infa.lt

„Alternatyva Vokietijai“ partijos lyderė susitiko su Žirinovskiu

„Alternatyva Vokietijai“ partijos lyderė susitiko su Žirinovskiu

21 vasario
18:54 2017
Frauke Petry

REUTERS

Susitikimas Maskvoje su Rusijos politiku Vladimiru Žirinovskiu gali atnešti vokiečių partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) lyderei Frauke Petry nemažai problemų tėvynėje, rašo Der Spiegel.

Informacija, kurią Petry perdavė per savo spaudos sekretorių Vokietijos MIP, skamba gan nekaltai: „AfD delegacija pakviesta Maskvos vyriausybės pravedė derybas dėl bendradarbiavimo su Vokietijos federalinių žemių landtagais. Po pasitarimo Petry susitiko su RF valstybės Dūmos pirmininku Viačeslavu Volodinu, jo pavaduotoju Piotru Tolstoi ir kitais Dūmos deputatais”. Tačiau, tuo pačiu, pastebi žurnalistai, Petry nutylėjo, jog tą pačią dieną buvo susitikusi ir kalbėjosi su dešiniuoju populistu Žirinovskiu. Informacija apie tai yra RF valstybės Dūmos pareiškime.

Pastarasis nuolat atkreipia į save dėmesį ultra-radikaliais pareiškimais: praėjusiais metais jis pasisakė už monarchijos Rusijoje sugrąžinimą ir reikalavo numesti branduolines bombas ant Vašingtono. 2016-ųjų balandį jis dalyvavo iškilmingame trijų metrų aukščio paminklo pačiam sau atidaryme. Vokiečių laikraštis Bild net pakrikštijo Žirinovskį „Rusijos Hitleriu“, primena straipsnio autoriai.

Pasekoje, „Petry susitikimas su Vladimiru Žirinovskiu gali tapti kritikos prieš Petry priežastimi pačioje AfD, teigia Der Spiegel. Ypač fone to, jog neseniai Petry nubalsavo už Tiuringijos filialo lyderio Bjorno Hocke pašalinimą iš partijos. Bendrapartiečiai gali apkaltinti Petry tuo, jog ji distancijuojasi nuo tokio dešiniųjų pažiūrų politiko kaip Hocke, tačiau tuo pačiu metu susitinka su radikalu Žirinovskiu“.

Sprendimas dėl Hocke pašalinimo buvo motyvuotas politiko pareiškimo, išsakyto dar sausio 17 Drezdene: pasisakydamas prieš savo šalininkus, jis pareiškė savo nuomonę Holokausto aukų memorialo Berlyne atžvilgiu, jog „vokiečiai yra vienintelė tauta planetoje, kuri pastatė šalies sostinėje paminklą savo gėdai“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 100

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Mutantas nuotraukoje    -  2017-02-23, 23:30

    Kas čia per nuskustas vištgaidis?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...