infa.lt

„Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2022“ – pagrindinis klausimas – kodėl ir kur?

„Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2022“ – pagrindinis klausimas – kodėl ir kur?

04 gegužės
11:05 2022
Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2022

asociatyvus kadras iš 2021 metų gegužės 15-osios

Kaip žinia, Vilniaus savivaldybė (Remigijus Šimašius) kovo mėnesį atšaukė dar sausio mėnesį suderintą „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2022“ protesto renginį, numatytą gegužės 15 dieną, tuo pretekstu – esą kai kurie asociacijos „Lietuvos Šeimų Sąjūdis” nariai palaiko Putiną ir jo pradėtą karą Ukrainoje.

Apie tai pirmasis savo Facebook paskyroje pranešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, tuo pačiu sekančiame pranešime pabrėžęs, kad „atsisakys sovietinės šeimos teisės“ paveldo.

Citata:
Keliaus į šiukšlyną: sovietinė šeimos teisė, kuri nepripažįsta nei vienos, nei skirtingų lyčių partnerystės, o juo labiau vienos lyties santuokų“.

Kai žurnalistai užklausė pas savivaldybę, prašydami patikslinti ar šis mero pareiškimas socialiniame tinkle apie atšaukiamą protesto renginį yra oficialiai patvirtintas, savivaldybė atsakė, kad „jos žmonės sistemina duomenis“ ir kai tai bus padaryta – bus paskelbtas oficialus atšaukimas.

Tad Remigijus Šimašius paskelbė „apie savo sprendimą neleisti“, net neturėdamas duomenų, kurių nerado ir vėliau, todėl vėlesnį, jau oficialų savivaldybės sprendimą pritempė absurdiškomis teisiniu požiūriu prielaidomis, apie kurias rašysime atskirai.

Šis savivaldybės sprendimas buvo apskųstas teismui, kuris visiškai neskuba nagrinėti šio klausimo, nes, greičiausiai, nenori atsidurti tarp „kūjo ir priekalo“. Iki šiol net nepaskelbta šio ginčo nagrinėjimo data, kas liudija, jog teisinėje Lietuvos sistemoje yra rimtų problemų.

Bet, padarykime trumpą ekskursą į istoriniu tapusį renginį, vykusį prieš metus:

Artėjant „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2022“ datai, atmintyje iškyla pirmojo renginio 2021 gegužės 15 rengimo detalės.

Nors Vilniaus savivaldybė pernai be problemų suderino leidimą, o policija pradžioje geranoriškai derino automobilių kolonų maršrutus ir pajudėjimo iš miestų detales bei aikštelių automobiliams ir autobusams vietas, vėliau, matant, kad būsimos akcijos masiškumo tikimybė auga – prasidėjo keisti dalykai.

Tai buvo pirmas signalas.

Policija ėmė lankytis pas iniciatyvos koordinatorius ir atsakingus žmones, siūlydama pasirašyti jokio teisinio pagrindo neturinčius įspėjimus, kurių, kaip ji pati pripažino, žmonės net neprivalo pasirašyti.

Žmonės ėmė nerimauti, kai kurie atsisakė dalyvauti, pamanę, jog jiems dėl to gali grėsti kažkokia atsakomybė. Kai kurie susitikimai su policija buvo nufilmuoti. Vieną vaizdo įrašą padarė ir infa.lt redaktorius, kuriam teko garbė atmesti tokį dokumentą. Vaizdo įrašą galite pamatyti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=GkxDghOnCa4

Vėliau, praėjus istoriniam protesto renginiui, kuriame dalyvavo, oficialiais duomenimis apie 15 tūkst. žmonių, o neoficialiais apie 40 tūkst. (žmonės nuolat keitėsi, ypač vilniečiai), neskaitant tų, kurie stebėjo tiesioginę transliaciją – ją peržiūrėjo apie 300 tūkst., laisvi protestų suderinimai su Vilniaus savivaldybe baigėsi vos prasidėję.

Supratęs, kad tada dar būsimo, „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“, organizuoti renginiai gali kelti grėsmę jo propaguojamai „šeimos politikos“ linijai, Vilniaus meras R.Šimašius ėmė totaliai drausti visus vėlesnius asociacijos „Lietuvos Šeimų Sąjūdis“ renginius. Draudimų neteisėtumą įvardijo ir teismai, o viename iš teismo sprendimų yra įvardijamas net „piktnaudžiavimas valdžia“.

Tada teismai dar matė viską objektyviai. Matysime kaip bus ateityje.

Ir štai, galiausiai, Vilniaus savivaldybė, vadovaujama Remigijaus Šimašiaus, atšaukė jau suderintą „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“, o teismas praėjus jau daugiau nei 1,5 mėnesio nuo skundo padavimo dienos dar net nepaskyrė jo nagrinėjimo datos.

Tuo pačiu, lyg prikišamai parodant ką jis iš tiesų palaiko, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, tuo pačiu esantis ir „Laisvės partijos“ vicepirmininku, savo vadovaujamos savivaldybės vardu lengvai suderino gegužės 15 renginį „alternatyvios šeimos“ organizacijos renginį prie Vilniaus Katedros.

Matydama totalų vykdomosios ir teisminės valdžios siekį blokuoti visuomenės teisę reikšti savo poziciją renkantis į taikius susirinkimus ir galimybę ją laiku ginti teisme – Lietuvos Šeimų Sąjūdžio taryba nutarė savo konstitucinę teisę įgyvendinti sutelktomis savo ir plačiosios visuomenės jėgomis.

Vykstančio Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir Lietuvos valdančiųjų pradėto nepaskelbto karo prieš visuomeninę organizaciją, atstovaujančią didelę dalį Lietuvos visuomenės, sąlygomis – kito sprendimo tiesiog nebeliko.

Buvo nuspręsta organizuoti „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ (DŠGM2022) privačioje erdvėje, parodant aiškiai, kad visuomenė ir pati gali surengti sau šventę protesto forma be valdžios pagalbos.

Kad pagalbos nebus siūloma – tai akivaizdu, bet akivaizdu ir tai, kad gali būti trukdoma.

Prisiminkime pernai metų gegužės 15-ąją, kai savivaldybė išdavė leidimus LGBT akcijoms, kuriomis buvo protestuojama prieš DŠGM2021.

Todėl buvo pasirinktas sprendimas kiek įmanoma ilgiau neatskleisti tikslios renginio vietos, kad pernelyg įkyrus valdžios institucijų ir ją palaikančios žiniasklaidos bei asmenų dėmesys nepakenktų žmonėms, kurie leido savo teritorijoje rengti šią protesto-šventę.

Bet, nežiūrint į sąlygas, organizavimo darbai vyksta pilnu tempu – organizatoriai kviečia atvykti su vaikais, kuriems bus parengtos žaidimų aikštelės ir pramogos, suaugusiems didelės palapinės, kur galima bus pasistiprinti ir programą, kurią tik buvo įmanoma surengti totalaus spaudimo sąlygomis, visuomenės pajėgiomis. Taip pat, be abejo, bus protesto dalis bei baigiamoji jo rezoliucija.

Apie tikslią vietą bus pranešta likus pakankamai laiko – važiuoti reikės Kauno kryptimi. Sudarančių sąrašus žmonių, važiuosiantiems autobusais, telefono numeriai bus paskelbti www.seimusajudis.lt pagrindiniame puslapyje, kur yra skelbimas apie organizuojamą renginį.

Visa informacija puslapyje pildoma-keičiama nuolat, todėl besidomintiems siūloma tikrinti ją dažniau.

Norintys ir galintys paremti renginį finansiškai (kai kuriems dalykams lėšų dar trūksta), gali tai padaryti paspaudę šią nuorodą: https://seimusajudis.lt/paremkite-mus/ arba pagal žemiau paskelbtus banko rekvizitus:

Gavėjas: Lietuvos Šeimų Sąjūdis

Sąskaita: LT71 7181 8000 0870 0690

Mokėjimo paskirtyje nurodykite: Parama „Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui”

Susitiksime visi gegužės 15-ąją!

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2022" gegužės 15 d?


 • Taip, būtinai (62%, 150 balsavo)
 • Dar nežinau, galbūt (24%, 59 balsavo)
 • Ne, nepalaikau (14%, 34 balsavo)

Viso balsavo: 243
Pradėta - 2022-05-01 @ 08:59
Pabaiga - 2022-05-14 @ 08:59

Leidžiama ... Leidžiama ...

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 822

Žymos

Atsiliepimų 10

 1. Hm    -  2022-05-04, 11:19

  Su visa pagarba Šeimų maršui siūlau jį laikinai sustabdyti, kol nebus pribaigtas xuilo ir nebeliks pavojaus provokacijoms. Tikrai neremsiu ir nedalyvausiu, mano supratimu tai trumparegiškumas politikoje

  Atsakyti į šį komentarą
  • trolis    -  2022-05-04, 11:39

   Tai tuo pačiu paremsite LGBT+ renginį, kuris vyks tą pačią dieną prie Vilniaus Katedros. Kiekvienas renkasi ką remti. Aš asmeniškai tikrai remiu ir palaikau, nes tai vyksta Lietuvoje, o ne Ukrainoje.

   Atsakyti į šį komentarą
   • trolis    -  2022-05-04, 11:41

    Remiu Maršą, o ne renginį prie Katedros.

  • Rimantas    -  2022-05-04, 12:12

   Klausyk, su visa pagarba, Trumparegi politike. Ar Tu, jei savo širdyje tiesą jauti, vis dėl to, neini pastovėti už savo šeimą, tautą ar valstybę, ir… kažkiek palaukęs, gali iš gyvenimo daug naudingesnės naudos sau prasukti?

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Eugenija    -  2022-05-04, 12:57

  To: Hm
  Bet nesiūlot sustabdyti LGBT renginio prie Katedros kažkodėl? O gal jau parašėte komentarą, kur juos smerkiate politiškai? Pasidalinkite juo.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Ec    -  2022-05-04, 13:01

  Ar bus keliami kokie nors potitiniai tikslai? Priklausomai nuo to dalyvausiu arba ne

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Vytas    -  2022-05-04, 15:55

  Tai ko jūs bijote rengti ten kur jam ir prašėte ? Jai leidote save stumdyti čia ne kova čia.Tai su visa pagarba noriu paklausti kaip kovosite už vertybes jai už vieta nepakovojate ? O su jumis tauta.Jai taip leidžiatės stumdomi kokios vertybiu ginimo tikėtis ?

  Atsakyti į šį komentarą
 5. VŽA    -  2022-05-04, 16:10

  Valdant BŪTENT tokiam atsitiktinių Seimui ir laikinajam šimašiui, Lietuvoje negalima ginti psichiškai sveikų ŽMONIŲ ŠEIMAS, nes Lietuva – Marijos Žemė, pakrikštytų 80%. Dievas, VIEŠPATS Biblijoje įsakė: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia – mirties bausmę (Kun 20, 13). Pirmiausiai, reikia perrašyti Konstituciją ir Bibliją, kitaip Dievas gali pasielgti, kaip su Sodomos, Gomoros miestais ir visu Lygumų kraštu, kur dėl tokių, – psichiškai nesveikų „šeimų”, sudegino visus siera ir ugnimi…

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Vygandas    -  2022-05-04, 16:23

  Yra visokių lytinių iškrypėlių (zoo, nekro, pedo), bet jie suvokia tai, todėl slepiasi. O psichiniai iškrypėliai, atvirkščiai, viešinasi. Berneliai persirengia mergelėmis, mergelės – pasijaučia berneliais, ir šiais metais visi tokie iškrypėliai viešinsis net Vilniaus Šv. KATEDROS aikštėje. Koks siaubingas iškrypimas, taip traumuotos smegenys, kad net gėdos nejaučia… Tokios „šeimos”, – kaip žinduolių, paukščių, mėsaėdžių…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...

Oho, net piš išmintingai pasakė. Gal kažkur nugirdo... Gerb. D. GRYBAUSKAITĖ dar prieš metus aiškino:...

Ne, ne, - būtinai reikia sukioti, gal net 3 ar 4-5 kartus, juk taip daugiau...