infa.lt

Rusija su Baltarusija susitarė dėl regioninės kariuomenės grupės dislokavimo

Rusija su Baltarusija susitarė dėl regioninės kariuomenės grupės dislokavimo

10 spalio
15:15 2022
A.Lukašenka posėdyje su kariškiais

posėdžio vaizdo įrašo kadras

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka tvirtina, kad dieną prieš tai jis „neoficialiais kanalais buvo įspėtas apie Baltarusijos užpuolimą iš Ukrainos teritorijos”. Jis sako, kad su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu susitarė dislokuoti bendrą regioninę kariuomenės grupę.

„Šios grupės formavimas jau prasidėjo. Tai tęsiasi, manau, jau dvi dienas. Buvo duotas mano įsakymas pradėti formuoti šią grupę”, – sakė A. Lukašenka per susitikimą su kariškiais ir teisėsaugininkais. Nežinoma, kokio dydžio bus grupė ir kur ji bus dislokuota.

Jis patikslino, kad susitarimas su V. Putinu buvo pasiektas per asmeninį susitikimą po neformalaus NVS aukščiausiojo lygio susitikimo Sankt Peterburge.

„Dėl paaštrėjusios situacijos prie vakarinių Sąjunginės valstybės sienų susitarėme dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos regioninės kariuomenės grupuotės dislokavimo. Visa tai nurodyta mūsų dokumentuose.

Jei grėsmės lygis pasieks dabartinį lygį, kaip ir dabar, pradėsime sąjunginės valstybės grupuotės aktyvią veiką”, – pareiškė A.Lukašenka.

Jis tvirtina, kad Ukrainoje „ne tik svarstoma, bet ir planuojama smogti Baltarusijos teritorijai”. „Žinoma, ukrainiečiams to visai nereikia. Kam jie norėtų atidaryti antrąjį frontą prie mūsų pietinių sienų, o iš jų pusės – prie šiaurinių? Dėl ko? Kariniu požiūriu tai beprotybė. Vis dėlto procesas pajudėjo”, – aiškina Aleksandras Lukašenka. Jis nepateikė jokių tai patvirtinančių įrodymų.

Komentuodamas informaciją apie galimus smūgius iš Ukrainos pusės, A.Lukašenka pareiškė: „Mano atsakymas bus paprastas: „Pasakykite Ukrainos prezidentui ir kitiems bepročiams, kad Krymo tiltas jiems atrodys tik žiedeliai, jei jie savo purvinomis rankomis palies bent metrą mūsų teritorijos”, – pagrasino A. Lukašenka.

Užvakar, spalio 8 dieną, buvo įvykdyta diversija, kurios metu buvo susprogdintas Krymo tiltas. Rusija paskelbė, kad nustatė tos diversijos užsakovus, tai, pasak saugumo tarnybų, yra Ukrainos specialiosios tarnybos, kurioms padėjo pačios Rusijos ir užsienio piliečiai.

Šiandien, kaip manoma, keršijant už Rusijos infrastruktūros užpuolimą, buvo įvykdytos dvi raketų atakos prieš Ukrainos energijos infrastruktūros objektus ir miestus. Daugelis regionų dabar nebeturi elektros. Kaip pranešė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius, buvo paleista apie 80 raketų.

Taip pat šiandien buvo pranešta, kad Danijos Bornholmo saloje, esančioje netoliese prie „Nord Stream” dujotiekių diversijos vietų – nutrūko elektros tiekimas. Kaip teigia operatorius, tai gali būti elektros kabelio, jungiančio salą su žemynu, nutrūkimas.  Plačiau apie tai…

Panašu, kad sankcijų ir konvencinis karas pereina į naują lygmenį – naikinantį energetinį karą Europoje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 140

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Patriotas    -  2022-10-10, 15:19

  Apokalipsė jau čia

  Atsakyti į šį komentarą
 2. T0mas J.    -  2022-10-10, 17:07

  Iš Baltarusijos buvo apšaudyta Ukraina? Buvo. Tai ko stebiesi Bat’ka kad tave gali apšaudyti iš Ukrainos? Neapsimesk šlanga!
  Jie turi tokią teisę. Akis už akį.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...