infa.lt

Pirmas biudžetas po „brexit“: Britanijos ekonomikos laukia augimas

Pirmas biudžetas po „brexit“: Britanijos ekonomikos laukia augimas

08 kovo
19:13 2017
Philipas Hammondas

Hammondas pasakė, jog Britanijos ekonomika stato į aklavietę komentatorius, nuolat augdama. | HOC

Britanijos finansų ministras Philipas Hammondas pristatė parlamentui pirmą šalies biudžetą nuo to meto, kai praėjusių metų birželio referendumo metu britai nubalsavo už šalies pasitraukimą iš ES, rašo BBC.

Ministras buvo pilnas optimizmo ir pažadėjo, jog šalies ekonomika augs greičiau, nei buvo laukiama.

Hammondas taip pat pareiškė, jog auganti ekonomika „suteiks galingą ir stabilią platformą“ deryboms dėl „brexit“.

Kiek žinoma, tai paskutinis biudžetas, pateiktas svarstymui iki to, kai Britanijos vyriausybė startuos 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį ir pradės derybas dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos sudėties.

Savo kalbos parlamente pradžioje Hammondas pasakė, jog Britanijos ekonomika stato į aklavietę komentatorius, nuolat augdama.

Pasak jo, šiais metais šalies BVP padidės 2%, o ne 1,4%, kaip buvo laukiama anksčiau, o valstybės paskolų suma sumažės 16,6 mlrd svarų sterlingų.

Tai, mano ministras, suteiks galimybę padidinti investicijas valstybės paslaugų sferoje, o taip pat leis šaliai „gyventi pagal kišenę“.

Philipas Hammondas pripažino, jog praėjus beveik 10 metų po paskutinės globalios finansinės krizės pradžios, daugelis šeimų kaip ir anksčiau randasi sunkioje finansinėje padėtyje.

Infliacijos klausimu finansų ministras pareiškė, jog šiais metais ji sieks 2,4%. 2018 metais infliacijos lygis nukris iki 2,3%, o 2019-ais – iki 2%.

Taip pat ministras pabrėžė būtinybę mažinti valstybės paskolas ilgalaikėje perspektyvoje, kad šalies ekonomika būtų pasirengusi ekonominiam neapibrėžtumui, o taip pat galimam nestabilumui, susijusiam su pasitraukimu iš ES.

Opozicinė Leiboristų partija, savo ruožtu, ragina valdančiąją Konservatorių partiją atsisakyti „žlugusios“ ekonominės politikos.

Leiboristų lyderis pareiškė, jog naujasis biudžetas „neturi nieko bendro“ su realiu milijonų žmonių gyvenimu ir niekaip neišsprendžia „krizės“, kuri gresia visuomeninių paslaugų sferoje.

Pasak Jeremio Corbyno, „šis biudžetas niekuo nepadės mažai apmokamiems darbuotojams ir nepadarys ekonomikos teisinga bei dirbančia visiems“.

„Šis biudžetas pastatytas neteisingumo pagrindu“, – pareiškė Corbynas, papildęs, jog jis reiškia „pragyvenimo lygio smukimą daugeliui žmonių ir mokesčių padidėjimą saujelei“.

Jo paskaičiavimu, mokesčių lengvatos 70 mlrd svarų sterlingų sumai bus suteiktos tiems, kam to mažiausiai reikia“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Pirmas biudžetas po „brexit“: Britanijos ekonomikos laukia augimas* - nuoroda: https://infa.lt/13529/pirmas-biudzetas-po-brexit-britanijos-ekonomikos-laukia-augimas/