• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Žlugo Rumunijos referendumas, kuriuo buvo norėta santuoką įtvirtinti kaip vyro ir moters sąjungą

Žlugo Rumunijos referendumas, kuriuo buvo norėta santuoką įtvirtinti kaip vyro ir moters sąjungą

08 spalio
10:01 2018

umunų homoseksualai švenčia pergalę: Inquam Photos/Octav Ganea

Rumunijos gyventojai neparodė didesnio aktyvumo referendume, kuriuo buvo iškeltas klausimas apie tai, ar reikia įtvirtinti Konstitucijoje principą, kad santuoka yra išimtinai tik vyro ir moters sąjunga. Dabar ten ši nuostata įtvirtinta neutraliai, kaip „sutuoktinių sąjunga“.

Teisės lygmenyje vienos lyties asmenų santuokos Rumunijoje nenumatytos. Bet, prieš kai kurį laiką šios šalies Konstitucinis teismas buvo priėmęs nuostatą, jog homoseksualios poros „turi tokią pačią teisę į šeimyninį gyvenimą kaip ir heteroseksualios“.

Po šio Konstitucinio teismo sprendimo konservatyvūs sluoksniai sunerimo ir pareikalavo iš vyriausybės vienareikšmiškai įtvirtinti Konstitucijoje šeimos sąvoką, kaip vyro ir moters sąjungą. Organizacija „Koalicija už šeimą“ surinko 3 milijonus parašų referendumo palaikymui, kas automatiškai reiškia būtinybę jį skelbti.

Tačiau, pasekoje rinkėjų aktyvumas dvi dienas trukusiame referendume, kuris baigėsi vakar vakare, siekė viso tik 20,4%, tuomet, kai pagal įstatymą referendumo rezultatai laikomi galiojančiais, jei jame balsuoja ne mažiau 30% rinkėjų.

Todėl referendumą galima laikyti žlugusiu – keturi penktadaliai Rumunijos visuomenės nepasisakė nei už, nei prieš, visai neatvykę balsuoti, kas rodo, jog referendumo boikotas buvo suorganizuotas remiantis įtikinamesniais, nei jo šalininkų argumentais

Infa.lt
Parama - Ačiū!  

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...