• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Sukurtas prietaisas, skirtas stebėti žmones per sienas

Sukurtas prietaisas, skirtas stebėti žmones per sienas

04 liepos
09:30 2022

Cameo-Tech nuotr.

Izraelio bendrovė „Cameo-Tech“ pristatė „Xaver 1000“ – technologiją, kuria galima realiuoju laiku stebėti objektus ir žmones per sienas. Remdamasi patentuotų jutiklių rinkiniu ir mašininio mokymosi algoritmais, sistema gali nustatyti, ar už sienos yra žmonių, ar jie ginkluoti, jų skaičių ir atstumą nuo nuskaitytos sienos, ar asmuo stovi, sėdi ar guli, į kurią pusę yra nukreiptas jo veidas, taip pat bendrą aplinkos išdėstymą.

„Xaver 1000“ išvaizda primena filmų gamyboje naudojamą apšvietimo įrangą. Sistemą sudaro trikojis, atlenkiami skydeliai ir 10,1 colio ekranas, kuriame rodomi nuskaitymo rezultatai ir iš kurio valdomas prietaisas, praneša „Business Insider“. Kai operatorius nori išsiaiškinti, kas vyksta už sienos, jis tiesiog užfiksuoja platformą prie sienos ir pradeda identifikavimo procesą. Prietaisui užtenka kelių sekundžių, kad būtų sukurtas vaizdas su tikslia daiktų ir žmonių, esančių už sienos, padėtimi, o tada galima stebėti jų judėjimą.

Ši technologija gali rodyti gyvus objektus už sienų tokia didele raiška, kad galima nustatyti, ar žmogus sėdi, ar stovi, ar guli, net jei jis ilgą laiką nejuda. Bendrovės teigimu, taip pat galima aptikti tam tikras kūno dalis.

„Cameo-Tech“ teigia, kad ši technologija sukuria trimatį vaizdą ir transliuoja tai, kas vyksta realiuoju laiku. Algoritmai savarankiškai interpretuoja surinktus duomenis, pavyzdžiui, dirbtinis intelektas gali nustatyti, koks yra kambario išplanavimas, ar asmuo yra už sienos, kokia jo poza, kur nukreiptas jo veidas ir ar jis turi ginklų. Toks įrankis būtų ypač svarbus įkaitų gelbėjimo operacijose.

Bendrovė teigia, kad sistema lengvai prasiskverbia pro visas įprastas statybines medžiagas.

„Cameo-Tech“ taip pat pridūrė, kad „Xavier 1000“ gali tapti „pagrindine sistema“ tam tikroms ginkluotųjų pajėgų, teisėsaugos institucijų, žvalgybos padalinių ir paieškos bei gelbėjimo komandų operacijoms. Daugiausia tai lemia prietaiso paprastumas – technologija nereikalauja supratimo, kaip veikia algoritmai ir skaneriai, o operatoriui tereikia perprasti gana paprastą valdymo sąsają.

„Cameo-Tech“ neatskleidžia įrenginyje naudojamos technologijos.

„Xavier 1000“ priklauso „See Through Walls“ produktų grupei, kuriuos bendrovė kuria kariniams tikslams. Apie naująją technologiją paskelbta praėjusią savaitę Paryžiuje vykusioje parodoje „Eurosatury 2022“. Kada sistema pasirodys komercinėje rinkoje, „Cameo-Tech“ kol kas nepranešė.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 113

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Gal tiktu    -  2022-07-04, 16:15

    slaptam pornofilmavimui,jei „gali aptikti tam tikras kuno dalis“!?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...

Nei jis serga nei jis skiepyjosi. Šūdų malūnas. Čia tik avims akirta...

O kodėl mes negaunam vaistų Paxlovid, tik surūgusias vakcinas. Ačiū Pišei......