pyragėliais ir eklerais su dviem įdarų rūšimis. Tiesa, daugumai iš 2,2 tūkstančio keleivių tai buvo paskutinė vakarienė jų gyvenime“, – rašoma straipsnyje.

Tarp daugelio kulinarinių radinių tyrėjų knygoje galima atrasti informaciją ir apie tai, kuo vaišino muzikantų grupę „The Beatles“ Elvis Preslis., kai 1965 metų rugpjūčio 27 dieną priėmė muzikantus pas save namuose. „Pirmasis ir paskutinis muzikos gigantų susitikimas pradžioje buvo šaltokas, tačiau pamažu atneštos gitaros ir įvairūs užkandžiai pastebimai pagerino to vakaro nuotaikas. Rokenrolo karalius savo įžymiesiems svečiams padavė farširuotų kiaušinių su majonezu, frikadelių iš kapotos mėsos, viščiuko kepenėlių ir vėžių“.

Tokie užkandžiai, pastebi vienas iš tyrėjų, atrodo kur kas skanesni ir tikrai naudingesni, nei „juodoji kviestinė vakarienė“, kurią 1519 metais surengė Florencijos bankininkas, poetas ir diplomatas Lorenzo Strozzi. „Į savo Romos rezidenciją jis pakvietė 14 svečių, iš jų keturis kardinolus ir tris prostitutes. Lorenzo Strozzi pietų salę pavertė siaubo pilimi: sienas puošė kraupūs paveikslai, o susirinkusius prie stalo svečius gąsdino jų dvyniai“.

„Kadangi kai kurie patiekalai (pavyzdžiui, virtas fazanas numirėlio kaukolėje) buvo pabarstyti vimdančiomis ir vidurius laisvinančiomis priemonėmis, vakarienė užsibaigė jau po trečiojo patiekalo“, – pasakoja Der Spiegel.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kai „Bitlai“ valgė pas Elvį Preslį* - nuoroda: https://infa.lt/28073/kai-bitlai-valge-pas-elvi-presli/