infa.lt

A. Merkel koalicija apdės baudomis socialinius tinklus už lėtą netinkamo turinio pašalinimą

A. Merkel koalicija apdės baudomis socialinius tinklus už lėtą netinkamo turinio pašalinimą

17 sausio
07:19 2017

paveikslėlis

Vokietijos valdžios nutarimu neužilgo įsigalios baudos socialiniams tinklams, konkrečiai – Facebook ir Twitter, už nepakankamai greitą neapykantą skatinančio turinio pašalinimą, praneša Bloomberg.

CDU/CSU frakcijos Bundestage lyderis Volkeris Kauderis pareiškė apie išankstinį susitarimą su Vokietijos teisingumo ministru Heiko Maasu, pagal kurį neleidžiamas turinys turi būti pašalinamas 24 valandų eigoje. Priešingu atveju socialiniai tinklai bus baudžiami baudomis.

“Baudos turi daryti finansinę žalą, kitaip tas neveiks“, – paaiškino Kauderis frakcijos posėdyje. Pasak jo, socialinių tinklų atstovai visada „apsimeta mirusiais“, kai susiduria su panašiais klausimais.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel palaikė tokias kovos priemones su populistiniais judėjimais, gaunančiais vis didesnį palaikymą Vokietijoje ir visoje Europoje, iš dalies dėl situacijos su pabėgėliais.

Truputį anksčiau tapo žinoma, jog socialinis tinklas Facebook planuoja tikrinti naujienas dėl jų tikrumo specialaus filtro pagalba, kuris bus paleistas artimiausiomis savaitėmis prieš rinkimus į Bundestagą.

Naujienų tikrinimui buvo pakviesta media-kompanija Correctiv, o ateityje bus suderintas bendradarbiavimas su kitomis žurnalistinėmis organizacijomis. Facebook’e buvo paskelbta apie atnaujinimus, kurie sudarys galimybę tinklo naudotojams greičiau pranešti apie nepatikimą informaciją.

Praėjusiais metais interneto gigantai Facebook, Twitter, Google ir Microsoft pažadėjo bendrai su Europos Sąjunga imtis priemonių kovoje su neapykantos propaganda Internete. Volkeris Kauderis turi paruošti įstatymo projektą, kuriame bus „piniginių baudų katalogas“. Pasak jo, virtualių išpuolių aukos turi turėti tokias pat teisinės gynybos galimybes, kaip ir kitų kurstymo rūšių aukos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 85

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...