• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Teismas leido atvykusiems į JAV migrantams nevykdyti Trampo įsako

Teismas leido atvykusiems į JAV migrantams nevykdyti Trampo įsako

29 sausio
12:14 2017
Protestai

Protestai Džono Kenedžio vardo aerouoste Niujorke iššaukti prezidento Donaldo Trampo draudimo imigrantams atvykti į šalį. 2017 sausio 28. | REUTERS/Stephen Yang

Federalinis apygardos teismas Niujorke laikinai uždraudė vykdyti migrantų, turinčių galiojančias Amerikos vizas išsiuntimą iš JAV aerouostų, nežiūrint į prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) įsaką.

Tokiu būdu teisėja Anne Donnelly patenkino Amerikiečių pilietinių laisvių sąjungos (ACLU) ieškinį. Sąjungos duomenimis, sprendimas palies iki 200 žmonių, šiuo metu esančių tranzitinėse JAV aerouostų zonose.

Sekant penktadienį priimtu įsaku, JAV sustabdė Sirijos pabėgėlių priėmimą ir 120 dienų užšaldė pabėgėlių priėmimo programą iš kitų šalių, siekiant neleisti patekti į šalį „radikaliems musulmonų teroristams“.

Trampo įsake rašoma, jog Irako, Irano, Jemeno, Libijos, Sirijos, Somalio ir Sudano piliečiai turi atsisakyti skrydžių į Ameriką, jeigu jie neturi leidimo gyventi JAV ar diplomatinės vizos.

Po šito ACLU juristai padavė peticiją išeivių iš tų šalių vardu, sulaikytų amerikiečių aerouostuose. JAV vidaus saugumo ministerijos duomenimis, draudimas jau palietė daugiau nei 100 žmonių.

Amerikos nacionalinis teisinis centras imigracijos klausimais (NILC) pranešė, jog duoda į teismą Prezidentą Trampą ir JAV vidaus saugumo ministerijos vadovą.

Apie ketinimą paduoti teismo ieškinį paskelbė ir Amerikos-islamo santykių Taryba (CAIR).

Amerikos MIP duomenimis teismo sprendimas galioja visoje šalyje; jis laikinai uždraudžia JAV valdžiai deportuoti tuos, kas patenka į prezidento įsako veikimo ribas, o taip pat gina teises tų, kas turi patvirtintą pareiškimą apie pabėgėlio statuso suteikimą.

Donaldo Trampo įsakas-įsakymas iššaukė kritiką iš JT pusės, o taip pat žmogaus teisių organizacijų ir visuomenės veikėjų, kaip Jungtinėse Valstijose, taip ir už jų ribų: be viso kito, populiari dainininkė Rihanna pavadino prezidentą „amoralia kiaule“.

Šeštadienį sulaikyti 11 atvykusių pabėgėlių tarptautiniame Džono Kenedžio aerouoste Niujorke tapo postūmiu masiniams protestams oro uosto teritorijoje, kur daugybė žmonių reikalavo valdžios paleisti priverstinius persikėlėlius.

Mačiusiųjų liudijimu, skaitant teisėjos Donnely sprendimą manifestantai prapliupo aplodismentais ištarus žodžius apie tai, jog leidimas įvažiuoti „galioja visoje šalyje“.

ACLU duomenimis, per prezidento įsako galiojimo parą, JAV aerouostuose buvo sulaikyta nuo 100 iki 200 žmonių, tačiau ši informacija nėra patvirtinta valdžios.

Ypatingą rezonansą iššaukė dviejų arabiškos kilmės vyrų sulaikymas Kenedžio vardo aerouoste iškart po įsako pasirašymo.

Žmogaus teisių gynėjai abiejų vyriškių areštą pavadino „akivaizdžiai nelegaliu“. Šiuo metu šie sulaikytieji jau laisvėje. Jie taip pat pateikė teisminį ieškinį, reikalaudami sustabdyti įsako galiojimą.

Savo rinkiminės kampanijos metu Donaldas Trampas siūlė visiškai atimti musulmonams galimybę patekti į Jungtines Valstijas iki tol, kol „mūsų žmonės išsiaiškins, kas vyksta“.

Tačiau po pergalės rinkimuose Trampo retorika sušvelnėjo, ir jis nė karto nepakartojo šios tezės viešai. Žmogaus teisių gynėjai pabrėžia, jog tiesioginio ryšio tarp migracijos ir terorizmo nėra.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Teismas leido atvykusiems į JAV migrantams nevykdyti Trampo įsako* - nuoroda: https://infa.lt/12235/teismas-leido-atvykusiems-i-jav-migrantams-nevykdyti-trampo-isako/