infa.lt

JAV įvardintas tas, kas, galimai, „kenkia” V. Zelenskiui jo aplinkoje

JAV įvardintas tas, kas, galimai, „kenkia” V. Zelenskiui jo aplinkoje

11 liepos
15:08 2022
Viktorija Spartz

vaizdo įrašo kadras

Ukrainos prezidento biuro vadovas Andrijus Jermakas gali būti susijęs su Rusija, pareiškė JAV Atstovų Rūmų narė Victoria Spartz laiške JAV prezidentui Joe Bidenui.

„Remiantis įvairiomis žvalgybos ataskaitomis, A. Jermako veiksmais Ukrainoje ir jo galimais ryšiais su Rusija, Kongresui skubiai reikia gauti šią informaciją, kad būtų galima patvirtinti arba paneigti įvairius rimtus kaltinimus”, – nurodė kongresmenė.

„Prašau, kad Kongreso priežiūros tyrimo metu Kongresas būtų informuotas apie deramo patikrinimo procedūrą dėl prezidento Zelenskio administracijos vadovo”, – rašoma laiške.

Due diligence (deramas patikrinimas) – tai priemonių, kuriomis siekiama rasti ir pašalinti galimas grėsmes kontaktuojant su konkrečiu asmeniu ar subjektu, visuma.

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Olegas Nikolenko Viktorijos Spartz veiksmus apibūdino „neslepiamu bandymu grąžinti į JAV politiką klasikinį Rusijos propagandos naratyvą apie tariamus Ukrainos vadovybės ryšius su Rusija ir įtraukti mūsų valstybę į JAV vidaus politiką”.

O. Nikolenko sakė, kad dėl Špartz veiksmų vilkinamas JAV karinės įrangos siuntimas Ukrainai, o tai, pasak Užsienio reikalų ministerijos atstovo spaudai, „veikia Kremliaus naudai”.

„Ypač ciniška yra ukrainiečių kilmės kongresmenės manipuliacija Ukraina ir jos vadovybe”, – pabrėžė A. Nikolenko.

Viktorija Spartz pakomentavo Nikolenko žodžius: ji paragino Ukrainos URM atsisakyti išpuolių ir įžeidinėjimų ir jos pareiškimą vertinti „rimtai, kaip to reikalauja klausimai apie poną Jermaką”.

Spartz pateikė rimtų kaltinimų Jermakui ir pasiūlė Ukrainos valstybės vadovui į juos atsakyti.

Tarp jų – informacijos apie specialią operaciją 2020 m., kurios metu buvo norėta sulaikyti „Vagner grupės” kovotojus, nutekinimas; Ukrainos vadovų klaidos derantis su Kremliumi prieš karą; nesuprantamas nenoras atsižvelgti į Vakarų žvalgybos pateiktus duomenis apie artėjančią Rusijos invaziją į Ukrainą; Ukrainos valdžios institucijų veiksmai, dėl kurių buvo prarasta Chersono srities kontrolė; delsimas įsigyti reikalingų ginklų, keliant nepagrįstas ir dažnai prieštaringas sąlygas; delsimas paskirti nepriklausomą prokurorą kovai su korupcija.

„Žinau, kad prezidentas Zelenskis kariauja pavojingą karą su klastingu priešu. Jis daug laiko skiria tarptautinei paramai, kad apgintų savo šalį, tačiau turi nuolatinę vidinę problemą, kurią turi išspręsti – prezidento kanceliarijos vadovą Andrijų Jermaką”, – pareiškė V. Spartz.

Ukrainos prezidento atstovas spaudai Sergejus Nikiforovas sakė, kad jei kongresmenė turi įrodymų, ji turėtų juos pateikti.

Kol kas, pažymėjo Nikiforovas, Kijevas neišgirdo nė vieno įrodymo.

Jis pabrėžė, kad Volodymyras Zelenskis nėra gavęs jokių JAV Kongreso narės Viktorijos Spartz kreipimųsi dėl būtinybės spręsti „Jermako problemą”.

Šiuo metu Andrijus Jermakas ir Volodymyras Zelenskis situacijos nekomentuoja.

Viktorija Spartz (mergautinė pavardė Kulgeiko) – ukrainiečių kilmės JAV politikė. 2017-2021 m. ji buvo Indianos senatorė. JAV Atstovų Rūmų narys: Spartz rinkimų kampanija buvo paremta šūkiu „Stop socializmui!”. Nuo 2000 m. Spartz gyvena JAV. 2022 m. gegužę ji dalyvavo pasirašant įsaką, kuriuo buvo atnaujintas 1941 m. Lend-Lease aktas.

„Spartz susirūpinimą dėl netinkamos JAV karinės pagalbos paketų priežiūros pastarosiomis savaitėmis išreiškė ir progresyvistai, kurie nerimauja, kad pažangūs ginklai ir karinė įranga gali atsidurti netinkamose rankose. Kai kurie įstatymų leidėjai net užsiminė, kad jie gali nepritarti kitam pagalbos paketui, jei Bideno administracija neįrodys, kad pagalba teikiama efektyviai ir tinkamai užtikrinama kontrolė”, – informuoja Politico.

Ukrainoje įvairiu lygmeniu ne kartą buvo svarstoma galimos išdavystės per operaciją „Vagner” tema.

2021 m. gruodį televizijos kanalo „Ukraina” pokalbių laidoje „Žodžio laisvė Savikas Šusteris” Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atsargos pulkininkas Romanas Červinskis pasakojo apie medžiagos apie operacijos „Vagner” rengimą ir vykdymą, sunaikinimą, pranešė ukrainiečių leidinys „Gordon”.

„Man gėda dėl šio mūsų žvalgybos tarnybos gyvenimo epizodo. Man gėda. Sakau, kad šioje operacijoje buvome silpni”, – citavo leidinys Volodymyro Zelenskio žodžius.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 284

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Patriotas    -  2022-07-11, 19:40

    Išjungti šviesą ( nutraukti pinigiukų srautą)ir palikti žiurkes pjautis tarpusavyje. Gudru

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...