infa.lt

Agnė Širinskienė. Civilinės sąjungos (partnerystės) įstatymo vertinimo nebus (VIDEO)

Agnė Širinskienė. Civilinės sąjungos (partnerystės) įstatymo vertinimo nebus (VIDEO)

16 lapkričio
17:00 2022

Agnė Širinskienė ir Gabrielius Landsbergis

Seimo narė, Agnė Širinskienė savo Facebook paskyroje pasidalino informacija apie „Civilinės sąjungos” (partnerystės) įstatymo projekto ateitį.

Po to, kai Lietuvos Šeimų Sąjūdis raštu ir žodžiu kreipėsi į Seimo narius, visuomenę, informuodamas (Lietuvos šeimų sąjūdis: Dėl bandymo slapta nuo visuomenės priimti antikonstitucinį įstatymą), kad partnerystės įstatymas gali būti pateiktas paslapčia, dieną prieš svarstymą Seime įtraukiant jį į darbotvarkę, – „valstiečiai” (LVŽS) pareikalavo šio įstatymo projekto teisinio vertinimo.

Jau dalyvaudami pikete prie Seimo, LŠS nariai sužinojo, kad įstatymo projektas išimtas iš darbotvarkės ir bus atliktas jo teisinis vertinimas.

Tačiau šiandien Agnė Širinskienė pranešė, jog vertinimo nebus. Jos pranešimo tekstas:

Civilinės sąjungos (partnerystės) įstatymo vertinimo nebus.

Tas aišku jau ir be balsavimo bei diskusijos, nes Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, pats save vienintelį pasiskyręs klausimo rengėju (paprastai išlaikomas pozicijos ir opozicijos dalyvavimas) jau nusprendė už visą komitetą ir net neįvykusio posėdžio protokolo projektas atsirado.

Paremtas susikurtais, bet Seimo statute nesančiais, argumentais: kad per vėlai to vertinimo paprašyta.

Čia toks, matyt, konservatorių noras diskutuoti, pasitelkti mokslininkus, atsakyti į visus klausimus.

Ne tik Seimo nariams, kuriems reiks apsispręsti dėl šito projekto, bet, kas svarbiausia, į klausimus, kylančius visuomenei.
Agnė Širinskienė

Apie konservatorius kalbėti nėra ko – jų tikslas aiškus – kartu su „Laisvės” partija ir liberalais sugriauti prigimtinį šeimos institutą Lietuvoje, sunaikinti iš jo kylančias tradicijas ir vertybes.

Tačiau dabar kalba eina apie visuomenę – ar ji jau pavargo kovoti su visa šia „kompanija” ar dar liko ryžto ir jėgų atstovėti savo vertybes? Pamatysime.

Agnės Širinskienės pasidalintas dokumentas

Agnės Širinskienės pasidalintas dokumentas

Papildyta:

„Šiandien Teisės ir teisėtvarkos komitete (toliau – TTK) buvo nuspręsta, kad Civilinės sąjungos (partnerystės) įstatymo ekspertinio vertinimo nebus. Pasak TTK pirmininko S. Šedbaro, toks vertinimas yra pavėluotas.

Tačiau pasižiūrėję į vertinimui skirtą Seimo statuto 145 straipsnį, tokios nuostatos, kurioje stadijoje galima, o kurioje negalima prašyti įstatymo projekto numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo išvados, nerasime.

Komitete išsakyta pastaba, kad yra buvę atvejų, kai toks vertinimas buvo užsakytas net priėmimo stadijoje, tačiau TTK pirmininkas šią pastabą ignoravo.

Už tai, kad Civilinės sąjungos (partnerystės) įstatymo vertinimo nebūtų inicijuota balsavo: 6 – už (Marius Matijošaitis „Laisvės partija”, Irena Haase „TS-LKD”, Linas Slušnys TS-LKD”, Andrius Vyšniauskas „TS-LKD”, Julius Sabatauskas „Socialdemokratai”, Stasys Šedbaras „TS-LKD” ir 3 prieš -Česlov Olševski, Algirdas Stončaitis, Agnė Širinskienė.

Kyla klausimas, ko taip bijoma teisinio reguliavimo poveikio vertinimo išvados dėl įstatymo projekto? Gal iš tiesų yra dėl ko sunerimti?”

Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdis:

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 426

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. VŽA    -  2022-11-16, 11:42

  TRAGEDIJA… Lietuva – Marijos Žemė, pakrikštytų 80%. Dievas, VIEŠPATS Biblijoje įsakė: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia – mirties bausmę (Kunigų knyga, 20 skyrius, 13 eilutė). Reiškia visiems bjauriems iškrypėliams bus mirtis…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Labai jau    -  2022-11-16, 15:28

  prazutingi visuomenei dalykai pridengiami ta partneryste! Gerai sugalvota,kaip nukreipti 2rnius nuo tikruju problemu!

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Tomas Jakutis    -  2022-11-16, 16:36

  Draugas Šedbarai, tai kiekgi XI.16 komiteto narių balsavo UŽ? 😉
  Okupacijos metais, kai valstybę valdė kruvinoji TSKP, jos koviniai šunys KGBistai atidžiai kontroliavo, kad į atsakingus šalies postus nepatektų nelojalūs okupacinei valdžiai antitarybiniai asmenys – tuomet
  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras dirbo LTSR Aukščiausiojo Teismo teisėju, nes buvo morališkai atsparus ir ištikimas didžiojo Lenino įdėjoms, tad KGB šį kolaborantą vertino kaip patikimą.
  Tokie žmonės kaip Šedbaras tarnaus bet kam, kad tik būti pripažintu, šlovės viršūnėje, prie didesnio gardaus valgio šaukšto. Būtų mano valia, tokius žmones kasdien po 1 mėtyčiau nuo valdžios olimpo be teisės grįžti; jie turėtų dirbti kiemsargiais.
  P.S. Simboliška, kad karjeros pradžioj 23 metų S.Šedbaras, kaip ir Dalia Grybauskaitė, dirbo kadrų inspektorium (iki 1982 m.) Vos po 7 metų – jau Aukščiausiąjame Teisme!
  Jo karjera rūpinosi KGB.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...

Oho, net piš išmintingai pasakė. Gal kažkur nugirdo... Gerb. D. GRYBAUSKAITĖ dar prieš metus aiškino:...

Ne, ne, - būtinai reikia sukioti, gal net 3 ar 4-5 kartus, juk taip daugiau...