infa.lt

Arvydas Daunys. Praėję metai – kas pasiekta. Įvertinkime

Arvydas Daunys. Praėję metai – kas pasiekta. Įvertinkime

07 sausio
09:29 2023

Arvydas Daunys

Visuomenė labai skirtingai vertina praėjusius metus – vieni mano, kad tai pralaimėjimo metai, kai valdantieji spaudžia vis labiau, didžiulio visuomenės susiskaldymo fone, kai atrodo, jog besipriešinti tam nebėra kam, o tie, kas prieš tai buvo įvykių smaigalyje (LŠS) dėl didžiulio spaudimo jau pasidavė. Nepasidavė.

Tačiau, į viską galima žiūrėti ir iš kitos pusės – visuomenė, nors ir susiskaldžiusi, besipjaunanti tarpusavyje vienais ar kitais klausimais – nepasidavė, nenulenkė galvos ir esminiais jos išgyvenimui klausimais situaciją vertina panašiai.

Tie klausimai – pandemija, šeima, „paartnerystės ir narkotikų dekriminalizavimo“ įstatymai. Taip pat korupcija aukščiausiuose valdžios sluoksniuose, kai klausimas kyla tik dėl sumos „kiek?“, bet ne dėl veiksmo „ar buvo?“.

Taip pat didelė visuomenės dalis sutaria ir valstybingumo bei valstybinės simbolikos naudojimo. Nesutarimai pagrinde kyla dėl to, kokiu būdu tą valstybingumą derėtų išlaikyti, prie kurio aljanso Lietuvai reikėtų šlietis ar apskritai išlikti neutraliai.

Ukrainos karas įnešė savo indėlį į tą susiskaldymą. Ir susiskaldymo šaknys – iš skirtingų šaltinių gaunamos informacijos vertinimas bei priėmimas, pamirštant, kad informaciją visada teikia ar nutyli suinteresuotos pusės.

Darančios viską, kad priešų ir/ar sąjungininkų teritorijose įneštų skaldančią ar telkiančią naratyvui dvasią.

Tačiau, reikia prisiminti, kad bet kuris karas – tai interesų kova. Ne kova už teisybę ar teisingumą. Nėra teisingų karų, nes juose žūsta žmonės. Norėję kurti ir gyventi. Kurti šeimas, naują gyvybę ir gražesnę šalį.

„Karo teisingumą“ įgyvendina siaura grupė žmonių, primetanti savo matymą ir valią visuomenei, kuri ir moka to karo kainą – savo gyvybėmis, negimusiais ar nužudytais vaikais, griūvančia ekonomika ir blogėjančia situacija tarpusavio santykiuose. Karas – tai žodis priešingas taikai.

Ir, jei sąvoką „Taika“ vertinsime kaip teisingą visomis prasmėmis – tai karas, kaip jos priešingybė – niekada negali būti teisingas, nes griauna viską, kas susiję su tiesa.

Vienas svarbiausių Dievo įsakymų – „Nežudyk“. Ir šis įsakymas apima labai plačią mūsų gyvenimo dalį, nes nužudyti galima ne tik žmogaus kūną, bet ir suluošinti-nužudyti jį dvasiškai, verčiant elgtis prieš Dievo valią ir eiti prieš visuomenės gerovę.

Karo Ukrainoje sąlygomis mūsų šalyje taip pat vyksta karas prieš visuomenę, prieš jos mąstymo būdą, prieš tradicijas, prieš sveikatą, prieš žodžio laisvę ir žmonių laisves apskritai.

Dažnai tai įvardijama kaip būtinybė karo sąlygomis uždrausti „dezinformaciją“ ir priešiškų jėgų veiklą Lietuvos viduje. Tuo pačiu uždraudžiant žmonėms gauti pilną įvairiapusę informaciją ir patiems jos pagrindu pasidaryti savas išvadas.

Žmonėms sakoma, kad tokiu būdu „žodžio laisvė“ ginama nuo priešiškos dezinformacijos. Gina ją, kaip taisyklė tie, kurie patys stengiasi visais būdais visas laisves Lietuvoje panaikinti.

Pakanka prisiminti naujos redakcijos rinkimų įstatymą, kai visuomenei tiesiog buvo atimta galimybė dalyvauti savivaldos rinkimuose kaip visuomeniniams komitetams. Dabar privaloma kurti „Politinius komitetus“, kurių reikalavimai prilygsta mini-partijoms, o galimybės labai apribotos.

Arba prisiminkime naująjį „Susirinkimų įstatymą“, kuriuo apribojama visuomenės laisvė čia ir dabar reaguoti į valdžios priimamus sprendimus, įvedant prašymo padavimo laiko limitus ir apribojant dalyvaujančių žmonių skaičių.

Taip pat uždraudžiant mitinguose ar kitose akcijose garsiai šaukti, švilpti ir kitaip reikšti emocijas, kas yra visai natūrali nuomonės išraiškos priemonė visose demokratinėse šalyse, tik ne Lietuvoje. Tai kova ne už žmonių teisę gauti teisingą informaciją, o atvirkščiai – kova prieš tai, kad žmonės gautų pilną informaciją apie nuotaikas visuomenėje.

Ir kai šie „mus ginantys” žmonės ima teigti, kad jie rūpinasi visuomenės saugumu, įvesdami cenzūrą prieš jų naratyvui pavojingą informaciją, kiekvienas turėtume susimąstyti ar netampame avimis vis labiau mažėjančiame garde, kuriame dėl resursų trūkumo prasideda didžiojo taupymo vajus mūsų sąskaita.

Visa paminėjau tik tam, kad atmintume tai, kas „rūpinasi mūsų gerove“ – tai tie, kurie slopina laisvą žodį, pradedant pandemijos metais, dabar aiškindami, kad „Galimybių pasas“ ir skiepai nebuvo diegiami prievarta, esą visi galėjo rinktis, ir baigiant šiandiena, kai bet kurį interneto portalą, galima uždaryti (tam tikram laikui) be jokio teismo sprendimo ir nieko neįrodinėjant.

Taip pat įvedant krūvas reikalavimų interneto tinklaraštininkams „registruotis informacijos teikėju”. Mūsų visų saugumo labui.

Taip ir patikėjome.

Tačiau vertinant bendrai situaciją valstybėje – blogis nėra toks galingas kaip gali pagalvoti atskiri žmonės. Jis priverstas meluoti ir išsisukinėti, nuolat būna pagaunamas bemeluojant ir demaskuojamas net savo šalininkų akyse.

Jam vis sunkiau stumti savo planus, nes vis mažiau juo betikinčių ir vis daugėja jam besipriešinančių, net ir visiškai atskirų žmonių, dar neatradusių sau prie kurios opozicinės grupės ar organizacijos norėtų prisijungti.

Praėjusiais metais mes galėjome matyti, kaip krito kaukės nuo krikščioniškų vertybių rėmėjais save vadinančių Seimo narių, balsavusių už„Partnerystės“, „Narkotikų dekriminalizavimo“ įstatymus.

Jie atsivėrė pilnumoje, pastatyti prieš pasirinkimą savo partijose – „arba balsuoji su mumis, arba eini lauk“.

Jie pasirinko, ir pralaimėjo, nors ir liko.

Bet visuomenė nepralaimėjo – jos milžiniško pasipriešinimo dėka nė vienas iš tų įstatymų, einant tretiesiems „JŲ“ valdymo metams, iki šiol nėra priimtas ar įsiteisėjęs. Nors jie žadėjo priimti juos dar pirmaisiais savo valdymo metais. Nors jie kalba optimistiškai, jų tarpe jau plinta panika dėl koalicijos išlaikymo, nes tam teks atsidengti dar labiau.

Tad, į praėjusius metus žvelgčiau optimistiškai – nors jie atnešė daug išbandymų (man tame tarpe), vargo ir praradimų daugeliui žmonių – visumoje žmonės atlaikė šiuos išbandymus ir netgi pridėjo jėgos. Optimizmo prideda ir cenzūros varžtų byrėjimas didžiuosiuose tinkluose, pvz „Twitter”, kur jau laisvai ir necenzūruojama eina srautu visa informacija, kurį rūpi žmonėms.

Jie nepasidavė. Visuomenė nepasidavė. Ji jau pasirinko. Ir kaupia jėgas žygiui į savo siekiamą ateitį.

Už Šeimą, Dievą ir Valstybę.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 292

Žymos

Atsiliepimų 8

 1. Regis    -  2023-01-07, 10:27

  Ačiū Arvydai. Kažkiek sužadinai optimizmo, tikrai buvau biškį nuotaikoje pasimetęs.

  Bet matyt to iš mūsų ir laukia, kad pasimestume, nusimintume ir pasiduotume.

  Išgrauš!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Visiskai    -  2023-01-07, 11:51

  nieko nepasiekta,o blogis tik plinta ir stipreja! Pirmas ir vienintelis pasiekimas – VVT vairuotoju streikas. Visa kita – vien oligarchijos ir jos deleguotu valdziu pergales…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2023-01-07, 13:57

  Dėl viso blogio Lietuvoje, kalti RINKĖJAI. Išrinkome lyt-psichiškai iškrypusius, todėl tokie įstatymai ir stumiami. LŠS – Šaunuoliai, tik juos „išgirsta” aukštesnio išsivystymo žmonės. Pabandyk raskevičius ar paleckiukus perauklėti… Bet vilties užgožti juos, yra.

  Atsakyti į šį komentarą
 4.    -  2023-01-07, 14:09

  Laisvę Paleckiui

  Atsakyti į šį komentarą
  • Vygandas    -  2023-01-07, 14:17

   „OČ”, kai paleckiukas („Savi šaudė į savus”) už tėvynės išdavimą atliks bausmę, tai laisvė jam galės būti Putino barbarų ir teroristų šalyje. O jo valymo iš visuomenės liekanos, veltui toliau reklamuojasi Lietuvoje

   Atsakyti į šį komentarą
  • Vidmantas    -  2023-01-09, 10:41

   ligi gyvos galvos , triume , geriausiai mylimoj ruzzziejoj , ir tave kartu prigriebt

   Atsakyti į šį komentarą
 5. Tai va    -  2023-01-07, 14:13

  Pasaulį valdo ne žodžiai ir įstatymai, o ženklai ir simboliai!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...