infa.lt

Donaldas Trampas: Vokietija gerokai skolinga NATO ir JAV

Donaldas Trampas: Vokietija gerokai skolinga NATO ir JAV

20 kovo
15:44 2017
Donaldas Trampas (Donald Trump)

Twitter nuotrauka

Vokietija skolinga JAV ir NATO didelę sumą pinigų, parašė JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) savo Twitter paskyroje.


„Ką ten berašytų „Feikinės naujienos“, aš turėjau PUIKŲ susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel“, – parašė Donaldas Trampas.


Kaip bebūtų, papildė Amerikos prezidentas, Vokietija skolinga daug pinigų NATO ir JAV už „galingą ir labai brangią gynybą“, kurią jai teikė aljansas, ir turi sumokėti.

Penktadienį vyko pirmasis oficialus Angelos Merkel susitikimas su Donaldu Trampu. Merkel buvo aplankiusi JAV su darbo vizitu.

Trampas ir Merkel aptarė tarptautinę politinę situaciją ir NATO finansavimo problemą.

Po susitikimo spaudos konferencijoje Trampas padėkojo Vokietijai už tai, jog šalis sutiko padidinti išlaidas gynybai ir dirbti ta kryptimi, kad jos pasiektų ne mažiau 2% BVP, kaip numato aljanso taisyklės.

Šiuo metu Vokietijos karinės išlaidos siekia truputį daugiau 1% nuo šalies BVP.

Dviejų lyderiu susitikimo metu kilo nepatogus momentas: žurnalistai paprašė Trampo paspausti Merkel ranką, tačiau jis ignoravo jų prašymą.

Trampas ir Merkel ir anksčiau jau kritikavo vienas kitą. Viename savo interviu Trampas pavadino katastrofa Merkel sprendimą įsileisti į Vokietiją pabėgėlius.

Merkel kritikavo Trampą už priešingus dalykus – už sprendimą uždrausti atvykti į JAV eilės musulmoniškų šalių piliečiams. Ji apkaltino amerikiečių prezidentą neteisingu požiūriu į musulmonus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 188

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...