infa.lt

ES pirmininkaujanti Čekija prakalbo apie Vengrijos pašalinimą iš ES

ES pirmininkaujanti Čekija prakalbo apie Vengrijos pašalinimą iš ES

15 rugsėjo
11:18 2022

REUTERS

Šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujančios Čekijos vyriausybė neatmeta galimybės, kad Vengrija artimiausiu metu turės pasitraukti iš ES, jei nepakeis savo politikos Rusijos atžvilgiu. Tai interviu Čekijos radijui iROZHLAS pareiškė Europos reikalų ministras Mikulas Beckas.

Pasak Becko, Europos šalys skirtingai vertina su Rusijos dujų šantažu susijusią riziką, grėsmes ir problemas.

„Iš kai kurių šalių, pavyzdžiui, Italijos, pasigirsta balsų, raginančių susitarti su Rusija ir sudaryti paliaubas net ir teritorinių nuostolių bei Ukrainos susilpnėjimo kaina. Vienybė Europos Sąjungoje niekada nebuvo ir nebus vienbalsiškumas, bet visada bus daugumos vienybė. Daugelio balsų vienybė, kurie tarpusavyje veda dialogą, kartais ginčijasi, bet galiausiai randa bendrą sutarimą svarbiausiais klausimais”, – pabrėžė Čekijos ministras.

Beckas teigė, kad ES artimiausiais mėnesiais turės dėti daug pastangų, kad įtikintų Vengriją pasekti visos ES kryptimi ir pasipriešinti Putino šantažui dėl dujų. Tačiau jis teigė, jog tai, kad Vengrija atsisakė reikalavimo išbraukti tris Rusijos oligarchus iš jos sankcijų sąrašo, yra nedidelis teigiamas ženklas.

„Europos Sąjungoje derybos dažnai būna sunkios, ir daugelis šalių jau yra tai patyrusios. Tačiau Vengrija, mano nuomone, po ilgo kelio priartėjo prie bedugnės krašto. Dabar ji turi apsispręsti, ar grįžti nuo šios ribos, ar rizikuoti šuoliu, kurio pasekmių kol kas nenoriu įvardyti”, – užbaigė ministras, pridūręs, kad teoriškai tai galėtų būti Vengrijos pašalinimas iš Europos Sąjungos.

Dieną prieš tai Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė naują ES planą, kaip išgyventi žiemą dėl dujų blokados ir iš kur gauti lėšų žmonėms ir įmonėms paremti. Plačiau apie tai…

Vladimiras Putinas kaltas dėl to, kad Europa šiuo metu patiria didžiausią per pusę amžiaus energetikos krizę: antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai ji kainavo daugiau nei pusę trilijono eurų. Žiema dar neprasidėjo, šildymo sezonas dar priešakyje, o dujų kainos 10 kartų didesnės nei pernai”, – pareiškė Ursula von der Leyen.

Reikėtų pastebėti, jog, nors Čekija šiuo metu ir pirmininkauja ES, tačiau ji nesprendžią kurią šalį pašalinti ar priimti į ES. Dar svarbus momentas – ES nėra numatyta pašalinimo iš bloko procedūra. Todėl minėto ministro viešus pasvarstymus galima būtų vertinti tik kaip jo asmeninę nuomonę, o ne oficialią Čekijos poziciją.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 185

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Čekų prime    -  2022-09-15, 11:51

    Tik idiotas gali teigti, kad energetinė krizė yra karo rezultatas. Ji sukelta iš ES vidaus dėl kartelinių interesų arba nesugebėjimo valdyti situacijos.

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Patriotas    -  2022-09-15, 12:50

    Shwabelandas – jau greitai. Pasiruošę atiduoti viską ir būti nelaimingais debilais? Dauguma LT matyt taip,o kitose šalyse žmonės kovoja.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nasa i kanalizacija...

Kam tau ginklai toks kietas gali rusus špygomis užbadyti...

Amerikonu demokratinės bombos...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...