infa.lt

Trampas pažadėjo pirmoje eilėje išvesti JAV iš TTP sutarties

Trampas pažadėjo pirmoje eilėje išvesti JAV iš TTP sutarties

22 lapkričio
07:23 2016
Donaldas Trampas

REUTERS nuotrauka

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė vaizdo įrašą-kreipimąsi, kuriame papasakojo apie savo pirmuosius įsakus po oficialaus pareigų priėmimo. Jo žodžiais tariant, pirmiausia jis duos startą JAV pasitraukimo procedūrai iš Ramiojo vandenyno partnerystės sutarties (TTP –Trans-Pacific Partnership), praneša BBC.

Pasak Trampo, TTP pati iš savęs yra potenciali katastrofa Jungtinėms Valstijoms. Jis pasisakė už dvipusių prekybinių sutarčių sudarymą, kurios turės pakeisti TTP, ir turės sugrąžinti pramonę bei darbo vietas į Ameriką.

Išėjimas iš šio susitarimo buvo vienu pagrindinių Trampo priešrinkiminės kampanijos punktų. Respublikonas nuosekliai teigia, jog šis paktas labai nenaudingas Vašingtonui.

Susitarimas dėl Ramiojo vandenyno partnerystės buvo sudarytas šių metų vasario mėnesį, prieš tai 7 metus vykus deryboms, ir yra vertinamas, kaip vienas kertinių akmenų prezidento Barako Obamos politikoje.

Prekybos susitarimas numato pilną muitų panaikinimą prekėms ir paslaugoms Azijos-Ramiojo vandenyno regione. Susitarimą dėl TTP sukūrimo pasirašė 12 šalių: Australija, Brunėjus, Vietnamas, Kanada, Malaizija, Meksika, Naujoji Zelandija, Peru, JAV, Singapūras, Čilė ir Japonija.

Pirmadienį Japonijos premjeras Shinzo Abe pareiškė, jog susitarimas dėl Ramiojo vandenyno partnerystės be JAV dalyvavimo jame, neturės jokios prasmės. „Fundamentalus balansas bus sugriautas“, – pareiškė Japonijos vyriausybės vadovas.

Taip pat Donaldas Trampas papasakojo, jog „pačią pirmąją dieną ofise“ duos nurodymą apriboti valstybinį reguliavimą įvairiose amerikiečių gyvenimo sferose, įsakys darbo ministerijai pradėti tyrimą dėl piktnaudžiavimo vizų klausimais, o taip pat atšauks apribojimą angliavandenilių gamybai-gavybai, įskaitant šelfo radimvietes.

„Aš atšauksiu apribojimus, naikinančius darbo vietas, energijos gamybos srityje Amerikoje, įskaitant energijos resursus šelfe ir anglį, tuo pačiu sukurdamas milijonus gerai apmokamų darbo vietų, – pareiškė Trampas savo video-kreipimesi. – Tai yra būtent tai, ko mes norime, ko mes laukiame“.

Pasak Trampo, vienas iš pirmųjų jo įsakų bus skirtas gyvybiškai-svarbios infrastruktūros gynybai nuo kiberatakų.

Taip pat jis pasakė, jog įves penkerių metų draudimą oficialiems asmenims užsiimti lobizmu JAV ir draudimą visam laikui – lobizmui užsienio vyriausybių vardu.

Donaldas Trampas, iškovojęs netikėtą stebėtojams pergalę lapkričio 8 dienos prezidento rinkimuose, pradės eiti savo pareigas 2017 metų sausio 20 dieną.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 246

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Saulius Kulvičius    -  2016-11-23, 09:02

  Ką tai reiškia ?
  Tai reiškia ,kad JAV skelbia nepriklausomybę .
  Tai revoliucija .
  Tai reiškia ,kad utopinei laisvos rinkos ideologijai JAV ateina galas .
  TTP -laisvos rinkos (transnacionalines arba pasauliniam kapitalui tarnaujančios sutartys keičiamos į tarpvalstybines sutartis .Tai nepriklausomybės deklaracija .
  Atkreipkitę dėmesį ,kad dvi stipriausios valstybės :- JAV ir Didžioji Britanija paskelbė nepriklausomybes .
  Paukiam rinkimų Prancūzijoje ir Vokietijoje .
  Tuomet darosi akivaizdu ,kad šita neoliberalizmo ( aš pavadinčiau liberalkomunistinė) ideologija negivybinga .
  Bet laukia pagrindinis mūšis su federaline rezervų sistema .

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...