infa.lt

Estija palaikys JT migracijos paktą

Estija palaikys JT migracijos paktą

27 lapkričio
21:10 2018

reportažo stop kadras

Estija palaikys JT migracijos paktą Generalinėje JT Asamblėjoje, kuri vyks gruodžio 19 Niujorke. Tokį nurodymą Estijos pasiuntiniui prie JT davė užsienio reikalų ministras Sven Mikser.

Į tarpvyriausybinę konferenciją Maroke, Estija, tikėtina, savo atstovo nesiųs.

Estijos premjeras Juri Ratas susitiko su prezidente Kersti Kaljulaid ir aptarė pareiškimą, palaikantį JT susitarimą dėl migracijos, kurį išvakarėse patvirtino parlamentas.

Po susitikimo prezidentė dar kartą pabrėžė, kad nevyks į Maroką, į tarpvyriausybinę konferenciją. Ji padėkojo deputatams, pasinaudojusiems iš tautos gautu mandatu ir išreiškusiems savo poziciją migracijos pakto atžvilgiu.

Kersti Kaljulaid papildė, jog susitikimo su premjeru metu buvo nuspręsta, kad Estijos dalyvavimą susitikime Maroke organizuos URM. Šiandien Užsienio reikalų ministerijoje vyko pasitarimas šia tema. Jo rezultatą paskelbė URM vadovas Sven Mikser.

Į Maroką, į tarpvyriausybinę konferenciją turėjo vykti Estijos prezidentė. Aš nevažiuosiu į šią konferenciją. Tačiau tai niekaip neįtakoja Estijos pritarimo šiam dokumentui balsavime, kuris vyks Generalinėje JT Asamblėjoje. Aš daviau nurodymą Estijos atstovui prie JT palaikyti susitarimą dėl migracijos balsavimo metu. Aš rėmiausi tais principais, kurie buvo išsakyti parlamento sprendimo priėmimo eigoje, priimto išvakarėse“, – pasakė Mikseris.

Balsavimo Estijos parlamente metu šio dokumento atžvilgiu, „UŽ“ balsavo 41 deputatas, prieš – 27, nebalsavo – 30, o susilaikiusių nebuvo. Pats Mikseris paaiškino savo nebuvimą Maroke tuo, jog tuo metu bus Briuselyje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 182

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Estas    -  2018-11-27, 23:08

  Kasasi sau duobę estukai… 😐

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Balsas    -  2018-11-28, 00:02

  Lietuviai, pasirasykime Peticija pries mums primetama JT migracijos pakta! virs 3800 pilieciu jau pasirase.

  peticijos.com/reikalaujame_nepasirayti_jungtini_taut_migracijos_sutarties?a=2

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...