infa.lt

Theresa May gavo Britanijos karalienės leidimą suformuoti vyriausybę

Theresa May gavo Britanijos karalienės leidimą suformuoti vyriausybę

10 birželio
12:56 2017
Terasa Mei

AFP

Britanijos premjerė Theresa May gavo karalienės Elizabetos II leidima ministrų kabineto suformavimui, nežiūrint į tai, kad jos Konservatorių partija nesugebėjo surinkti balsų daugumos praėjusiuose parlamento rinkimuose.

Pasisakydama Downing Street >po audiencijos pas karalienę, May pareiškė, jog bandys suformuoti mažumos vyriausybę palaikant Šiaurės Airijos demokratinių junionistų Partijai (DUP), su kuria konservatoriams palaiko glaudžius santykius.

Teresa Mey pažadėjo nukreipti visas pastangas siekiant susitarimo dėl „brexit“, kuris patenkintų visus Britanijoje. „Būtent už tai balsavo žmonės praėjusiais metais, būtent tai mes ir žadėjome. Taip, kad imkimės darbo!“, – pareiškė ji.

May patikslino, jog derybos apie Britanijos pasitraukimą iš ES prasidės birželio 19 dieną, kaip ir buvo suplanuota.

Pagal priešlaikinių rinkimų, įvykusių birželio 8 dieną rezultatus, Konservatorių partija prarado valdančiąją daugumą parlamente, gavusi 318 mandatų.

Šiuo metu balsų skaičiavimas užbaigtas 649 iš 650 balsavimo apygardų, telieka nustatyti balsų pasiskirstymą Kensingtone.

Rinkimų rezultatai vertinami kaip netikėta leiboristų partijos, kuriai vadovauja Džeremis Korbinas (Jeremy Corbyn), sėkmė. Leiboristų partijos atstovai užims 261 vietą bendruomenių rūmuose.

Leiboristų lyderis pavadino savo partijos rezultatus rinkimuose stulbinančiais ir paragino Theresą May atsistatydinti. Tačiau premjerė pareiškė, jog šaliai reikalingas stabilumas Britanijos pasitraukimo iš ES išvakarėse, ir jos partija sugeba šį stabilumą garantuoti.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Theresa May gavo Britanijos karalienės leidimą suformuoti vyriausybę* - nuoroda: https://infa.lt/15932/theresa-may-gavo-britanijos-karalienes-leidima-leidima-suformuoti-vyriausybe/