infa.lt

Turkija pranešė, kad vykdydama operaciją Sirijoje ir Irake užmušė 184 žmones

Turkija pranešė, kad vykdydama operaciją Sirijoje ir Irake užmušė 184 žmones

22 lapkričio
09:42 2022

REUTERS

NATO narės Turkijos kariuomenė, vykdydama operaciją „Kardas-nagas” Sirijoje ir Irake, nukovė 184 teroristinės Ankaros laikomos Kurdistano darbininkų partijos ir Liaudies savigynos dalinių narius. Apie tai pranešė šalies Gynybos ministras Hulusi Akaras kalbėdamas apie operacijos rezultatus, praneša „Kommersant”.

„Nuo operacijos „Kardas-nagas” pradžios, panaudojus antžeminę ugnį ir oro pajėgas buvo neutralizuoti 184 teroristai”, – sakė H. Akaras Sausumos pajėgų vadavietės operaciniame štabe , kurį cituoja „Anadolu”.

Jis teigė, kad per pirmąjį operacijos etapą buvo sunaikinti 89 objektai, įskaitant slėptuves, bunkerius, urvus, tunelius ir sandėlius.

Ministras teigė, kad Ankara „ypač jautriai” siekia užtikrinti, kad nebūtų padaryta žalos civiliams gyventojams, aplinkai ir istorinėms, kultūrinėms bei religinėms struktūroms.

Anksčiau Sirijos kurdai pranešė, kad per Turkijos puolimą žuvo civiliai gyventojai ir Sirijos kariškiai.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas lapkričio 21 d., atsakomybę už Turkijos smūgius Sirijoje ir Irake perkėlė Rusijai, kuri esą nesilaiko savo įsipareigojimų.

R. T. Erdoganas apkaltino ir Vakarų partnerius destabilizuojant Turkijos saugumo padėtį.

į Turkijos karo smūgius prieš kurdus Sirijoje ir Irake sureagavo JAV valstybės departamentas. Vašingtonas paragino deeskaluoti padėtį Sirijoje ir nepritarė Irako suvereniteto pažeidimui.

„JAV reiškia nuoširdžią užuojautą dėl civilių gyventojų žūties Sirijoje ir Turkijoje. Raginame deeskaluoti padėtį Sirijoje, kad būtų apsaugoti civiliai gyventojai ir paremtas bendras tikslas – nugalėti IS („Islamo valstybę”). Mes ir toliau nepritariame bet kokiems nekoordinuotiems kariniams veiksmams Irake, kuriais pažeidžiamas šios šalies suverenitetas”, – sakoma Valstybės departamento atstovo spaudai Nedo Price’o pareiškime.

Naktį į sekmadienį Turkija surengė oro antskrydžius Sirijoje ir Irake. Ankaros teigimu, buvo siekiama sunaikinti už išpuolį Stambule atsakingų kurdų kovotojų bazes. Lapkričio 21 d. išvakarėse Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas apkaltino JAV iš esmės ginkluojant kurdų kovotojus, o Rusiją – neužtikrinant, kad kurdų kovotojai pasitrauktų nuo Sirijos ir Turkijos sienos.

Ankara karinius veiksmus „Kardas-nagas” pradėjo lapkričio 20 d.,  apibūdinusi juos kaip operaciją, kuria siekiama sunaikinti kurdų kovotojų, atsakingų už teroro aktą Stambule, per kurį žuvo šeši žmonės, bazes. Po pirmojo smūgio Sirijos kurdai pranešė, kad per apšaudymą žuvo 30 žmonių.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 86

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Myndė    -  2022-11-22, 10:07

  Atmetus bla bla bla, esmė tokia – Turkija atakavo pindosų bazę Rožavoje, spėjama, apie tai iš anksto informavusi pindosus – kad aukų nebūtų.
  Kur pasaulis ritasi – kažkokia ten Turkija leidžia sau atakuoti „hegemoną”, kuris, snarglius apsivalęs, kažką ten mekena :).

  Atsakyti į šį komentarą
 2. O kodel    -  2022-11-22, 12:27

  Turkijai nezudyti kurdu? Juk JAV jugoslavus zude,kiek norejo! Abi – NATO sudetyje. Tai kas per diskriminacija!?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...