infa.lt

Tik priimtai mokesčių reformai jau rengiamos pataisos, nes… mokesčiai padidėjo beveik visiems

Tik priimtai mokesčių reformai jau rengiamos pataisos, nes… mokesčiai padidėjo beveik visiems

20 spalio
20:28 2018

Mokesčiai

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija gelbėja savarankiškai dirbančius smulkiuosius verslininkus nuo netikėto mokesčio didinimo ir rengia įstatymo projekto pataisas, kuriomis būtų atsisakoma išplėsti mokestinę bazę iki 100 proc. individualia veikla užsiimantiems asmenims. LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis siūlo palikti apmokestinamąją bazę kaip buvo iki šiol – mokėti mokesčius nuo 50 proc. gaunamų pajamų.

„Savarankiškai dirbantys asmenys tikrai turi dėl ko piktintis, juk Vyriausybės pateiktame „Sodros“ biudžeto projekte nuo 50 proc. iki 100 proc. išplėsta apmokestinamoji pajamų bazė privers žmones atsisakyti savo planų. Toks pasiūlymas pagrįstai gali būti laikomas paslėptu siurprizu, kaip tai vadina smulkiųjų verslininkų atstovai – žingsnis neišdiskutuotas, žmonės tam nepasiruošę.

Kai kurie individualia veikla užsiimantys asmenys jau susiplanavę kitų metų biudžetus, o padidėjus mokesčiams, jie praras dalį savo pajamų ir galbūt negalės įgyvendinti užsakovams duotų įsipareigojimų, atlikti paslaugų, kaip žadėję.

Manau, turime atsižvelgti į šios visuomenės dalies nuomonę, nes jie patys susikuria darbo vietas, neprašo išmokų. Mes rengiame pataisas ir raginame Vyriausybę bei kolegas Seime atsižvelgti į mūsų pasiūlymą – palikti apmokestinamąją bazę, kaip buvo iki šiol – t.y. mokėti mokesčius nuo 50 proc. gaunamų pajamų“, – sako LSDD frakcijos narys A. Palionis.

LSDD frakcija sako, kad dėl naujo Vyriausybės pasiūlymo mokesčiai keistųsi asmenims, vykdantiems individualią veiklą, išskyrus verslo liudijimų turėtojus. Daugiau turėtų mokėti ir mažųjų bendrijų nariai, individualių įmonių savininkai, asmenys dirbantys pagal autorines sutartis.

infa.lt replika:

Tokie eksperimentai su dirbančiaisiais ilgai trukti negali, – tik iki tol, kol šalyje neliks nė vieno legaliai dirbančio. Arba iki tol, kol šalyje apskritai liks tik pensininkai. Vienas žinomas žmogus kartą yra palinkėjęs: „Kad tu gyventum permainų laikais!”. Kad jis žinojo ko linkėjo, šiandien galime matyti akivaizdžiai – nuolatinėje persitvarkymo fazėje Lietuva gyvena va tuoj jau 30 metų. Ir tai pertvarkai galo nematyt. Ir žmonėms jau iki gyvo kaulo įgriso tas nuolatinis nestabilumo jausmais, kai ničnieko negali planuot, nes viskas nuolat keičiasi. Tiesa, kainos keičiasi tik augimo kryptimi, jas planuot galima, bet tai menkai guodžia.  Ir šie eksperimentai nepasibaigs pasibaigus valstiečiams, nes taip einant toliau, jie sekančius rinkimus triuškinančiai pralaimės, o konservatorių vadas Gabrielius Landsbergis yra viešai pažadėjęs atšaukti visas valstiečių priimtas reformas ir nesąmoningus įstatymus. Gali būti, jog tai taps pagrindiniu konservatorių rinkiminiu šūkiu, kuris bus pats veiksmingiausias per jų visą rinkimų istoriją.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 117

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...