infa.lt

Trampas su NATO sąjungininkais elgėsi kaip su mokinukais

Trampas su NATO sąjungininkais elgėsi kaip su mokinukais

28 gegužės
01:01 2017
Aukščiausio lygio NATO susitikimas Briuselyje

Scena iš NATO susitikimo Briuselyje fotosesijos

Susitikime Briuselyje Donaldas Trampas (Donald Trump) elgėsi su NATO sąjungininkais kaip su mokinukais, rašo NDR korespondentas Kajus Kiustneris savo komentare Tagesschau leidiniui. Nežiūrint į visus Europos bandymus nesiutinti Trampo, aukščiausio lygio susitikime suartėjimas su JAV neįvyko.

Misteris Nenuspėjamasis, Donaldas Trampas visiškai sugriovė visą NATO scenarijų, rašo NDR korespondentas Kajus Kiustneris savo komentare. Aljanso šalių ir vyriausybių vadovai tikėjosi iš amerikiečių prezidento ištikimybės priesaikų karinei sąjungai, tačiau Trampas šį antiteroristinį susitikimą Briuselyje pavertė „karinio biudžeto formavimo pamoka“, teigia straipsnio autorius.

„Panašiai, lyg prieš jį stovėtų mokinukų klasė, jis kartojo savo tvirtinimą, kad Merkel ir kompanija įsiskolins JAV „didžiules sumas“, – pastebi vokiečių žurnalistas. NATO požiūriu, tai ne kas kita, kaip piaro kompanija. Jo partneriai nutaisė „akmeninius veidus, esant blogam žaidimui“, rašo Kajus Kiustneris.

Tuo tarpu aljansas deda visas pastangas tam, kad sustiprintų transatlantinę draugystę ne tik simboliškai. Kaip rašoma straipsnyje, naujos NATO štabo būstinės pastatas vaizduoja dvi rankas, kurių pirštai susipynę, simboliškai jungiant valstybes skirtingose Atlanto pusėse. „Gražus paveikslėlis, tačiau jau nebegalima nuslėpti, kad kai kurie delnai NATO jau suprakaitavo po to, kai Trampas savo rinkiminės kampanijos metu suabejojo savo ištikimybe aljansui“, – teigia NDR korespondentas.

Dabar NATO bando įgyti verslininko Trampo palankumą barterinio sandėrio pagalba. „Mes atvirai stojame į kovą su terorizmu ir iškilmingai pažadame iš tiesų padidinti savo išlaidas gynybai, o tu už tai daugiau nevadini mūsų pasenusiais ar nekompetentingais“, – tokios, teksto autoriaus nuomone, šio sandėrio sąlygos.

NАТО devizas šiuo atveju – „tik nesupykdyti Trampo, kad tik neatsivertų naujos pažeidžiamos vietos“, – tęsia Kiustneris. Tačiau, sprendžiant pagal amerikiečių prezidento žodžius, šis planas pasirodė nevykęs. Pasak žurnalisto versijos, po to, kai Trampas perėmė prezidento pareigas, distancija tarp Europos ir JAV pastebimai padidėjo – ir dabar juos skiria ne tik vandenynas.

Vargu ar situacija pasikeis artimiausiu metu, be to, tai tapo aišku jau po Trampo debiuto Europos Sąjungoje, pažymima straipsnyje. Po susitikimo Briuselyje, Europos tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas aiškiai pareiškė, jog prekybos ir klimato kaitos klausimais tarp ES ir JAV kaip ir anksčiau yra nesutarimų. Dar daugiau, – jis pabrėžė, jog nėra įsitikinęs, kad egzistuoja viena bendra pozicija Rusijos atžvilgiu. „Trampas ir ES, ir mąstymo kontekste egzistuoja – to įrodymai jau yra – skirtinguose kontinentuose“, – įsitikinęs NDR korespondentas.

Beje, nuo pat pradžių buvo aišku, jog su Trampu nebus lengva, – kai naujasis Baltųjų rūmų lyderis palankai sutiko „brexit“ ir davė suprasti, jog jis ES atžvilgiu ne tik visiškai abejingas, bet ir bevelytų jos suskaldymą į skirtingas šalis, rašo vokiečių žurnalistas. Po pirmojo Trampo vizito į Europą taip pat tapo aišku, jog greito suartėjimo tarp šalių skirtingose Atlanto pusėse laukti neverta.

Net, jeigu sekantį kartą JAV prezidentas „išimties būdu“ atras teisingus žodžius – ne faktas, kad jis jų neatšauks po to atgal, paneigęs eiliniu pasisakymu ar žinute Twitter tinkle, ir ar vėl „nepavers tokiu būdu tokio svarbaus transatlantinės partnerystės pastato kortų nameliu“, pabrėžia Kiustneris. Be to, absoliučiai neaišku, kas nutiks, jeigu naujasis JAV prezidentas kažkada susidurs su tikra krize, pastebi žurnalistas, darydamas išvadą apie tai, jog Trampo vizitas nė trupučio nepadėjo NATO suartėjimui.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 327

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Visiškai jį suprantu    -  2017-05-28, 10:46

    O ir kodėl Trumpui turi rūpėti šita globalistinė genderistinė ES? Jis yra tradicinių vertybių šalininkas ir rūpinasi savo šalimi, o jeigu mes pasirinkome kryptį į bedugnę, tai ne jo reikalas gelbėti mus nuo mūsų pačių kvailumo.

    Atsakyti į šį komentarą
  2. jap    -  2017-05-28, 13:10

    budulis valdzioje – geda visai saliai

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...