infa.lt

Sahra Wagenknecht: jei bus uždraustos „feikinės naujienos“, tai teks priversti užtilti ir Merkel

Sahra Wagenknecht: jei bus uždraustos „feikinės naujienos“, tai teks priversti užtilti ir Merkel

07 kovo
11:15 2017

Vokietijoje pats rinkiminės kampanijos įkarštis. Eilinė vokiečių kairiųjų lyderės kalba sudrebino socialinius tinklus: su jai būdinga gracinga ironija Sahra Wagenknecht tiesiog sutrypė pagrindinius valdančiosios koalicijos politikų – Angelos Merkel ir Martino Šulco argumentus, o taip pat griežtai sukritikavo NATO kursą nukreiptą į ginkluotės lenktynes su Rusija.

Skelbiame ištrauką iš Sahros Wagenknecht kalbos, patalpintos jos Facebook puslapyje:

Sahra Wagenknecht

Sahra Wagenknecht, Facebook nuotrauka

Aš norėčiau papasakoti apie vieną revoliucingą Martino Šulco pasiūlymą, padarytą dar tuo metu, kai jis buvo Europos Parlamento vadovu. Tada niekas neatkreipė dėmesio į šiuos žodžius, aš pati tik neseniai perskaičiau minimą pareiškimą. Ir taip, Šulcas pasiūlė, kad būtų uždrausto „feikinės naujienos“.

Aš buvau apstulbinta. Ką tas reiškia: uždrausti laikraštį Bild? (geltonoji Vokietijos spauda). Jūs nepagalvokite, ne aš tai siūlau, o ponas Šulcas. Bet tada teks priversti užtilti ir kanclerę – daugiau niekas į galvą neateina. Spręskite patys, ji mums visada taip susižavėjusi kalba, nors pastaruoju metu ne tokia jau ir susižavėjusi, bet vis tiek toliau pasakoja, jog „Vokietijoje viskas gerai“.

Kartais kanclerė netgi tvirtina, „kad mūsų reikalai eina gerai, kaip niekada anksčiau“. Bet juk tai klasikinė „feikinė naujiena“!

Pereikime prie kitos temos. Merkel su draugais pasakoja mums apie būtinybę didinti išlaidas gynybai. Ryšium su tokiu pareiškimu manyje kyla pojūtis, jog anksčiau NATO leido visus savo pinigus kilimėliams jogai arba sveikatos kursams.

Kaip mums kalba – dabar mes turime padaryti kažką ginkluotės klausimu, kad nors kažkaip turėtume bent kažkokią galimybę atsilaikyti prieš ginkluotą iki dantų Rusiją. Ir čia aš pagalvojau – na taip, mes visiškai neturime ginkluotės, o šie rusai ginkluoti iki dantų, tai pažiūrėkime nors į skaičius. Ar taip viskas iš tiesų yra?

Ir taip, jeigu žvilgtelėsime į statistiką, mes vėl būsime apstulbinti ir pamatysime, kaip mums meluojama. Pagal faktą, šiuo momentu, vien tik JAV leidžia ginkluotei, tai yra mirties instrumentams, 600 milijardų dolerių į metus. Šešis šimtus milijardų! Europos valstybės – NATO narės, visos bendrai išleidžia ginkluotei beveik 300 milijardų dolerių per metus. Bendros minėtos išlaidos siekia 900 milijardų dolerių.

Ir čia aš pagalvojau: Dieve, jeigu mes turime drebėti prieš šiuos negerus rusus net nežiūrint į tokias milžiniškas karines išlaidas, tai kiek gi jie leidžia savo ginkluotei? Tikriausiai ginkluotei jie išleidžia daugiau, nei uždirba per metus…

Aš žiūriu į šių „siaubingų rusų“ karines išlaidas ir čia paaiškėja, jog jie leidžia ginkluotei 66 milijardus dolerių į metus. Tai yra, mes išleidžiame – 900 milijardų, o iš kitos pusės mūsų priešininkų išlaidos sudaro – 66 milijardus dolerių. Net jeigu prie Rusijos išlaidų ginkluotei pridėtume Kiniją su jos kariniu biudžetu, tai vis tiek šis skaičius nebus didesnis už vien tik Europos valstybių – NATO narių karines išlaidas.

Ir po visko šito mums visiškai rimtai pasakojama, jog mes turime dar labiau ginkluotis, todėl, kad mums taip stipriai grasinama! Kas gi tai per besmegeniai žmonės?

Ne, mums nereikalinga nauja ginkluotė! Mėtyti dar didesnius pinigus mirties įrankiams – tai skandalas!

Dažnai mus, kairiuosius, vadina nepajėgiais valdyti šalį, naudodami minėtą teiginį kaip alibi: esą, su mumis neverta sudaryti koalicijų. Bet mes, kairieji, sugebame valdyti valstybę, kadangi neatstovaujame kapitalo lobistų ir ginkluotės gamintojų industrijos interesų, mes pasisakome už tai, kad šioje šalyje galų gale atsirastų socialinis teisingumas – ne priešrinkiminių pliurpalų, o realios politikos pavidalu!

1 Atsiliepimas

  1. Taip idomu    -  2017-03-08, 00:06

    Noreciau grubauskaites pasiaiskinima isgirst.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Sahra Wagenknecht: jei bus uždraustos „feikinės naujienos“, tai teks priversti užtilti ir Merkel* - nuoroda: https://infa.lt/13490/sahra-wagenknecht-jei-bus-uzdraustos-feikines-naujienos-tai-teks-priversti-uztilti-ir-merkel/