infa.lt

NATO šalių gynybos ministrai pasirašė Briuselyje bendrą deklaraciją

NATO šalių gynybos ministrai pasirašė Briuselyje bendrą deklaraciją

29 birželio
15:35 2017

Susitikimas Briuselyje

Briuselyje birželio 29 d. pasirašyta bendra NATO priešakines pajėgas priimančių ir joms vadovaujančių šalių gynybos ministrų deklaracija dėl NATO priešakinių pajėgų dislokavimo regione.

Joje konstatuojama, jog Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuojamos kovinės grupės yra pilnai parengtos ir pajėgios atgrasyti, o prireikus kartu su nacionalinėmis pajėgomis nedelsiant reaguoti į bet kokią agresiją.

Deklaraciją pasirašė JAV, Kanados, Vokietijos, Jungtinės Karalystės bei Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos gynybos ministrai.

„Vos prieš metus Varšuvoje priimtas konkretus sprendimas jau pilnai įgyvendintas ir yra vienas mūsų regiono saugumo garantų. Priešakinių pajėgų batalionas yra aiškus NATO vienybės ir veiksnumo įrodymas“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Jis pabrėžė, jog Lietuva kartu su kitomis NATO šalimis turėtų ir toliau tęsti Varšuvos viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimą bei stiprinti kolektyvinę gynybą rytinėje Aljanso dalyje.

Ministrai taip pat pasveikino Šiaurės Rytų daugianacionalinės divizijos vadavietės įkūrimą Elbląge, Lenkijoje, kuri, būdama NATO karinės struktūros dalimi, padės užtikrinti vadovavimo ir koordinavimo mechanizmą. Tai savo ruožtu padės Aljansui NATO efektyviau įgyvendinti gynybos ir atgrasymo užduotis prie Rytinių NATO sienų.

NATO priešakinių pajėgų batalionas yra tiesioginis atsakas į agresyvius ir provokacinius karinius Rusijos veiksmus prie NATO teritorijos sienų, kurie lėmė stabilumo ir saugumo susilpnėjimą, didesnį saugumo situacijos nenuspėjamumą ir saugumo aplinkos pokyčius.

Sprendimas dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalioną prieš Rytinių NATO sienų buvo priimtas pernai liepą Varšuvoje NATO viršūnių susitikime. Šiandien atgrasymo ir gynybos tikslais Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuotoms aukštos parengties, puikiai aprūpintoms ir pasirengusioms reaguoti kovinėms grupėms vadovauja Vokietija, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

Visas Deklaracijos tekstas:

Bendra NATO priešakines pajėgas priimančių ir joms vadovaujančių šalių gynybos ministrų deklaracija dėl NATO priešakinių pajėgų dislokavimo

1. Mes, NATO priešakines pajėgas priimančių ir joms vadovaujančių šalių gynybos ministrai, įvertinome pažangą, pasiektą dislokuojant NATO priešakinių pajėgų bataliono kovines grupes Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

2. Mūsų šalių valstybių ir vyriausybių vadovų Varšuvos viršūnių susitikime priimtas sprendimas sustiprinti atgrasymą ir gynybą, apimantis ir Aljanso rytinėje dalyje priešakinių pajėgų, formuojamų savanoriškumo ir rotacijos pagrindais, dislokavimą ir išlaikymą, yra tiesioginis atsakas į agresyvius Rusijos veiksmus, įskaitant ir provokacinius karinius veiksmus prie NATO teritorijos sienų, lėmusius stabilumo ir saugumo susilpnėjimą, didesnį saugumo situacijos nenuspėjamumą ir saugumo aplinkos pokyčius.

3. Sustiprintos NATO priešakinės pajėgos, kaip dalis NATO pastangų stiprinti atgrasymą ir gynybą, yra aiškus ir vienareikšmis ženklas, rodantis, kad Aljansas yra solidarus, ryžtingas ir pajėgus apginti NATO gyventojus ir teritoriją nuo bet kokios agresijos. NATO yra vieninga.

4. Šiandien mes skelbiame, kad visos keturios ypač pajėgios, lanksčios ir sąveikios daugiatautės kovinės grupės yra pasirengusios ir pajėgios atgrasyti, o prireikus ir nedelsiant reaguoti į bet kokią agresiją kartu su nacionalinėmis pajėgomis remiantis pastiprinimo strategija.

5. Mes taip pat sveikiname Šiaurės rytų daugiatautės divizijos štabą Elbląge tapus NATO karinės struktūros dalimi. Tai dar vienas reikšmingas žingsnis, žengtas įgyvendinant Varšuvos viršūnių susitikimo sprendimus. Tai padės NATO efektyviau įgyvendinti kolektyvinės gynybos užduotis rytinėje Aljanso dalyje.

6. Kaip dalis bendros Aljanso pozicijos, šios priemonės yra gynybinio pobūdžio, proporcingos, dera su mūsų tarptautiniais įsipareigojimais ir demonstruoja mūsų pagarbą teise grindžiamai Europos saugumo architektūrai. Mūsų tikslas – užkirsti kelią konfliktui, ginti savo sąjungininkes ir užtikrinti taiką ir saugumą euroatlantiniame regione.

7. Patikimas atgrasymas ir gynyba yra pagrindas konfliktui ir karui užkirsti. Be atgrasymo, kaip vienos iš NATO gyventojų ir teritorijos saugumo užtikrinimo priemonių, turi būti ieškoma turiningo dialogo ir bendradarbiavimo su Rusija būdų, siekiant abipusio skaidrumo ir įtampos mažinimo. Tačiau tai neturi būti daroma mažinant atgrasymo ir gynybos priemones.

NATO priešakines pajėgas priimančių ir joms vadovaujančių šalių gynybos ministrai. Pasirašyta NATO būstinėje Briuselyje 2017 m. birželio 29 d.

KAM informacija


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *NATO šalių gynybos ministrai pasirašė Briuselyje bendrą deklaraciją* - nuoroda: https://infa.lt/16342/nato-saliu-gynybos-ministrai-pasirase-briuselyje-bendra-deklaracija/