• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

NewsWeek: Putinas ruošia rusus karui su NATO

NewsWeek: Putinas ruošia rusus karui su NATO

02 gegužės
12:35 2022

V. Putinas, Kremlius

Pasak ekspertų, naujausi Rusijos pareigūnų grasinimai imtis atsakomųjų veiksmų prieš Ukrainoje besikišančias į karo veiksmus šalis gali turėti dvejopą tikslą – perspėti Vakarų valstybes ir kartu pelnyti Rusijos piliečių palankumą, jei kiltų pilnas konfliktas su NATO, rašo NewsWeek.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį sakydamas kalbą pareiškė, kad bet kuri šalis, kuri „sukurs strateginę grėsmę Rusijai“ per jos karą Ukrainoje, gali tikėtis „atsakomųjų smūgių“, kurie būtų „žaibiški“. Prieš kelias dienas Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas viename interviu sakė, kad „NATO iš esmės kariauja su Rusija per tarpininką ir apginkluoja tą tarpininką“.

Įvairūs ekspertai, kurie neseniai kalbėjosi su „Newsweek“, teigė, kad Rusijos pareigūnai padidino grasinančios retorikos kiekį, taip siekdami pakurstyti NATO sąjungininkų baimę. Kai kurie ekspertai taip pat mano, kad taip stengiamasi užkariauti Rusijos visuomenės širdis ir protus.

„Visą laiką Rusijos vidaus propaganda pabrėžė, kad Rusija kariauja ne su Ukraina, o su NATO ir Vakarais“, – „Newsweek“ sakė Mičigano universiteto docentas Jurijus Žukovas. „Už kiekvienos ukrainiečių karinės sėkmės pagal šį pasakojimą stovi NATO karininkas, nurodantis ukrainiečiams, kur, kada ir į ką šaudyti.“

Žukovas tęsė: „Toks apibrėžimas palengvina paaiškinimą vidaus auditorijai dėl karinių nesėkmių. Jis taip pat padeda sukurti politinį pagrindą, galimai, pilnai mobilizacijai karo veiksmams Rusijoje, apie kurį režimas kol kas nesiryžta skelbti. Taip, tai taip pat sukuria politinį spaudimą smogti NATO taikiniams, pradedant tiekimo linijomis.“

„Manau, kad Maskvos požiūriu, jie nori sukurti pagrindą teigti, kad visa tai pradėjo NATO ir Jungtinės Valstijos“, – „Newsweek“ sakė Džonatanas Kacas (Jonathan Katz), „Demokratijos iniciatyvų“ direktorius ir Jungtinių Valstijų Vokietijos Maršalo fondo vyresnysis bendradarbis.

Katzas pridūrė, kad, jo manymu, V. Putinas „naudojasi NATO, Jungtinių Valstijų baubu, kad pateisintų savo veiksmus Rusijos vidaus gyventojams“.

Laikraštis „Financial Times“ pažymėjo, kad trečiadienį sakydamas kalbą V. Putinas paminėjo, jog turi „priemones, kurių mums reikia“ atsakomiesiems smūgiams, „į kurių šiuo metu niekas kitas neturi“, jis galėjo turėti omenyje branduolinį užtaisą galinčią nešti tarpžemyninę balistinę raketą, kurią Rusija neseniai išbandė. Agentūra „Reuters“ taip pat pranešė, kad S. Lavrovas pirmadienį kalbėdamas su valstybine žiniasklaida užsiminė apie branduolinio karo pavojų.

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį kalbėjo apie tokius Rusijos pareigūnų grasinimus, pavadindamas šią retoriką „desperacijos, kurią jaučia Rusija dėl savo absoliučios nesėkmės, ženklu“.

Tačiau JAV Gynybos departamento spaudos sekretorius Johnas Kirby penktadienį sakė, kad šie grasinimai vertinami rimtai ir kad V. Putinas turėtų susilaikyti nuo kurstančių pastabų.

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2022" gegužės 15 d?


 • Taip, būtinai (62%, 150 balsavo)
 • Dar nežinau, galbūt (24%, 59 balsavo)
 • Ne, nepalaikau (14%, 34 balsavo)

Viso balsavo: 243
Pradėta - 2022-05-01 @ 08:59
Pabaiga - 2022-05-14 @ 08:59

Leidžiama ... Leidžiama ...
PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 207

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Veloka    -  2022-05-02, 19:13

  ruosti,kai tas karas jau vyksta!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-05-03, 07:47

  Nors jau TREČIĄ mėnesį privalu Rusijos armiją sutriuškinti Ukrainos žemėje. Kitaip – reikės kovoti ES teritorijose… Trečią mėnesį privalu ne tartis ar vis dar svarstyti, o jau galutinai sutriuškinti. Juk dar seniai gerb. Prezidentė D. Grybauskaitė sakė: „Putino karą – galima nugalėti tik karu“…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....