infa.lt

TOK vadovas iš esmės pritaria Rusijos sportininkų sugrįžimui į pasaulio sportą

TOK vadovas iš esmės pritaria Rusijos sportininkų sugrįžimui į pasaulio sportą

28 sausio
11:55 2023
Thomas Bachas

TOK prezidentas Thomas Bachas: „Žinome Ukrainos, kuri ne tik nori izoliuoti Rusiją kaip valstybę, bet ir siekia visiškos visų rusų izoliacijos, požiūrį.” Nuotrauka: Bernd Weißbrod / dpa

Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas nori „suburti visus sportininkus iš viso pasaulio”, įskaitant Rusijos sportininkus. Jis, matomai, pritaria galimam Ukrainos boikotui 2024 m. vasaros olimpinėse žaidynėse, rašo vokiečių „Spiegel”

TOK prezidentas Thomas Bachas iš esmės pasisakė už Rusijos sportininkų sugrįžimą į pasaulio sportą. Pasaulio rogučių sporto čempionato Oberhofe kuluaruose Bachas sakė, kad „sportininkų neįsileidimas dėl jų paso yra nesuderinamas su Olimpinės chartijos vertybėmis ir misija”.

„Galbūt, – sakė Bachas, – Rusijos ir Baltarusijos sportininkai 2024 m. olimpinėse žaidynėse Paryžiuje galėtų varžytis po neutralia vėliava”.

Tik ketvirtadienį Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pristatė reintegracijos koncepciją, kuriai, organizacijos teigimu, plačiai pritarė TOK nariai, sportininkų atstovai, tarptautinės sporto federacijos ir nacionaliniai olimpiniai komitetai.

Būtina sąlyga – kad sportininkai pradėtų sportuoti kaip neutralūs sportininkai, taip pat „aiškus įsipareigojimas” laikytis Olimpinės chartijos. Pagal tai „gali dalyvauti tik tie, kurie nepažeidė MOK taikos misijos, t.y. aktyviai nerėmė karo Ukrainoje”.

Tarptautinio olimpinio komiteto misija yra „suburti visus sportininkus iš viso pasaulio – tai ypatingas olimpinių žaidynių ženklas”, – sakė T. Bachas.

Galimas Ukrainos boikotas 2024 m. olimpinių žaidynių atžvilgiu – „neatitinka mūsų misijos”.

Ukrainos grasinimas boikotuoti Olimpines žaidynes, kuriuo socialiniame tinkle „Facebook” grasino sporto ministras Wadym Hutzajt, šiuo atveju „neatitiko mūsų misijos. Mes žinome Ukrainos požiūrį, kuris yra ne tik izoliuoti Rusiją kaip valstybę, bet ir siekti visiškos visų rusų izoliacijos”, – sakė 69 metų TOK vadovas.

Bachas ne kartą pabrėžė „trijų dalių principus” sprendžiant Ukrainos klausimą. Sankcijos Rusijai, t. y. neidentifikuoti, neorganizuoti tarptautinių varžybų Rusijos teritorijoje ir nekviesti valdžios atstovų, turi būti išlaikytos, solidarumas su Ukrainos sportininkais išlieka, tačiau atskiras sportininkas neturi būti „diskriminuojamas jį pašalinant, net jei šalys konfliktuoja”.

Tačiau, apskritai dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų grąžinimo vis dar „tariamasi”, sakė Bachas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 110

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Hm    -  2023-01-28, 12:38

  Palankiausios sąlygos Rusijos sportininkų dalyvavimui susidarytų jei iki Olimpiados Rusijos kariuomenės nebeliktų Ukrainos teritorijoje, už JT pripažįstamų sienų ribų, o kitų atveju gresia Olimpiados boikotas…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Domas    -  2023-01-28, 13:57

  Nemanau, kad Putino Rusijoje sportas būtų politiškai neutralus. O vykdami į olimpiadą, manau, ne vienas jų sportininkas vešis ir ideologinę „kortą“

  Atsakyti į šį komentarą
  • Hm    -  2023-01-28, 14:23

   Jau kokios nesąmonės prasidėjo su Džokovičium Australijoje, tai olimpiadoje FSbešnikai ištisai tik demaršus ir rengs…

   Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2023-01-29, 06:17

  Olimpinės žaidynės – jau visai ne sportininkų -mėgėjų, todėl Rusijos barbarų ir teroristų šalies atstovų neturėtų būti jokiuose pasauliniuose renginiuose, nes pati šalis – už žmogiškumo ribų…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kaip gerai, kai žmogus sugeba gyventi savo iliuzijose. Pasineria į savo sukurtą pasaulį ir realybės...

Išsivysčiusios, sveiko proto vadovų šalys ruošiasi ne karams, o GYVENIMUI. Galvažudys, barbaras ir teroristas Putinas...

Važiuotų galvažudys Putinas, bet jį iš ten perkeltų į Hagą, tad susilaikys......

KOKS džiaugsmas tėvynės išdaviko paleckiukinėms atliekoms......

Tai, Putino nuo Hagos neišgelbės, tik tautos išdaviko paleckiukiniams džiaugsmas......

Kaip gaila......

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...