• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimas aiškinsis dėl prastesnės kokybės maisto produktų tiekimo Lietuvai

Seimas aiškinsis dėl prastesnės kokybės maisto produktų tiekimo Lietuvai

17 spalio
18:19 2017

Maisto produktų lentynos

Maistas. Trečiadienį į pirmąjį posėdį renkasi Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl Lietuvos Respublikos rinkai tiekiamų galimai žemesnės kokybės maisto produktų. Komisijai pavesta ištirti, kodėl Lietuvos vartotojams siūlomi produktai galimai yra prastesnės kokybės.

Rytų Europa piktinasi Vakarų kompanijų tiekiamu „antrarūšiu“ maistu

Pasak komisijos pirmininkės, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Guodos Burokienės, bus ne tik analizuojama, kodėl skirtingose valstybėse yra nevienoda maisto produktų sudėtis ir kokybė, bet ir vertinamos priežastys, kodėl valstybės tarnybos tik dabar atliko rinkos tyrimą, kurio metu nustatė, jog Lietuvos rinką pasiekia kitokias savybes turintys tuo pačiu prekės ženklu pažymėti produktai. Planuojama aiškintis ir dėl atsakingų asmenų, kurių neveikimas galėjo sudaryti sąlygas Lietuvos vartotojų diskriminacijai.

„Ketiname kreiptis į Žemės ūkio ministeriją ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) prašant pateikti informaciją apie Lietuvos narystės Europos Sąjungoje laikotarpiu atliktus ir planuojamus atlikti lyginamuosius kokybės tyrimus. Taip pat norime žinoti, kodėl VMVT tik dabar atliko rinkos tyrimą“, – sako komisijos pirmininkė G. Burokienė.

Žemės ūkio ministerijos kontroliuojama VMVT neseniai pristatė skandalingas įvairių maisto produktų palyginamojo tyrimo išvadas, kuriose konstatuota, kad Lietuvos rinkai, lyginant su turtingesnėmis ES valstybėmis, teikiami prastesnės kokybės maisto produktai, nors kainos Lietuvoje dažnai yra panašios ar net didesnės. Jei tokie duomenys bus patvirtinti, komisija aiškinsis, ar ši praktika nėra vartotojų teisių pažeidimas ir (ar) turi nesąžiningos komercinės veiklos požymių.

Trečiadienį pirmajame komisijos posėdyje bus tvirtinamas darbo reglamentas ir pristatomi atlikti VMVT tyrimai.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas aiškinsis dėl prastesnės kokybės maisto produktų tiekimo Lietuvai* - nuoroda: https://infa.lt/18179/seimas-aiskinsis-del-prastesnes-kokybes-maisto-produktu-tiekimo-lietuvai/