infa.lt

Dirbtinis intelektas pamažu išstumia Kinijos cenzorius iš darbo vietų

Dirbtinis intelektas pamažu išstumia Kinijos cenzorius iš darbo vietų

21 spalio
09:33 2018

Dirbtinsi intelektas

Kinijoje dirbtinis intelektas (DI) rengiasi išstumti ne tik vairuotojus ir bankų tarnautojus, bet ir daugiamilijoninę interneto cenzorių armiją, kuri seka tai, kad socialiniuose tinkluose viskas būtų padoru ir atitiktų įstatymus. Jie išvalo pornografiją, LGBT turinį, o taip pat nemielus Kinijos lyderiui Xi Jinpingui palyginimus su Mike Pūkuotuku.

Kinijoje neveikia žinomiausi visame pasaulyje tinklapiai – Google paieška, socialiniai tinklai Facebook, Twitter. Vietoje jų – kinų analogai. Financial Times duomenimis, 18 labiausiai lankomų saitų šalyje kasmet žmonių-cenzorių armijai išleidžia astronominę sumą – 2,5 mlrd dolerių. Be to šioje rinkoje išgyventi nepavyktų.

Pavyzdžiui, populiarus naujienų papildinys Tautiao kelias savaites buvo užblokuotas, kol jo savininkai nesurinko pakankamą skaičių stebėtojų. Valdžia turinį palaikė „vulgariu“. Ir kompanija papildomai prie 6 000 turinio moderatorių priėmė dar 4 000.

Visoje šalyje cenzoriais dirba milijonai darbščių kinų. Tačiau kontroliuoti besipučiančius socialinis tinklus tradicinėmis priemonėmis ir būdais darosi vis sunkiau. Valstybės statistikos duomenimis, nuo 2012 iki 2017 metų mobilaus interneto naudotojų skaičius nuo 420 mln išaugo iki 753 mln žmonių. Tai yra dydžiu, kuris yra didesnis už visų JAV gyventojų skaičių (325,7 mln gyventojų), pažymi FT.

Šiame fone išsiskiria kompanija iQiyi – pats populiariausias tinklapis vaizdo įrašų transliavimui. Kompanijos duomenimis, periodu nuo 2014 iki 2017 metų, platformoje talpinamų vaizdo įrašų skaičius išaugo 20 kartų. Cenzorių armija per šį laiką išaugo tik dvigubai. Dabar čia dirba 500 žmonių. Ir padeda jiems dirbtinis intelektas.

„Mechaninis protas gerai atskiria seksualinį turinį, – sako vyriausias kompanijos vadybininkas K. Liu. – Tačiau jam sunku atskirti vystomas temas su dviguba jautria prasme“.

„Jautriomis temomis“ jis vadina metaforas, kurių pagalba kinai tikisi pergudrauti cenzorius. Praėjusiais metais, pavyzdžiui, iš kiniškosios mikro-tinklaraščių platformos Sina Weibo išnyko Mikės Pūkuotuko atvaizdai.

Putlus meškiukas ten buvo sulyginamas su šalies lyderiu Xi Jinpingu. Kažkuriuo momentu ten buvo net uždrausta raidė „N“ – pasak MIP (masinių informacijos priemonių), joje irgi buvo įžiūrėta šalies vadovo kritika, kuris pakeitė konstituciją ir dabar neprivalo palikti savo posto po antrosios kadencijos. Tai yra, gali tapti N-kartiniu lyderiu.

Iqiyi tvirtina, kad jos cenzoriai šalina maždaug kas dešimtą įkeltą vaizdo įrašą. Dalį darbo DI atlieka savarankiškai, o likusius įrašus žymi pagal menamą jų „pavojingumo“ lygmenį, palikdamas darbo moderatoriams-žmonėms.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 55

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...