• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Jūsų mirties tikimybės per artimiausius 5 metus testas

Jūsų mirties tikimybės per artimiausius 5 metus testas

04 birželio
18:03 2015

Financial Times

paveikslėlis

Ketvirtadienį švedų mokslininkai pristatė testą, kuris suteikia naudotojui galimybę nustatyti savo mirties tikimybę per artimiausius penkerius metus, atsakius viso į 11 (moterims) ar 13 (vyrams) klausimų, praneša Financial Times. Straipsnis apie testo sandarą buvo paskelbtas The Lancet žurnale, o jis pats (testas) prieinamas visiems norintiems adresu http://www.ubble.co.uk . Autoriai pabrėžia, jog rezultatai teisingi tik Jungtinės Karalystės gyventojams nuo 40 iki 70 metų amžiaus, nors, greičiausiai, gali būti ekstrapoliuoti ir „kitų išsivysčiusių šalių su panašia demografija ir gerovės lygmeniu, gyventojams“.

Tinklo testo pagrindu tapo duomenys apie sveikatą, gyvenimo būdą ir demografinius duomenis 498 tūkstančių žmonių, nuo 40 iki 69 metų amžiaus, surinkti 2006-2010 metais, įgyvendinant projektą UK Biobank. Penkerių metų po projekto pabaigos eigoje mirė 8,5 tūkstančio žmonių, kas ir sudarė galimybę išskirti atitinkamus faktorius „iš sveikatos srities ir gyvenimo būdo, kuriais ir buvo parodyta aiški koreliacija su letaline baigtimi“, paaiškina korespondentas.

Kartu su „akivaizdžiais“ padidinto pavojaus požymiais, tokiais , kaip rūkymas, alkoholio vartojimas ir vėžiniai susirgimai tarp giminaičių, buvo įskaičiuotos netiesioginės žymos (pvz vaikščiojimo greitis), o taip pat socialiniai-ekonominiai rodikliai, tokie, kaip turimų automobilių skaičius.

Teste sutinkami sekantys klausimai: „Kiek pas jus automobilių? Kiek greitai jūs vaikščiojate? Kiek žmonių yra jūsų namų ūkyje? Ar susidūrėte jūs per pastaruosius dvejus metus su finansiniais sunkumais?“.

Testo pabaigoje naudotojui pranešama, kiek didelė jo tikimybė mirti ateinančių penkerių metų eigoje ir koks šio rezultato santykis su populiacija visumoje. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad jų darbo vaisius – „ne paprastas tinklo atrakcionas“, o instrumentas, kuris, iš dalies, gali būti panaudotas gydytojų išaiškinant padidintos rizikos grupes.

Kaip pažymi Financial Times, tyrėjai iš Kembridžo universiteto atsargiai suabejojo tuo, jog švedų kolegų darbas galėtų priversti žmones rimtai užsiimti savo sveikata, o ne paprastai atsiduoti „taip vadinamai kiberchondrijai“. Pabaigai laikraštis rekomenduoja, kaip „padidinti savo galimybes išlikti gyviems“: „greičiau vaikščioti“, „Nusipirkti antrą automobilį“ ir „susirasti sau porą“.

 

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 798

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. laurynas    -  2015-06-05, 07:15

  visai normaliai jie cia sumaste, daug kam padetu i savo gyvenima kitaip pazvelgt, tik gaila kad ispejimas yra kad tinka tik UK gyventojams. Nors jauciu kai kas is baimes bijos tikrintis :D

  Atsakyti į šį komentarą
 2. MikasA    -  2016-04-20, 22:44

  Ar yra klausimas >Kiek išgeri vyno? Turėtų būti…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt banko pavedimu
Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2022" gegužės 15 d?


 • Taip, būtinai (62%, 150 balsavo)
 • Dar nežinau, galbūt (24%, 59 balsavo)
 • Ne, nepalaikau (14%, 34 balsavo)

Viso balsavo: 243
Pradėta - 2022-05-01 @ 08:59
Pabaiga - 2022-05-14 @ 08:59

Leidžiama ... Leidžiama ...