infa.lt

Blinkenas: Rusijos reikalavimai derybose su Ukraina neturi jokių šansų sėkmei

Blinkenas: Rusijos reikalavimai derybose su Ukraina neturi jokių šansų sėkmei

18 sausio
09:50 2023
Anthony Blinken

REUTERS

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas pareiškė, kad Rusijos reikalavimas Ukrainai pripažinti keturis naujus Rusijos okupuotus teritorinius darinius rusiškais negali būti derybų atspirties tašku.

Jis įsitikinęs, kad tokia pozicija negali būti geras postūmis deryboms.

„Jau kelias savaites ir mėnesius Rusijos Federacija skleidžia retoriką, kad ji yra suinteresuota diplomatiniu sprendimu, o Ukraina ir mes – ne. Tai, žinoma, visiškai neteisinga…

Kitaip tariant, kol Ukraina nepripažins ir nepriims fakto, kad okupuotos teritorijos nebus grąžintos…, tol nėra dėl ko derėtis. Tokia pozicija, žinoma, savaime neturi jokių šansų sėkmei”, – po derybų bendroje spaudos konferencijoje su Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretoriumi Jamesu Cleverley sakė J. Blinkenas.

Sausio 17 d. Ukrainos prezidento atstovas spaudai Sergijus Nikiforovas pareiškė, kad Ukrainos valdžios institucijos yra pasirengusios svarstyti derybų klausimą, jei jos bus grindžiamos jo šalies teritorinio vientisumo principais.

Rugsėjo pabaigoje Rusija aneksavo Donecko ir Luhansko separatistines respublikas, taip pat okupuotas Zaporožės ir Chersono sritis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad šias teritorijas prijungus prie Rusijos, derybos bus neįmanomos.

Derybų procesas buvo nutrauktas Ukrainos iniciatyva 2022 m. gegužės mėnesį. Spalio mėnesį Volodymyras Zelenskis pasirašė dekretą, kuriuo uždraudė derybas su Rusija, kol jos prezidentu bus Vladimiru Putinas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 120

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Patriotas    -  2023-01-18, 10:00

  Nebus derybų, nebus Ukrainos. Kadangi Eu įsipareigojo eiti iki galo. Nebus ir EU. Ukraina tapo vakarų poligonas o ukrainiečiai gyvasis skydas. 1mljr(NATO) prieš daugiau nei 4,5mljr(BRICS). Energijos resursų labai ribotai prieš energijos resursų daugiau nei reikia. Kas laimės? Amen blink blink ir tiu tiu.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jie vis dar    -  2023-01-18, 11:54

  tikisi,kad su jais kas deresis!? Tai,kaip musu politikieriai vis tikisi,kad „NATO mus gins”… Nors visiems aisku,kad teesame buferis,kad NATO spetu pasiruosti ginti savo didziasias senbuves ne ju zemeje! Juk Ukraina turejo sutarti,prilygstancia 5jam straipsniui,kad bus apginta,mainais i branduolinio ginklo atsisakyma! Na – ir ka!?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2023-01-18, 14:03

  Ukrainai pasisekė, – kad turi tokį išmintingą ir ryžtingą Prezidentą Volodymyrą Zelenskį, kuris net uždraudė derybas su Rusija, kol jos prezidentu bus barbaras ir teroristas Putinas. Ką galima derėtis su galvažudžiu? – Į kiek dalių tave supjaustys?…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...