infa.lt

Afrikinis kiaulių maras toliau plinta Europoje – JAV sustabdė kiaulienos importą iš Lenkijos

Afrikinis kiaulių maras toliau plinta Europoje – JAV sustabdė kiaulienos importą iš Lenkijos

24 spalio
22:30 2018

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją, kad JAV Žemės ūkio departamento Maisto saugos kontrolės tarnyba (FSIS) nuo praėjusio ketvirtadienio (2018 10 18) sustabdė visą kiaulienos importą iš Lenkijos. JAV pareigūnų susirūpinimą sukėlė afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai šioje valstybėje.

Informuojama, kad FSIS kartu su Augalų ir gyvūnų sveikatos kontrolės tarnyba (APHIS) planuoja atlikti tyrimą, kad įsitikinti, kaip Lenkija taiko ilgalaikes AKM protrūkių kontrolės ir prevencijos priemones.

Lietuviška kiauliena ir jos produktai į JAV eksportuojami nuo 2015 m. Šiuo metu savo produkciją (mėsos konservus, virtas dešras ir dešreles, kepsnelius, paštetus) eksportuoti į JAV gali 8 Lietuvos mėsos perdirbimo įmonės.

„Nepaisant AKM grėsmių mūsų šalyje, galimybę eksportuoti kiaulienos produkciją į JAV užsitikrinome po š.m. kovo 12–23 d. Lietuvoje vykusio FSIS ekspertų audito. Auditorių išvados buvo teigiamos, trūkumų nenustatyta ir konstatuota, kad VMVT vykdoma valstybinė maisto ir veterinarijos kontrolė bei AKM kontrolės ir prevencijos priemonės atitinka tarptautinius reikalavimus. Galimybė mūsų mėsos perdirbėjams parduoti savo produkciją tarptautinėse rinkose yra labai svarbi, tad visus su AKM siejamus signalus apie galimus prekybos ribojimus vertiname ypač rimtai. Todėl atidžiai stebėsime ir tyrimo eigą pas mūsų kaimynus, analizuosime ir vertinsime jo išvadas“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Pasak VMVT vadovo, Lietuvos specialistai itin atidžiai stebi ir kaupia visą informaciją apie AKM situaciją Europoje ir pasaulyje. Informacija apie naujus ligos protrūkius skirtingose šalyse gaunama nuolat. Šią savaitę gautas pranešimas, kad pirmasis AKM atvejis nustatytas Bulgarijoje. Afrikinis kiaulių maras diagnozuotas šerno gaišenai, aptiktai prie šios valstybės sienos su Rumunija, kurioje liga plinta ypač greitai.

Iš viso AKM laukinėje faunoje ir kiaulių laikymo vietose jau nustatytas 10 ES valstybių, Rusijoje, Moldovoje, Ukrainoje, taip pat Kinijoje.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. rob    -  2018-10-25, 14:41

    Biologinis karas Europoje. Įdomu kaip su maru Rusijoje?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Afrikinis kiaulių maras toliau plinta Europoje - JAV sustabdė kiaulienos importą iš Lenkijos* - nuoroda: https://infa.lt/26248/afrikinis-kiauliu-maras-toliau-plinta-europoje-jav-sustabde-kiaulienos-importa-is-lenkijos/