infa.lt

Migrantų krizė: Europos Sąjunga ieško naujų sprendimų

Migrantų krizė: Europos Sąjunga ieško naujų sprendimų

22 birželio
13:00 2018

Sekmadienį, Briuselyje, uždarame neformaliame 12 ES valstybių lyderių susitikime, įskaitant Vokietiją, Prancūziją, Italiją ir Austriją, bus aptariamas laikinų, migrantų priėmimo centrų kūrimo klausimas. Centrus planuojama išdėstyti su Europos Sąjunga besiribojančiose šalyse, bet ne bendrijos narėse. Konkrečiai, dokumente, kuriuo remiasi Reuters, viena iš tokių valstybių gali tapti Albanija, praneša euronews.

Patys būsimo susitikimo dalyviai skirtingai vertina tai, kas vyksta su migrantais, tačiau sutaria dėl to, jog pabėgėliai migrantai, vertinant juos kaip procesą – skaldo ES vienybę.

Pasak Austrijos kanclerio Sebastiano Kurzo, kurio šalis artimiausią pusmetį pirmininkaus Europos Sąjungoje, jis „viso pirmininkavimo ES metu kalbės apie tai, jog Europos Sąjunga pirmiausia privalo ginti. Tai reiškia sustiprintą dėmesį saugumui ir gynybos klausimams, ypač turint omenyje mūsų kovą prieš nelegalią migraciją“.

Išvakarėse Italijos URM vadovas Matteo Salvini išsakė mintį, jog statyti pabėgėlių centrus geriausia yra Tunise ir Libijoje, tam, kad pabėgėliai migrantai ten teiktų prašymus apie pabėgėlio statuso suteikimą, ir nesiektų plaukti per Viduržemio jūrą, leisdamiesi į pavojingą gyvybei kelionę.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 70

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...