infa.lt

Dujų kaina Europoje perlipo 2000 dolerių

Dujų kaina Europoje perlipo 2000 dolerių

26 liepos
14:17 2022

Londono ICE biržos duomenimis, pirmą kartą nuo kovo mėn. dujų kaina Europoje viršijo 2000 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų.

Prekyba rugpjūčio mėnesio ateities sandoriais prasidėjo 1891,4 USD už 1000 kubinių metrų, lyginant su vakarykšte 1852 USD uždarymo kaina.

Rugpjūčio mėnesio TTF ateities sandorių kaina tuo metu siekė 2010 JAV dolerių už 1 000 kubinių metrų. Nuo prekybos pradžios liepos 26 d. biržos kaina padidėjo 7 %.

Dujų kainos kyla „Gazprom” paskelbus, kad mažins tiekimą „Nord Stream” dujotiekiu. Liepos 25 d. bendrovė pranešė, kad nuo liepos 27 d. dujotiekio srautas bus sumažintas iki 20 proc. projektinio pajėgumo dėl kitos „Siemens” turbinos Portovaja kompresorinėje stotyje sustabdymo.

Vokietija tvirtina, kad nėra jokių techninių priežasčių mažinti tiekimą.

Be to, sumažėjus dujų tiekimui, ES šalys svarsto planą, kaip 15 proc. sumažinti dujų suvartojimą. Ispanija, Belgija, Portugalija ir Graikija tam nepritaria.

Lietuvos vyriausybė, tuo tarpu, kaip visada tyliai (arba garsiai) pritaria viskam, kas eina iš EK, ypač savo gyventojų sąlygų bloginimo atžvilgiu.

Dujų vartojimo sumažinimas reikalingas tam, kad šalys, turinčios didesnes dujų tiekimo apimtis ir sumažinusios suvartojimą, tai kas liko atiduotų toms šalims, kurioms dujų trūksta.

Kitaip tariant – tai, kad Lietuva turi Independence jokių pranašumų jai neduoda. Vis tiek, viską kas liks sumažinus dujų vartojimą teks atiduoti ES.

Lenkai gi, gudriai, garsiai ir išdidžiai atsisakę rusiškų dujų – šiandien reversu jas gauna iš Vokietijos pigesne kaina. Sankcionavo patys save ir dabar yra priklausomi nuo Vokietijos, kuri savo ruožtu yra priklausoma nuo Rusijos tiekimo.

Sankcijų Rusijai politika, matant tai, kas vyksta – liudija, kad šiai dienai sankcionuoti yra absoliučiai visi, o ne išimtinai Rusijai, kaip buvo planuota.

Ir šioje vietoje palankiausia savo žmonėms poziciją užima Vengrija – ji pagal ilgalaikes sutartis gauna rusiškas dujas už senas kainas, kurias pasaulyje visi jau seniai pamiršo, bet turi vieną didelę problemą – griūvantis ES nusitemps ją kartu su savimi – laivas tai vienas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 137

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Patriotas    -  2022-07-26, 15:27

    Kentėkit bl.. Ukraina tuoj laimės ir Rusija duos dujų papigiai… Debilų logika 😀

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Pirdyla    -  2022-07-26, 15:33

    Laikas liberalizuoti dujų tiekimą ir pasirinkti dujų tiekėją iš Ignitis, Kietaviškių paukštynas ir Vizulalinių menų industrijų patvorio.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...