infa.lt

Europos Komisija pasiūlė dujų kainų ribojimo mechanizmą

Europos Komisija pasiūlė dujų kainų ribojimo mechanizmą

22 lapkričio
11:10 2022

Šildymas ir maisto gamyba

Europos Komisija (EK) paskelbė reglamentą, kuriuo siūloma nustatyti ekstremalią gamtinių dujų kainų viršutinę ribą – 275 EUR už MWh pagal TTF centro indeksą.

Kaip pažymi „Bloomberg”, tai gerokai daugiau nei dabartinis 120 eurų lygis, tačiau mažiau nei aukščiausias lygis, kurį Europa patyrė šią vasarą.

„Viršijus šią kainą, sandoriai negalės būti sudaromi. Rinkos koregavimo mechanizmas bus įjungtas, jei bus įvykdytos dvi sąlygos. Pirmoji – dujų kaina per dvi savaites viršija tam tikrą lygį, t. y. 275 EUR. Antroji – jei per 10 prekybos dienų skirtumas tarp TTF kainos ir pasaulinės SGD kainos bus 58 eurai ar daugiau”, – spaudos konferencijoje sakė už energetiką atsakingas Europos Komisijos narys Kadri Simsonas, kurį cituoja TASS.

275 EUR už MWh, išreiškus į tūkstančio kubinių metrų dujų kainą, tai sudaro apie 2900 JAV dolerių. Šiandien neatidėliotinų sandorių dujų kaina buvo 1 120 dolerių už tūkst. m³.

EK pasiūlymą lobavo kelios ES šalys, siekiančios sumažinti energijos sąnaudas, tačiau jam dar turi pritarti nacionalinės vyriausybės. Pastarosiomis savaitėmis dujų kainos sumažėjo, tačiau lapkričio 22 d. „Gazprom” pagrasino dar labiau sumažinti dujų tiekimą į Europą, todėl atsirado tikimybė, kad kainos dar kartą padidės.

EK pasiūlymą lapkričio 24 d. Briuselyje įvyksiančiame neeiliniame ES energetikos ministrų posėdyje aptars ES energetikos ministrai. Nacionalinės vyriausybės turi teisę siūlyti šio dokumento pakeitimus.

Gruodžio mėnesio ateities sandorių dujų kaina TTF centre Nyderlanduose pakilo 2,2 proc. – iki 1282 JAV dolerių už 1 000 kubinių metrų, gavus žinių apie galimą tiekimo iš Rusijos sumažėjimą. Iš viso nuo prekybos pradžios lapkričio 22 d. dujų kaina padidėjo 4%.

infa.lt: galima prognozuoti, kad kokia kaina bus leidžiama – tiek ir bus pakelta galutiniam vartotojui nacionaliniame lygmenyje. Kaip parodė gyvenimas, džiunglių taisyklė – „kas stipresnis tas ir teisus” arba „Kas turi prekę – tas ir kainą nustato” – kaip niekada išryškėjo šios energetikos krizės metu, kai net Lietuvos nacionaliniai skirstomieji tinklai rieškučiomis žėrėsi pelną skurdindami šalies gyventojus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 48

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...