infa.lt

Donaldas Trampas pasirengęs išspręsti Šiaurės Korėjos problemą vienas. Išskirtinis interviu

Donaldas Trampas pasirengęs išspręsti Šiaurės Korėjos problemą vienas. Išskirtinis interviu

04 balandžio
04:30 2017
Donaldas Trampas

Source: Salon

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) savo išskirtinio interviu britų laikraščiui The Financial Times metu įspėjo, jog „Jungtinės Valstijos imsis vienpusių veiksmų panaikindamos branduolinę grėsmę, kylančią iš Šiaurės Korėjos, jeigu Kinija nesustiprins spaudimo Pchenjanui“.

Diskutuodamas Ovaliniame kabinete su vyriausiuoju leidinio redaktoriumi Lionel Barber, o taip pat žurnalistais Demetri Sevastopulo ir Gillian Tett, Trampas pasakė, jog „jis aptars augančią grėsmę nuo branduolinės Kim Jong Uno (Kim Džongunas) programos su Xi Jinpingu“, kai Kinijos prezidentas aplankys kurortinę Trampo rezidenciją Floridoje šią savaitę, kas bus pirmu lyderių susitikimu.

„Kinija turi didelę įtaką Šiaurės Korėjai, – pareiškė Trampas. – Ir Kinija arba nuspręs padėti mums su Šiaurės Korėja, arba nuspręs šito nedaryti“. Prezidentas papildė: „Jeigu Xi Jinpingas nuspręs mums padėti, tai bus labai gerai Kinijai, o jeigu ne, – tai niekam nebus gerai“. Tačiau, pastebi autoriai, Trampas davė suprasti, jog išsiaiškins su Šiaurės Korėja – su Kinijos pagalba arba be jos.

„Egzistuoja reali galimybė to, kad Šiaurės Korėja bus pajėgi smogti JAV branduoline raketa iki pirmosios Trampo kadencijos pabaigos“, – pasakė atskirame interviu FT Kathleen T. McFarland, JAV prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pavaduotoja.

Trampas pasakė leidinio žurnalistams, jog JAV gali „absoliučiai“ realiai išsiaiškinti su Šiaurės Korėja be Kinijos. Į klausimą ar tai reiškia Pchenjano problemos sprendimą vienas prieš vieną, jis atsakė: „Aš daugiau neturiu ko papildyti“, – ir pakartojo: „Absoliučiai“.

„Jeigu neskaitytume prevencinio smūgio varianto į Šiaurės Korėją – kurio administracija neatmeta , kadangi yra vertinamos visos galimybės, – daugelis ekspertų mano, jog JAV reikalinga Kinijos pagalba, kadangi Kinija turi didžiausią įtaką Pchenjanui, – rašoma straipsnyje. – Tačiau Vašingtonas gali svarstyti alternatyvas, pradedant nuo sankcijų efektyvumo didinimo ir baigiant įvairiais nevienareikšmio pobūdžio paslėptais veiksmais“.

Trampas bando „stipriai paspausti Kiniją, įspėdamas ją apie tai, kas bus, jei ji nepadės arba neprisijungs prie JAV sprendžiant šią problemą“, pareiškė pokalbyje su leidiniu Dennis Wilder, buvęs CŽV analitikas Kinijos klausimais, taipogi dirbęs vyriausiuoju Džordžo Bušo patarėju Azijos klausimais. Pasak eksperto, spaudimui gali būti panaudotos sankcijos prieš Kinijos kompanijas ir asmenis, bendradarbiaujančius su Šiaurės Korėja, o taip pat slaptos priemonės prieš Pchenjaną, pavyzdžiui, kibererdvėje.

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad informacija, pateikta infa.lt svetainėje buvo jums kažkuo naudinga, jūs galite prisidėti paremdami ją Jums patogiu būdu

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Donaldas Trampas pasirengęs išspręsti Šiaurės Korėjos problemą vienas. Išskirtinis interviu* - nuoroda: https://infa.lt/14267/donaldas-trampas-pasirenges-isspresti-siaures-korejos-problema-vienas-isskirtinis-interviu/