infa.lt

Ląstelių migracija: ar jūsų viduje gyvena kita asmenybė?

Ląstelių migracija: ar jūsų viduje gyvena kita asmenybė?

spalio 22
01:012015
Alma Haser twins

Alma Haser Twins

Tikėtina, jog jūs manote, kad jūsų kūnas ir sąmonė priklauso tik jums. Iš tiesų jūs sudarote savimi daugybės organizmų lydinį – gali būti, jog įskaitant ir kitą asmenybę, tvirtina BBC Future korespondentas.

Kažkada, ganėtinai seniai, žmogaus atsiradimui aprašyti buvo naudojamas paprastas aprašymas: susipažinus vyrui ir moteriai bei jiems maloniai praleidus laiką, ir po to – palyginti greitai – mažulytė apvaisinta kiaušialąstė virsta rėkiančiu naujagimiu.

Viskas buvo aišku: žmogus buvo pusiau tėvo, pusiau mamos dalis, tačiau visu 100% priklausė sau pačiam.

Tačiau ši paprasta istorija per pastarąjį dešimtmetį tapo gerokai sudėtingesne. Kaip paaiškėjo, be genų, perduotų mums tėvų, mes esame namai dideliems virusų, bakterijų rinkiniams ir netgi, neatmetama, kitoms asmenybėms.

Be to, jei turite dvynį, Jūsų organizme (įskaitant smegenis) tikriausiai dalyvauja jo dalelės. Ir ne tik dalyvauja, o, galbūt, gali įtakoti Jūsų elgesį.

Pabaisa vardu toksoplazma

„Žmonės – ne atskiros asmenybės, o super-organizmai, – tvirtina Pyteris Krameris (Peter Kramer) iš Padujos unoversiteto. – Didžiuliai skirtingų organizmų kiekiai nuolatos kovoja už valdžią mūsų kūnui“.

Kartu su bendraautore Paola Bresan (Paola Bressan) daktaras Krameris neseniai moksliniame žurnale Perspectives in Psychological Science paskelbė straipsnį, kuris kviečia psichologus ir psichiatrus atkreipti dėmesį į galimą šio faktoriaus poveikį žmogaus elgesiui.

Kai kam tai taps nerimą keliančia naujiena, tačiau mokslininkams jau seniai žinoma, jog žmogaus kūnas yra įvairių organizmų mišinys.

Žarnyno mikrobai gali pagaminti neuromediatorius, keičiančius mūsų nuotaiką; kai kurie tyrinėtojai netgi mano, jog mikrobai gali veikti žmogaus apetitą, priversdami mus vartoti jiems labiau priimtiną maistą.

Užsikrėtimas parazitu, vadinamu toksoplazma (Toxoplasma gondii) kai kairiais atvejais gali tiesiog užmušti. Užkrėsdamas žiurkę arba pelę, šis mikrobas pakeičia nešiotojo sąmonę tokiu būdu, jog šis nustoja bijojęs kačių ir netgi ieško jų gyvenamų vietų – kad pasidauginti toksoplazmai būtina patekti į katės organizmą.

Tačiau toksoplazma lygiai taip pat gali užkrėsti ir žmogų, ir perimti žmogiškojo elgesio kontrolę: kai kurie iš užkrėstųjų linkę į nepagrįstą riziką, kai tuo tarpu kitiems išauga didelė šizofrenijos ar suicidinės depresijos tikimybė.

Tuo tarpu, nepaisant potencialiai pavojingų užsikrėtimo žmogui pasekmių, trečdalis Britanijoje parduodamos mėsos yra infekuota minėtu parazitu. „Būtina tam padaryti galą“. – sako Krameris.

Dvyniai vienas kitam daug artimesni, nei gali pasirodyti

maišalynė

foto: Ariko Inaoka

Tokiu būdu tampa aišku, jog mes nebūtinai visiškai ir pilnai atsakome už savo pačių elgesį.

Tačiau to pakanka, kad priversti žmogų suabejoti sau įprastu identiteto suvokimu, tačiau nuo minčių apie tai, jog mūsų smegenys apgyvendintos ne tik mažučiais mikrobais, tačiau ir kitomis žmogiškomis būtybėmis, tampa tikrai nejauku.

Geriausias to iliustracija yra siamo dvyniai, kurie dviems kūnams turi vienas bendras smegenis, – sako Krameris. Tačiau netgi paprasti, nesuaugę kūnais dvyniai, gali turėti bendrus organus, apie kuriuos jie net neįtaria.

Ankstyvojo embrioninio vystymosi laikotarpiu dvynių arba trynukų ląstelės gali migruoti nuo vieno embriono prie kito.

Anksčiau mokslininkai manė, jog tai nutinka labai retai, tačiau pasirodo, kad toks scenarijus gan paplitęs. Maždaug 8% neidentiškų dvynių ir 21% neidentiškų trynukų turi ne vieną, o dvi kraujo grupes: vienos grupės kraują gamina jų ląstelės, o kraują kitai grupei – ląstelės, migravusios nuo dvynių. Kitaip tariant, jie – „chimeriniai“ arba hibridiniai organizmai. Be to, tai neapsiriboja krauju – panaši situacija pastebima ir su įvairių organų ląstelėmis, įskaitant smegenis.

Panašus hibridiškumas smegenų atžvilgiu gali turėti gan rimtas pasekmes.

Pavyzdžiui, žinoma, jog abipusis skirtingų galvos smegenų dalių išsidėstymas yra labai svarbus jų normaliam funkcionavimui.

Svetimo audinio dalyvavimas smegenyse, už kurio vystymąsi atsakingi svetimi genai, gali pažeisti jų architektūrą.

Tuo galima paaiškinti, pavyzdžiui, tą faktą, jog dvyniai labai dažnai yra kairiarankiai – manoma, kad motorinių funkcijų paskirstymas tarp dešinės ir kairės kūno pusės priklauso kaip tik nuo dešinio ir kairiojo galvos smegenų pusrutulių organizacijos. Gali būti, kad būtent hibridiškumas pažeidžia minėtą balansą.

Net, jeigu Jūs savo gyvenime niekada neturėjote dvynio, neatmetama, jog Jūsų organizme vis tiek yra kitos žmogiškosios būtybės ląstelių.

Nutinka taip, jog ankstyvojo vystymosi metu du embrionai susilieja į vieną visumą. Dėl to vieno embriono ląstelės patenka į kito audinius ir, iš pirmo žvilgsnio, vystosi be nukrypimų. Nepaisant to, savyje turi kito žmogaus genetinę informaciją.

„Jums gali atrodyti, jog Jūs – viena visuma, kai tuo tarpu Jūsų organizme yra svetimos kilmės ląstelės – atitinkamai, nuo gimimo Jūsų buvo du“, – sako Krameris.

Buvo netgi atvejis, kai gentiniai tyrimai nustatė, jog moteris nėra savo dviejų vaikų biologine motina.

Nutinka ir priešingai – vyresnio vaiko ląstelės pasilieka motinos kūne ir vėliau užgimus jaunesniajam persikelia į embrioną.

Kad ir kokiu būdu tai bevyktų, visai įmanoma, jog kito žmogaus ląstelės gali priversti smegenis vystytis visiškai netikėta linkme, sako Li Nelsonas (Lee Nelson) iš Vašingtono universiteto. Jie tiria galimą motinos ląstelių patekimą į vaiko smegenis.

„Priklausomai nuo ląstelių kiekio ir tipo, o taip pat ir nuo to, kokiu embriono augimo tarpsniu vyksta jų migracija, galimi skirtingi vaiko smegenų nukrypimo scenarijai nuo normalaus vystymosi“, – sako Nelsonas.

Kaip buvo nustatyta, netgi suaugę žmonės nėra apdrausti nuo kito žmogaus ląstelių patekimo į jų organizmą.

Vyras – moteryje

Prieš kelis metus Nelsonas ir Viljemas Čenas (William Chen) iš Albertos universiteto Kanadoje iššifravo genomus, paimtus iš moterų galvos smegenų sluoksnių. Jie ieškojo Y chromosomų, apibrėžiančių vyrišką lytį, požymių.

Maždaug 63% ištirtų pavyzdžių mokslininkai rado vyriškų ląstelių. „Mes ne tik radome vyrišką DNR moterų smegenų medžiagoje – jis buvo keliose smegenų sluoksniuose iš karto“, – sako Čenas.

Kitaip tariant, moterų smegenys buvo prismaigstytos vyriškų ląstelių. Mokslininkų nuomone, vyriškos lyties vaiko kamieninės ląstelės kažkokiu būdu įveikia placentos barjerą ir įsiskverbia į motinos smegenis.

Įdomu, jog kai kuriais duomenimis, vyriškų ląstelių buvimas moters galvos smegenyse sumažina galimybę alzcheimerio ligos vystymuisi – nors kodėl būtent tai vyksta, lieka mįsle.

Kai kurie mokslininkai pradeda sau užduoti klausimus, ar vaiko ląstelės neveikia motinos nuotaikos nėštumo metu.

Mūsų žinios apie žmogaus „super organizmą“ vis dar labai fragmentinės, ir didžiuma tokios simbiozės pasekmių dabar svarstomos tik teorinių galimybių forma.

Kramerio ir Bresan straipsnio tikslas buvo ne tame, jog duotų aiškius atsakymus esamais klausimais, o tame, kad apšviestų kitus psichologus ir psichiatrus apie daugybės organizmų, darančių mus tais, kuo esame, egzistavimą.

„Mes nepajėgūs iki galo suprasti žmogaus elgesio, žvelgdami į žmogų tik kaip į vieną individą, – pastebi Krameris. – Būtina į jį žiūrėti kaip į organizmų derinį, kad suprastume, kodėl mes elgiamės vienaip ar kitaip“.

Pavyzdžiui, mokslininkai dažnai imasi tyrinėti dvynius, kad priartėtų prie žmogaus elgesio motyvų supratimo.
.
Tačiau tas faktas, jog netgi neidentiški dvyniai ankstyvojo vystymosi etape galėjo pasikeisti smegenų audinių fragmentais, kelia abejonių dėl tokių eksperimentų grynumo.

Būtina atsargiai naudoti dvynių tyrimo rezultatus tiriant tokius susirgimus, kaip šizofrenija, kurios atsiradimo viena iš priežasčių, gali tapti neteisingas smegenų architektūros vystymasis, įspėja Bresan ir Krameris.

Vis dėl to, nereikėtų pergyventi dėl svetimų organizmų mūsų pačių organizme. Galu gale, būtent jie mus daro tais, kuo mes esame.

„Gerai tai ar blogai, mus teks dalintis kūnu su tais „imigrantais“, – sako Nelsonas. – Ir aš manau, jog tokio bendro sugyvenimo kartu pliusai nusveria minusus“.

parengė: Edita Sabaitė

Atsiliepimų 3

  1. Ra   -  2015-10-22, 16:36

    Rimtas mintis, ypač atkreipus dėmesį į kai kurių žmonių neadekvatų ir sau patiems kenksmingą elgesį. Tiesiog jaučiasi, kad jie tas nesąmones daro kažko įtakojami Arba kažkieno. Šis dalykas galėtų paaiškinti ir visokias mutacijas, kai svetimi genetiniai dariniai patenka į kitus organizmus. Ačiū už straipsnį.

  2. Rasa   -  2015-11-02, 13:42

    vyrisku tai vyrisku,bet daug baisiau kai prifarsiruoja ropliu lasteliu.

  3. Artas   -  2016-02-08, 12:30

    Gerai pastebėjai Rasa, su žmogaus genomu daromi merkantiliški eksperimentai roplių ląstelėmis neapsiriboja: greitai nano technologijų dėka, dirbtines nervų ląsteles turėsime – va čia tai ateities visuomenė – šiuolaikiška, moderni, technologizuota ir… visiškai be savo valios – idealūs biorobotai.

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Už kurį Kandidatą į Prezidentus balsuosite 2-ame ture?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Apie sėkmingumą

Apie sėkmingumą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ugnius Kiguolis. Artėjant pasirinkimo momentui mano balsas nesikeičia – balsuosiu #priešingridą

Ugnius Kiguolis. Artėjant pasirinkimo momentui mano balsas nesikeičia – balsuosiu #priešingridą

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Gindama viešąjį interesą prokuratūra rengiasi smogti Kručinskų šeimai. Ar tai tikrai visuomenės interesas?

Gindama viešąjį interesą prokuratūra rengiasi smogti Kručinskų šeimai. Ar tai tikrai visuomenės interesas?

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Kodėl Lietuvos balsas nėra pakankamai girdimas ir kodėl dabar yra tinkamas laikas populizmą keisti į deramą valstybės atstovavimą

Kodėl Lietuvos balsas nėra pakankamai girdimas ir kodėl dabar yra tinkamas laikas populizmą keisti į deramą valstybės atstovavimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kunigai neturi kištis į politiką, agituojančią prieš Šimonytę

Kunigai neturi kištis į politiką, agituojančią prieš Šimonytę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Net konservatoriai ima suprasti, kad būtina vykdyti tradicinei šeimai palankią politiką, sprendžiant demografinę ES krizę

Net konservatoriai ima suprasti, kad būtina vykdyti tradicinei šeimai palankią politiką, sprendžiant demografinę ES krizę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Dabartinio politikos elito išgyvenimo sąlyga – konfrontacija su kaimynais

Rolandas Paksas. Dabartinio politikos elito išgyvenimo sąlyga – konfrontacija su kaimynais

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Konservatoriai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis siūlo Krymo totorių deportaciją pripažinti genocidu

Konservatoriai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis siūlo Krymo totorių deportaciją pripažinti genocidu

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kaip pasauliui atrodo ta mūsų Lietuva?

Kaip pasauliui atrodo ta mūsų Lietuva?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Andrius Kubilius kerta iš peties: „Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti iš kur ima pinigus reklaminei kampanijai!“

Andrius Kubilius kerta iš peties: „Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti iš kur ima pinigus reklaminei kampanijai!“

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  „Partijos kareivis“ – Ingrida Šimonytė ir „kapitalo karys“ – Gitanas Nausėda. Kas geriau Lietuvai?

„Partijos kareivis“ – Ingrida Šimonytė ir „kapitalo karys“ – Gitanas Nausėda. Kas geriau Lietuvai?

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Tik klestinčioje šalyje ekonomikos mokslų daktaras dirba juokdariu, o juokdariai vadovauja mokslininkams

Tik klestinčioje šalyje ekonomikos mokslų daktaras dirba juokdariu, o juokdariai vadovauja mokslininkams

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Visuomenės atmesti siūlymai referendume – „pilietiškumo pergalė“

Visuomenės atmesti siūlymai referendume – „pilietiškumo pergalė“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Viktoras Uspaskich: nuo šiol Karbauskį vadinsiu ne Ramūnu, o Ramūnčiku!

Viktoras Uspaskich: nuo šiol Karbauskį vadinsiu ne Ramūnu, o Ramūnčiku!

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Nepavykus įeiti per duris, Seimo nariai siūlo lipti per langą – mažinti parlamentarų skaičių keičiant Konstituciją

Nepavykus įeiti per duris, Seimo nariai siūlo lipti per langą – mažinti parlamentarų skaičių keičiant Konstituciją

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  „Dėl Seimo konservatorių klaidinančios pozicijos Visuomenei buvo sunku apsispręsti dvigubos pilietybės referendume“, teigia G. Kirkilas

„Dėl Seimo konservatorių klaidinančios pozicijos Visuomenei buvo sunku apsispręsti dvigubos pilietybės referendume“, teigia G. Kirkilas

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  „Pilietinis pasipriešinimas – tai kiekvieno žmogaus apsisprendimas“, – teigia Prezidentė

„Pilietinis pasipriešinimas – tai kiekvieno žmogaus apsisprendimas“, – teigia Prezidentė

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  ES parlamento rinkimai: euroskepticizmo šaknys ir ką su tuo daryti?

ES parlamento rinkimai: euroskepticizmo šaknys ir ką su tuo daryti?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Valstiečiai turėtų atsiprašyti Vito Vasiliausko, nes tik jo dėka buvo sustabdyta „Soras“ ir „Ūkio bankas“ veikla, kėlusi grėsmę […]

Valstiečiai turėtų atsiprašyti Vito Vasiliausko, nes tik jo dėka buvo sustabdyta „Soras“ ir „Ūkio bankas“ veikla, kėlusi grėsmę […]

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvos prezidento rinkimai – post-sovietinio mentaliteto tąsa

Lietuvos prezidento rinkimai – post-sovietinio mentaliteto tąsa

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Valstiečiai per 2 metus išbarstė visą sukauptą avansu rinkėjų pasitikėjimo bagažą

Valstiečiai per 2 metus išbarstė visą sukauptą avansu rinkėjų pasitikėjimo bagažą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Algirdas Almaras. Ar lietuviai išlaikys tautinės brandos egzaminą?

Algirdas Almaras. Ar lietuviai išlaikys tautinės brandos egzaminą?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai ragina Seimo Pirmininką paspartinti dekomunizacijos procesą Lietuvoje

Seimo konservatoriai ragina Seimo Pirmininką paspartinti dekomunizacijos procesą Lietuvoje

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Kandidatų trejybės atmintinė

Algimantas Rusteika. Kandidatų trejybės atmintinė

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Prof. P. Gylys kandidatui S. Skverneliui: „Ar jūs gebėsite valdyti šalį, jei nevaldote net situacijos ministrų kabinete?“

Prof. P. Gylys kandidatui S. Skverneliui: „Ar jūs gebėsite valdyti šalį, jei nevaldote net situacijos ministrų kabinete?“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Žmonės neįvertina juos supančių idiotų galimos žalos

Žmonės neįvertina juos supančių idiotų galimos žalos

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Naglis Puteikis, tikėtina, svarsto galimybę kuo brangiau save parduoti

Naglis Puteikis, tikėtina, svarsto galimybę kuo brangiau save parduoti

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Prokuratūra prieš Lietuvos piliečius....

Prokuratūros egoizmo ir užsakymo interesas. 🤣😂🤣😂...

Jus lb teisus Ugniau,nebalsuosiu ir as i daugelis mano aplinkiniu uz ja,nes net koktu skatyt...

Kur musu gerosios prezidentes zodis? Juk visur fotografuojasi, apsikabinusi vaikus is meiles? Kodel leidziama siauteti...

hm... o kodel ne ekonomine priezastis, jei noras emigruoti kyla gaunant mazas pajamas? Juk ekonomine...

Tiedu landsberginiu konservatnikų iškrypėliai visada veikia poroje. Priskirčiau juos prie landsbergių taip mylimų seksmažumų....

Baznyciai nedera kistis i politika. Ir atvirksciai: simonytei Dievas-toli, jei tiek blogu sprendimu prieme salies...

Per mėlyno chalato valdymo laikotarpį šitaip nuskurdo žmonės, o kiek išsivaikščiojo, baisu. Ir dar ji...

Reikia patikrinti, kuo gyvena bananų respublikos išrinktieji....

Prajuokino su tuo: - Taip galima ir namą prarasti! Jeigu Nausėda tampa prezidentu, tai...

Tokių "tikrų" ukrainiečių radoje virš 60 proc. Gaila ukrainiečių....

Europos sąjunga nesiveis, nes europinė vertybė yra pederastai. Spjaunam į ES ir rūpinames Lietuvos išlikimu!...

Gitanas Nausėda - generolas, o Šimonytė - landsberginių konservatnikų partijos pastumdėlė....

  Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Ląstelių migracija: ar jūsų viduje gyvena kita asmenybė?* - nuoroda: https://infa.lt/3571/lasteliu-migracija-ar-jusu-viduje-gyvena-kita-asmenybe/