infa.lt

Indija vis dar stovi Rusijos užnugaryje

Indija vis dar stovi Rusijos užnugaryje

18 rugsėjo
07:10 2022
Narendra Modi ir Vladimiras Putinas

REUTERS

Penktadienį Uzbekistane susitikęs su Vladimiru Putinu, Indijos Ministras Pirmininkas Narendra Modi nedrąsiai pabarė Rusijos karą Ukrainoje: „Ekscelencija, – kreipėsi jis į V. Putiną, – žinau, kad šiandien ne laikas karui, ir mes daug kartų kalbėjomės su jumis telefonu šia tema.”, rašo Washington Examiner autorius.

Kad ir koks atsargus būtų šis pareiškimas, kai kurie sangvinikiškai nusiteikę Vakarų analitikai jį vis dėlto įvertino kaip didelį lūžį santykiuose su Maskva. O tai būtų didelis pokytis – Indija jau seniai teikia pirmenybę labai glaudiems santykiams su Rusija.

Tačiau iš tikrųjų tai nieko nekeičia

Nors M. Modi gali mestelėti keletą retorinių pastabų, jo užsienio ir ekonominė politika ir toliau lieka tvirtai susijusi su Rusija. JAV interesams nerimą kelia tai, kad N. Modi ir toliau tęsia šį bendradarbiavimą, kurio svarbiausia ašis – Rusija, nors Vašingtonas neseniai suteikė nepaprastai didelę naują paramą Naujajam Deliui, rašo straipsnio autorius.

Pavyzdžiui, spalio mėn. JAV kariuomenė dalyvaus pratybose kartu su Indijos kariuomene visai netoli Indijos sienos su Kinija, dėl kurios kyla daug ginčų. Šis veiksmas garantuotai sukels Kinijos pyktį, todėl tai yra svarbus paramos Modi parodymas. Tai daroma net ir tuo metu, kai Modi valdančioji partija visiškai nesugebėjo išspręsti įsibėgėjančio seksualinio smurto prieš Indijos žemesniųjų kastų mergaites problemos.

Bideno administracija taip pat suteikė Indijos kariniams atašė galimybę be palydos patekti į Pentagoną (Pentagonas neatsakė į mano klausimą, ar šis susitarimas yra abipusis). Apskritai JAV taip pat parduoda Indijai vis pažangesnius ginklus ir prioritetą teikia Indijos ekonominėms problemoms.

Deja, Modi vyriausybė mainais siūlo labai mažai.

Tiesa, Indija kartu su JAV, Australija ir Japonija yra Ketverto partnerystės, kurioje daugiausia dėmesio skiriama Kinijai, narė. Tačiau, skirtingai nei kitos trys narės, Indija nedislokuoja karo laivų netoli Kinijos. Taip pat, skirtingai nuo kitų trijų narių, Naujojo Delio dalyvavimas bet kokiame konflikte su Kinija dėl Taivano yra labai mažai tikėtinas.

Tai labai kontrastuoja su Modi dosniais įsipareigojimais Putinui. Indija atsisakė net pasmerkti invaziją į Ukrainą, įskaitant balsavimus Jungtinėse Tautose. Ji dviprasmiškai atsakė į JAV prašymus, kad prisijungtų prie G7 pastangų nustatyti viršutinę kainų ribą Rusijos naftos eksportui. (Modi, matyt, tikisi, kad šis klausimas tyliai išsispręs ir jam nereikės sakyti „ne”).

Vietoj to Indija siunčia sau rusišką naftą, nors kitos šalys solidarizuojasi su Ukraina. Indijos pareigūnai ir toliau flirtuoja su aršiausiais antiamerikietiškai nusiteikusiais V. Putino vyriausybės pareigūnais, asmenimis, vykdančiais kai kuriuos skaudžiausius išpuolius prieš JAV interesus ir piliečius.

Paprastai tariant, absurdiška manyti, kad N. Modi atsitraukė nuo V. Putino. Kalbos, skirtos tik tam, kad užsitarnautų Vakarų elito palankumą, yra labai pigios.

Juk penktadienį Modi viešai pasidžiaugė savo „nuostabiu” susitikimu su Putinu. Savo ruožtu Indijos skaitomas pranešimas išdidžiai skelbė, kad „Prezidentas Putinas išreiškė padėką už ministro pirmininko vaizdo pranešimą Rytų ekonomikos forume Vladivostoke anksčiau šį mėnesį”.

Vėlgi, praneškite man, kada Modi nustos kalbėti ir pradės veikti prieš Rusiją ir Kiniją. Iki tol JAV politikos formuotojams turėtų būti aišku, kad jų bandymas užmegzti santykius su Deliu yra labai vienpusiškas, reziumuoja autorius Tomas Roganas, nacionalinio saugumo temų ir internetinis redaktorius.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 147

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Indija    -  2022-09-18, 11:27

    jau turi „glaudziu rysiu” su britais patirti. Vargu,ar belips ant to paties greblio,priedo dar ir pakenkdama savo energetikai.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...