infa.lt

Viktoras Orbanas ir „Fides“ švenčia pergalę Vengrijos rinkimuose

Viktoras Orbanas ir „Fides“ švenčia pergalę Vengrijos rinkimuose

09 balandžio
07:43 2018
Viktoras Orbanas rinkimuose

AFP

Valdančioji koalicija vadovaujama dabartinio Vengrijos premjero nugalėjo parlamentiniuose Rinkimuose Vengrijoje ir gavo konstitucinę daugumą šalies valstybiniame susirinkime, praneša BBC.

Pagal daugiau kaip 95% suskaičiuotų balsų, koalicija į kurią įeina „Fides“ bei „Krikščionių demokratų liaudies partija“, surinko 48,64% balsų ir gavo dvi trečiąsias deputatų mandatų parlamente – 133 iš 199.

Antroje vietoje liko ultradešinioji partija „Jobbik“ (Judėjimas už geresnę Vengriją), gavusi apie 20% balsų, o trečią vietą užėmė „Vengrijos socialistinės partijos“ ir „Dialogas Vengrijos vardu“ blokas.

Viktoras Orbanas pirmą kartą stojo vadovauti vyriausybei 1998 metais ir išdirbo šiame poste vieną kadenciją. 2010 metais jis vėl tapo šalies premjeru. Pergalė šiuose rinkimuose suteiks jam progą vadovauti vyriausybei ketvirtą kartą. Vengrija švenčia.

Viktoro Orbano politika

„Mes nugalėjome. Aukštas rinkimų aktyvumas atmeta bet kokias abejones dėl pergalės“, – pareiškė V. Orbanas, komentuodamas balsavimo rezultatus.

Viktoras Orbanas atsisakė viešų debatų su savo politiniais konkurentais rinkimų kampanijos metu, o taip pat bendrauti su nepriklausomoms MIP. Pagrindiniai pasisakymai buvo jo šalininkų mitinguose, kuriuose pagrindinis dėmesys buvo skiriamas imigracijos sustabdymui.

„Migracija panaši į rūdis, kurios lėtai, tačiau užtikrintai ardys Vengriją“, – pasakė Viktoras Orbanas savo paskutiniame prieš rinkimus mitinge, penktadienį.

Vadovaujant V. Orbanui Vengrija, savo pasienyje su Serbija ir Chorvatija pastatė tvorą, kad sustabdytų nelegalių migrantų antplūdį į šalį.

Dėl savo antiimigracinių priemonių ir griežtos retorikos V. Orbanas ne kartą stojo į konfliktų su ES taką.

Viktoras Orbanas žinomas euroskeptikas, pasisakantis prieš tolesnę integraciją su ES. Jis atsisakė dalyvauti pabėgėlių perkėlimo į Europos Sąjungą programoje.

Žinomi jo pasisakymai, kuriais jis kvietė Europos krikščionis atvykti į Vengriją, jei tektų gelbėtis nuo agresyvių islamistų.

Pergalės atveju Viktoras Orbanas žadėjo sumažinti pajamų mokestį ir pasiekti tolesnio ekonomikos augimo, kuo galima tikėti, nes jo vadovavimo šaliai metu buvo stebimas greitas ekonominis augimas, kuriam, pasak V. Orbano, kiltų grėsmė, jei į valdžią patektų opozicija.

Opozicija

Ultradešinioji partija „Jobbik“, pagrindinis valdančiosiso koalicijos konkurentas, – praeityje agitavo prieš Vengrijos čigonų bendruomenę.

Pastaruoju metu „Jobbik“ stengėsi užimti labiau centristinę poziciją, kas palankiai atsiliepė rinkimų rezultatams. „Jobbik“ lyderis Gaboras Vona siekė pakeisti partijos įvaizdį, pristatydamas ją nuosaikia konservatyvia liaudies partija. Jis pakvietė pasikeitimams vyriausybėje ir pasisakė prieš Viktorą Orbaną.

„Viktoras Orbanas – sudegęs politikas, kurį domina tik korupcija ir futbolas“, – kartą yra pasakęs jis.

Kairieji centristai socialistai surinko priešrinkiminėse apklausose apie 14% ir nekėlė grėsmės „Fides“ partijai.

Tačiau trečdalis rinkėjų, pasak apklausų priešrinkiminį penktadienį taip ir nebuvo apsisprendę, todėl negalima buvo atmesti netikėto įvykių posūkio. Rinkimų aktyvumas buvo aukštas – siekė beveik 69%.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 334

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Rasa    -  2018-04-09, 15:33

    Sveikinimai Orbanui ir vengrams.saunuoliai !

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...