• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Spalvotųjų revoliucijų virusas pasiekė ir Baltarusiją „įpykusiųjų maršas“ reikalauja prezidento atsistatydinimo

Spalvotųjų revoliucijų virusas pasiekė ir Baltarusiją „įpykusiųjų maršas“ reikalauja prezidento atsistatydinimo

18 vasario
07:21 2017

martšo momentas

Neramumai Baltarusijoje. Penktadienį vakare kaimyninės šalies sostinės Minsko gyventojai išėjo į daugiatūkstantinį maršą reikalaudami atšaukti valdžios įvestą dekretą dėl „parazitavimo“, tačiau pati protesto akcija palaipsniui virto neramumais, o jos dalyviai šūkavo įžeidžiamus šūkius prezidento Aleksandro Lukašenkos adresu, reikalaudami atsistatydinti.

Įpykusių baltarusiu maršas. Kaip tvirtina baltarusiškos MIP, į protesto akciją išėjo apie 2000 tūkstančius žmonių. Mitinguojantys Minske praėjo maršu pro miesto centrą, pradėję degint fejerverkus ir šaukdami nacionalistinius lozungus, praneša „Rosijskij Dialog“.

maršo Minske momentas

Praėjusi maršu pro Minsko centrą, protestuojančių kolona susirinko prie mokesčių ir rinkliavų Ministerijos pastato. Aktyvistai išreiškė savo nepasitenkinimą Baltarusijos valdžios įvestu mokesčiu už nedarbą, reikalaudami jo atšaukimo.

Aleksandras Lukašenka įvedė 20 bazinių atlyginimo dydžių (apie 200 dolerių) metinį mokestį asmenims, dirbusiems mažiau kaip 183 dienas per metus. Visuomenė šį įstatymą pavadino: „veltėdžių dykaduonių mokestis“.
Nesumokėjus šio mokesčio gresia 2–4 bazinių dydžių (22–45 eurų) bauda, areštas ir/arba viešieji darbai.

Susirinkusieji prie Ministerijos pastato protestuojantys taip pat kartojo antiprezidentinius lozungus, reikalaudami grąžinti Aliaksandro Lukašenkos prezidento įgaliojimus, vadindami jį „ūsuotu dykaduoniu“.

maršo Minske momentas

Pati protesto akcija nebuvo suderinta su šalies valdžia, o dviejų tūkstančių kolona ir akcijos organizatoriai kol kas skirstytis nežada. Protestuojantys muša būgnus ir dainuoja dainas, tapusias ukrainiečių 2013-2014 metų „maidano“ simboliu.

komentarai 3

 1. Antanas    -  2017-02-18, 07:41

  Kaip visada žmonės darydami revoliucija mano, kad viskas, ką turi išliks, tik bus dar geriau. Bet istorija rodo, kad dažniausiai viskas, ką turi prarandama, bei būna tik blogiau.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Reda    -  2017-02-18, 10:52

  Pabaigos pradžia….ir į šią šalį ateina Ukrainos,Sirijos ir kitų panašių šalių chaosas….minia juk be proto.
  O šitaip viskas gražu ir sutvarkyta buvo:(((((

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Mindaugas    -  2017-02-18, 11:35

  Aha, tegu sėdi kaip lietuviai uodegas pabrukę, ir leidžia valdininkams daryt ką nori. Tas ir blogai su mūsų tauta

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Spalvotųjų revoliucijų virusas pasiekė ir Baltarusiją „įpykusiųjų maršas“ reikalauja prezidento atsistatydinimo* - nuoroda: https://infa.lt/12928/spalvotuju-revoliuciju-virusas-pasieke-ir-baltarusija-ipykusiuju-marsas-reikalauja-prezidento-atsistatydinimo/