infa.lt

Jungtinėse Valstijose spėliojama – ar už Trampo smūgių į Siriją nestovėjo Putinas

Jungtinėse Valstijose spėliojama – ar už Trampo smūgių į Siriją nestovėjo Putinas

10 balandžio
01:01 2017
paveikslėlis

REUTERS

Vos amerikiečių sparnuotosios raketos „Tomahawk” buvo išleistos į Siriją, internete atsirado nepatvirtintos jokiais faktais teorijos dėl realios šios tarptautinės krizės priežasties, rašo The Washington Post.

Ultradešiniųjų tarpe populiarėja teorija apie tai, kad Sirijoje cheminio ginklo ataką iš tiesų surengė amerikiečių vyriausybė, kad apgaule priverstų prezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump) imtis atsakomųjų priemonių Sirijos valdžios atžvilgiu ir tokiu būdu įtraukti šalį į eilinį karą užsienyje.

Demokratų tarpe atsirado kita „truputį labiau supainiota“ teorija, pasak kurios Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė surengti cheminio ginklo ataką, kad padėtų Donaldui Trampui, konkrečiai, raketinio smūgio pagalba atitraukti amerikiečių dėmesį nuo jo rinkimų štabo ryšių su Rusija tyrimo. Ši teorija, nepatvirtinta jokiais įrodymais, atsirado neužilgo po amerikiečių raketų smūgio į Sirijos aviacijos bazę viename nedideliame Trampo priešininkų tinklapyje.

Tačiau populiaria ji tapo po to, kai MSNBC vedantysis Lawrence O’Donnell įgarsino panašią mintį savo programoje The Last Word.

„Argi nebūtų nuostabu, jeigu būtų visiškai, kategoriškai, absoliučiai neįmanoma įtarti, jog Vladimiras Putinas surežisavo tai, kas įvyko šią savaitę Sirijoje, kad jo draugas Baltuosiuose rūmuose galėtų surengti šią kupiną įvykių naktį su raketomis ir nusipelnytų visų tų pagyrimų , kurių js sulaukė per pastarąsias dienas?“, – paklausė O’Donnell savo besišypsančios kolegės Rachel Maddow.

Toliau MSNBC vedantysis pabrėžė, jog šios teorijos neįmanoma atmesti dėl Trampo ryšių su Rusijos vyriausybe. O’Donnell, kaip pažymima straipsnyje, taip pat prisiminė kitą sąmokslo teoriją, pasak kurios 1998 metais tuometinis JAV prezidentas Billas Klintonas, siekdamas nukreipti dėmesį nuo susijusio su juo skandalo, taip pat prisidengė raketų smūgiais. Tuo pačiu MSNBC vedantysis nepateikė jokių savo prielaidų Trampo atžvilgiu įrodymų ir tik pažadėjo: „jūs neišgirsite…įrodymų to, jog scenarijus, kurį aš jums tik ką atpasakojau, yra neįmanomas“.

Tačiau reakcija į O’Donnell laidą tapo pašaipos iš viso politinio spektro atstovų pusės.

The Washington Post pabrėžia pabaigai, – jeigu teorija, įgarsinta MSNBC tikra, ir Putinas ištiesų suplanavo visa tai, kad pakeltų Trampo populiarumą, tada Rusijos prezidentas niekuo savęs neišdavė. Dar daugiau, – Maskva atsakė Vašingtonui pasitraukdama iš susitarimo, sudaryto tam, kad būtų išvengta susidūrimų tarp Rusijos ir Jungtinių Valstijų Sirijos oro erdvėje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 266

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...