infa.lt

Kas ketvirta prekė vaikams yra nepatenkinamos kokybės

Kas ketvirta prekė vaikams yra nepatenkinamos kokybės

gruodžio 06
20:38 2018

Ar kruopščiai tikrinamos prekės vaikams saugumo požiūriu? Vokietijos informacijos vartotojams institutas Stiftung Warentest priėjo gąsdinančios išvados: viskas kaip tik yra atvirkščiai, praneša Der Spiegel.

Instituto 16 atitinkamų tyrimų, vykdytų 2018 ir 2018 metais, analizė liudija: iš 278 prekių 79 turi rimtų problemų su saugumu vaikams. „Tai keturis kartus daugiau, nei kitų nepatenkinamos kokybės prekių, kurias ištyrė institutas“, – sakoma publikacijoje.

Beveik kas penktoje prekėje vaikams tyrėjai aptiko nuodingas medžiagas: jų randama vežimėliuose, dviračiuose, žaisluose kūdikiams, pieštukuose, šliaužikliuose, kėdutėse maitinimui ir vaikiškuose autokrėsluose.

„Tokios toksiškos medžiagos kaip boras, naftalinas ar formaldehidas, gali būti pavojingos net suaugusiems, – pabrėžia leidinys. – Jos erzina odą ir gleivinę, gali iššaukti vėžį, daryti neigiamą poveikį vaisingumui ar iššaukti alergijas. Jų kiekis kai kuriose prekėse viršija leidžiamas normas keletą kartų – tokios prekės apskritai neturėtų patekti į prekybą“.

Puse ištirtų vaikiškų čiužinių taip pat neatitinka reikalavimų: „jie per daug minkšti ir gali būti kūdikio mirties nuo uždusimo priežastimi“, – rašoma straipsnyje.

Žaislai. Daugelis žaislų mažyliams pagaminti iš smulkių detalių, kurias vaikas gali praryti, o autokrėslai, praneša Der Spiegel, „skraidė po bandymų laboratoriją bandymų tiesioginiam smūgiui metu“.

„Pavojus kyla ir iš virtualaus pasaulio“ – pastebi leidinys: trys „išmanūs“ žaislai gali būti panaudoti špionažui, kadangi belaidis susiejimas su mobiliu telefonu pasirodė neapsaugotas. „Bet kuris išmaniojo telefono savininkas galėtų be vargo klausytis patiklių vaikų, siųsti jiems pasiūlymus ar grasinimus“, – įspėja leidinys.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar tikite, jog po Alytaus gaisro aptarimo vyriausybėje, kas nors šioje srityje pasikeis į gerą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Kas ketvirta prekė vaikams yra nepatenkinamos kokybės* - nuoroda: https://infa.lt/27484/kas-ketvirta-preke-vaikams-yra-nepatenkinamos-kokybes/