infa.lt

Rusija grasina atkeršyti už Facebook „cenzūrą“ RT kanalo atžvilgiu

Rusija grasina atkeršyti už Facebook „cenzūrą“ RT kanalo atžvilgiu

21 sausio
11:30 2017

REUTERS

„Vargu ar bent viena diena praeina be to, kad Facebook socialinis tinklas neatsidurtų cenzūros skandalo centre, tačiau paskutinis triukšmas apie tinklą-gigantą – laikinas Rusijos kanalo RT puslapio blokavimas – privedė prie grasinimų atsaku iš Rusijos valstybės cenzoriaus pusės“, – rašo The Guardian.

„RT kanalui buvo uždrausta talpinti atvaizdus, video ir transliacijas jo puslapyje Facebook maždaug 20 valandų eigoje, gali būti, ryšium dėl klausimo susijusio su autorinėmis teisėmis, kilusio dėl RT transliuotos Barako Obamos baigiamosios spaudos konferencijos trečiadienį. Kaip mano TV kanalas, jis vykdė transliaciją, naudodamasis Associated Press prenumerata, kas nepažeidė niekieno teisių“, – rašoma straipsnyje.

„Visos puslapio valdytojo funkcijos dabar atstatytos, – ketvirtadienį pareiškė Facebook atstovas. – Mes aiškinamės laikino blokavimo priežastis“.

„Jeigu beprecedentis spaudimas RT atžvilgiu iš amerikiečių žiniasklaidos ir soc-tinklų pusės prives prie Rusijos TV kanalo darbo apribojimo, mums teks imtis aktyvių atsakomųjų veiksmų“, – pareiškė Aleksandras Žarovas, Rusijos valstybinio MIP reguliatoriaus, Roskomnadzor vadovas.

Roskomnadzor turi plačius įgaliojimus, suteikiančius jam galimybę atlikti interneto turinio cenzūrą, pažymi leidinys, primindamas, jog paskutinio to pavyzdžiu tapo socialinis tinklas LinkedIn.

Maskvietis žurnalistas Aleksejus Kovaliovas sulygino laikiną RT kanalo puslapio uždarymą Facebook’e su cenzūra, su kuria susiduria nepriklausomos MIP Rusijoje, jeigu eina prieš Kremliaus liniją: „Jie pabandė savo pačių vaistų skonį“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 76

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...