infa.lt

Vokietija netikėtai užblokavo vidaus degimo varikliais varomų automobilių draudimą nuo 2035 m.

Vokietija netikėtai užblokavo vidaus degimo varikliais varomų automobilių draudimą nuo 2035 m.

06 kovo
21:44 2023

Automobio sustabdytas judesys

Europos Sąjungos šalys atidėjo kovo 7 d. planuotą balsavimą dėl teisės akto, kuriuo siekiama nuo 2035 m. nutraukti naujų benzininių ir dyzelinių automobilių pardavimą, Vokietijai atsisakius pritarti griežtam vidaus degimo varikliais varomų transporto priemonių atsisakymo grafikui, praneša „Electrek” leidinys.

Po jos savo nepritarimą planui pareiškė ir Italija. Abi šalys reikalauja, kad Europos Komisija leistų naudoti vadinamuosius elektroninius degalus, kurie padėtų išsaugoti vidaus degimo varikliais varomų automobilių rinką. Nauja balsavimo data nėra žinoma.

Po kelis mėnesius trukusių derybų Europos Parlamentas, Europos Komisija ir ES valstybės narės susitarė dėl teisės akto, pagal kurį nuo 2035 m. visi ES parduodami nauji automobiliai privalės išmesti nulinį CO2 kiekį, todėl automobilių su vidaus degimo varikliais iš esmės nebebus galima parduoti.

Kad sprendimas įsigaliotų, ES šalys turi jį patvirtinti kiekviena savo nacionaliniu lygmeniu. Ir čia Vokietija susiduria su problema.

Balsavimui nepritarė Vokietija – šalies transporto ministerija nori gauti aiškesnę informaciją apie tai, kaip po 2035 m. bus prekiaujama neutraliu CO2 kuru varomomis transporto priemonėmis, jei bus pasiekti klimato tikslai.

Kovo 3 d. transporto ministras Volkeris Vissingas pareiškė, kad po 2035 m. turėtų būti leista naudoti sintetinius degalus ir kad vis dar nėra Europos Komisijos žadėto pasiūlymo, kaip tai padaryti. EK atstovas spaudai sakė, kad Komisija „apsvarstys galimą neutralių CO2 atžvilgiu degalų indėlį siekiant klimato kaitos požiūriu neutralaus judumo”, tačiau terminų nenurodė.

Vokietijos laisvoji demokratų partija jau seniai pasisako už ekologiškai neutralius sintetinius degalus, dar vadinamus elektroniniais degalais, teigdama, kad juos naudojant galėtų būti toliau naudojamas vidaus degimo variklis. Tačiau šalies Aplinkos ministerija, kuriai vadovauja žalieji, pareiškė, kad Vokietija turi laikytis susitarimo, neatsisakydama paskutinę minutę.

Žaliuosius palaikė „Audi” generalinis direktorius Markusas Diusmanas (Markus Düssmann): „Audi” priėmė aiškų sprendimą: iki 2033 m. mes palaipsniui atsisakysime vidaus degimo variklių, nes baterijomis varomi elektromobiliai yra efektyviausias individualaus judumo būdas.”

Italija, kuri anksčiau sakė, kad balsuos prieš ES teisės aktą, draudžiantį po 12 metų parduoti automobilius su vidaus degimo varikliais, taip pat pritarė balsavimo atidėjimui. Energetikos ministras Gilberto Picetto Fratin sakė, kad elektromobiliai negali būti vienintelis ateities sprendimas, o automobiliai, varomi „atsinaujinančiuoju kuru”, turėtų būti laikomi „lygiai tokia pat švaria” galimybe.

Jei Vokietijos koalicinė vyriausybė nesugebės susitarti dėl pozicijos, šalis nepritars naujoms ES taisyklėms ir jos šalyje negalios. Toks rezultatas ir Italijos bei kai kurių Rytų Europos šalių pasipriešinimas gali sužlugdyti naujus ES teisės aktus, kurių priėmimas atrodė suderintas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 200

Žymos

Atsiliepimų 3

  1. Patriotas    -  2023-03-06, 22:05

    Debilai. Atrodo kad Rusija Kinija ir Indija gyvena kitoje planetoje. Asilai :D. CO2 yra normali ekosistemos dalis. Medžių reikia daugiau užsodinti ir viskas. Klimakso fanatikai iš proto kraustosi. Free fall in to hell. You will own nothing and live in a digital cage.

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2023-03-07, 08:58

    Atsikvošėjo, pradėjo mąstyti, nes elektromobiliai gamtą teršia jau nuo jų gaminimo proceso. Perspektyvoje, vidaus degimo varikliuose, galimi sintetiniai degalai…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...

Tokio brudo visur pilna. Kai Lietuvoje susibūrė paleckiukinių šaika "Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....